17.12.2018 Ostatnia aktualizacja 22:29, 16.12.2018

„Machina Wyobraźni” – Opowieści fantastyczne ze Skarżyskiem w tle

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 05 Paź 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek, w Miejskim Centrum Kultury odbyła się promocja książki „Machina Wyobraźni” – Opowieści fantastyczne ze Skarżyskiem w tle. Książka jest efektem końcowym projektu, w którym młodzież miała za zadanie napisać opowiadania z pogranicza fantastyki, osadzone w miejscach poznanych podczas wspólnych działań związanych z projektem. 

Książka "Machina Wyobraźni" to zbiór opowiadań napisanych przez młodzież ze Skarżyska-Kamiennej i okolic.  W trakcie pisania młode autorki miały wsparcie starszych kolegów  po fachu - Magdaleny Kubasiewicz i Krzysztofa Gibaszewskiego. Uznani już na rynku wydawniczym skarżyszczanie  służyli radą i konsultacjami. Autorki spotkały się też z historyczką Barbarą Kasprzyk-Dulewicz. Opiekę merytoryczną zapewniły nauczycielki Iwona Wójcik z II LO i Małgorzata Skuza z Gimnazjum nr 2 oraz  pracownicy MCK Halina Osóbka-Wężyk, Beata Rybarczyk-Czajkowska i Katarzyna Piwnik.  

W projekcie udział wzięli:

Paulina Pietrzyk, Rozalia Gwizdała, Maja Skórska, Marta Półtorak, Aleksandra Jakubowska, Weronika Miernik – autorki opowiadania „Wyspa Miłości”. (Opiekun grupy Iwona Wójcik). Agata Malczyk, autorka opowiadania „Przyszłość, która nie nadeszła”, Gabriela Wrona, autorka opowiadania „Myśli i słowa”, Julia Kulińska, autorka opowiadania „Rubinowy Kamień” oraz Emilia Szczygieł i Maria Leszczyńska, współautorki pomysłów do tych trzech opowiadań. Opiekunem grupy była Małgorzata Skuza z Gimnazjum nr 2. Monika Mikita, Gabriela Winerowicz i Maja Szydłowska, autorki opowiadania „Córki światła”. Opiekunek grupy była Beata Rybarczyk-Czajkowska z MCK

Książka posiada wspaniałe ilustracje, których autorkami są: Zuzanna Skuza, autorka ilustracji do opowiadań „Przyszłość, która nie nadeszła”, „Myśli i słowa” i „Rubinowy Kamień”, Monika Mikita, autorka ilustracji do opowiadania „Córki światła”, Paulina Pietrzyk, autorka ilustracji do opowiadania „Wyspa miłości” oraz projektu okładki książki, Martyna Dulemba, autorka zdjęć z przebiegu spotkań grupy.

Autorki opowiadań dziękują Katarzynie Michnowskiej-Małek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, za wiarę w ich umiejętności, zaangażowanie i skuteczność w działaniu. Magdalenie Kubasiewicz i Krzysztofowi Gibaszewskiemu, pisarzom młodego pokolenia wywodzącym się ze Skarżyska, za poświęcony czas na konsultacje i wszelkie cenne wskazówki. Małgorzacie Skuzie, Iwonie Wójcik, Beacie Rybarczyk-Czajkowskiej, Katarzynie Piwnik i Halnie Osóbce-Wężyk za opiekę merytoryczną oraz za całą dobrą energię, która dawała siłę i wiarę w pisarskie możliwości.

Promocję książki uświetnił występ Natalii Depo i Kamili Kwiatkowskiej, które zagrały piosenki "I see Fire oraz "Kołysankę piastowską" 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

HALPN: Piłkarze rozegrali drugą kolejkę spotk…

Opublikowano: 16.12.2018 18:06

Komentarzy: 0

Mikołajki z Akademią Holistyczną

Opublikowano: 16.12.2018 14:44

Komentarzy: 0

„Projekt Wiara” – „W sercu Maryi. Żyj!” po ra…

Opublikowano: 15.12.2018 23:28

Komentarzy: 0

Obchody 65-lecia powstania Oddziału PTTK w Sk…

Opublikowano: 15.12.2018 17:53

Komentarzy: 0

Sparta Daleszyce najlepsza w Turnieju Piłki N…

Opublikowano: 15.12.2018 17:34

Komentarzy: 1

Powiat z blisko 4 milionowym dofinansowaniem …

Opublikowano: 15.12.2018 15:47

Komentarzy: 1

Przedświąteczne spotkanie przy miejskiej choi…

Opublikowano: 14.12.2018 18:40

Komentarzy: 0

Szóste zwycięstwo Dany Gameb UKS Relaks

Opublikowano: 14.12.2018 16:20

Komentarzy: 0

Dziewczęta z "Siódemki" najlepsze w…

Opublikowano: 14.12.2018 14:28

Komentarzy: 0

Przeżyli razem 50 lat. Uroczystość "Złot…

Opublikowano: 14.12.2018 13:14

Komentarzy: 3

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum