27.09.2020 Ostatnia aktualizacja 19:52, 27.09.2020

Przedświąteczne poprawki...

Autor:
wikary
Opublikowano: 22 Gru 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Ostatnio wiele dyskusji wywołało głosowanie nad poprawkami do rządowego projektu Ustawy Budżetowej na rok 2008. Głosowanych poprawek było wiele (148) i zdecydawą większość zgłoszonych poprawek Komisja Finansów Publicznych rekomendowała odrzucić. Jedynie 5 poprawek (52, 58, 136, 137, 140) uzyskało pozytywną rekomendację Komisji Finansów Publicznych.

Link do treści poprawek

Kilka z tych poprawek dotyczyło naszego regionu, w tym dofinansowania inwestycji w Skarżysku-Kamiennej: Dla przykładu: poprawka Nr 35 - polegała (między innymi) na dofinansowaniu na zakup dwóch sztuk cyfrowych aparatów RTG, ultrasonografu, kolonoskopu, gastroskopu dla ZOZ w Skarżysku-Kamiennej:Poprawka ta była rozpatrywana w głosowaniu Nr 41. Poseł Krzysztof Grzegorek głosował: PRZECIW. Nie zapominajmy, że od roku 1995 poseł Grzegorek był Dyrektorem ds. lecznictwa ZOZ w Skarżysku-Kamiennej, od 2005 roku dyrektorem ZOZ w S-ku. Zna jak nikt inny potrzeby służby zdrowia, w tym doskonale potrzeby skarżyskiego ZOZ. Poseł głosował PRZECIW przyjęciu tej poprawki, co może w pierwszej chwili zaskakiwać, ale zapewne była to decyzja racjonalna, choć poznanie przesłanek jakie spowodowały takie, a nie inne głosowanie byłoby interesujące.

Dla czystej statystyki: w/w poprawkę Nr 39 (w głosowaniu Nr41) nasi posłowie głosowali:
Andrzej Bętkowski - ZA
Krzysztof Grzegorek - PRZECIW
Marzena Okła-Drewnowicz - PRZECIW
Maria ZUBA - ZA

Wyniki głosowań::
Wyniki głosowań PO
Wynki głosowań PIS


Poprawka Nr 42 dotyczyła dofinansowania do budowy hali sportowej w Skarżysku:
Link do treści poprawek

Wyniki głosowania są znane i można je sprawdzić jako wynik głosowania Nr 51:
Link do wyników głosowań

Również i te wyniki głosowania w pierwszym momencie mogą nieco zaskakiwać ale wyjaśnienia posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz nieco przybliżają specyfikę takich głosowań i trzeba pamiętać, że nie każdy głos PRZECIW, oddany w głosowaniu - jest głosem wyrażającym brak wsparcia dla lokalnych inicjatyw i inwestycji.

Większości mieszkańców Skarżyska może wydawać się, że nasi posłowie powinni głosować za przyjęciem wszelkich poprawek wspierających (w swojej treści) lokalne projekty i inwestycje.

Okazuje się, że z punktu widzenia parlamentarzysty nie zawsze tak jest. Czekamy na takie głosowania, które dadzą wymierne korzyści powiatowi i miastu.

Życząc zdrowych, SPOKOJNYCH ŚWIĄT, życzmy wielu wygranych takich głosowań.

/M.S/

pierwsin.png

Komentarze

0Wojtek2007-12-26 09:51#1
Bardzo rzeczowe sprawozdanie - wywołało oburzenie w miejscowym szpitalu.
A przebieg obrad wyglądał tak:

'W poprawce 35. wnioskodawcy proponują w części 77: Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa zwiększyć dochody od osób prawnych, od osób fizycznych i od innych jednostek nieposiadających osobowości prawnej w pozycji: podatek od gier o kwotę 5 mln zł, z przeznaczeniem na zwiększenie wydatków majątkowych w części 85/26: Województwo świętokrzyskie poprzez utworzenie nowego rozdziału o numerze: Programy polityki zdrowotnej.
Komisja wnosi o odrzucenie tej poprawki.' Po czym poseł Kopyciński rzekł między innymi:
'Czy nie uważa pan jednak, panie pośle  pytanie do posła sprawozdawcy  że brak tych inwestycji w pierwotnej wersji budżetu, w budżecie PiS, jest dowodem na to, że były to tylko populistyczne hasła wyborcze, obietnice bez pokrycia? To jest dowód na to, że pan Przemysław Gosiewski niestety oszukał i okłamał wyborców w woj. świętokrzyskim. (Poruszenie na sali) I drugie pytanie, panie pośle sprawozdawco. Czy sprzeciw Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wobec tych inwestycji nie jest zemstą
na woj. świętokrzyskim za wynik wyborczy, jaki tam uzyskaliście? Dziękuję bardzo. (Oklaski)' A potem 'żetakpowiem' P. Gosiewski: 'Proszę państwa, zostałem wywołany do odpowiedzi. Chcę panu posłowi odpowiedzieć, że w roku 2007 rząd pana premiera Jarosława Kaczyńskiego przeznaczył 2 mln zł na sprzęt w woj. świętokrzyskim, a pan w ogóle o tym nie wie. Nawet nie zadał pan sobie trudu, aby się o tym dowiedzieć. (Oklaski) Mam
więc prośbę, panie pośle: jeśli pan zabiera głos, to niech pan odrobi lekcje. Niech pan sobie chociaż coś przypomni. (Oklaski)' (między innymi)


1. To czemuż u licha ten 'żetakpowiem' mąż opatrznościowy zapomniał w budżecie na 2008 rok o swoim ukochanym świętokrzyskim??
2. Panie i Panowie lekarze szpitala miejscowego - odezwijcie się na tym forum i przyznajcie się, ile średnio aktualnie zarabiacie w tym biednym przybytku i powiedzcie publicznie pacjentom, o ile procent wzrosły w ostatnim roku Wasze wynagrodzenia.
Wtedy z pewnością my - pacjenci - zrozumiemy Wasz upór ws. dalszych podwyżek. Acha - i powiedzcie to pozostałym 91% załogi szpitala.
Wesołych Świąt!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Hattrick Tomasza Bartosiaka. Pewne zwycięstw…

Opublikowano: 27.09.2020 19:13

Komentarzy: 0

XXV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojen…

Opublikowano: 26.09.2020 14:07

Komentarzy: 5

Rozpoczął się Piknik Archeologiczny "Pra…

Opublikowano: 25.09.2020 18:42

Komentarzy: 2

Włamywacz w spódnicy

Opublikowano: 25.09.2020 12:45

Komentarzy: 0

Integracyjny Turniej Gier i Zabaw w SOSW nr 2

Opublikowano: 25.09.2020 09:59

Komentarzy: 0

Certyfikaty uczniów ZSTM w ramach Innowacji W…

Opublikowano: 25.09.2020 09:58

Komentarzy: 0

Audi w ogrodzeniu, 1,7 promila u kierowcy

Opublikowano: 24.09.2020 13:53

Komentarzy: 0

Ruszyły zapisy do 2. edycji Amatorskiej Ligi …

Opublikowano: 24.09.2020 10:31

Komentarzy: 0

XII Memoriał im. K. Wolińskiego - ruszył zap…

Opublikowano: 24.09.2020 10:07

Komentarzy: 0

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 23.09.2020 15:16

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne