14.12.2018 Ostatnia aktualizacja 13:28, 14.12.2018

Konwencja Regionalna Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 07 Paź 2018
Oceń:
2.3333333333333 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
7 października w patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się Konwencja Regionalna Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna. W Skarżysku obecni byli: Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, Przewodnicząca Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbara Nowacka oraz posłanka do Europarlamentu Róża Thun.

Konwencja rozpoczęła się od wystąpienia Przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, który podkreślał, że w najbliższych wyborach samorządowych ważne będą nie tylko miasta, ale również sejmik. Mówił, że przez osiem lat rządów PO-PSL udało się wiele zrobić dla województwa świętokrzyskiego.

- Angażowaliśmy się w to żeby województwo świętokrzyskie wpisać w program Polski wschodniej. To ponad 2 mld euro inwestycji, które są niezbędne po to, żeby ten piękny region otworzyć- dać mu nowe możliwości. To przecież drogi, koleje, inwestycje, które już widać. Trzeba jeszcze wiele zrobić,ale wiemy, że jest to ta droga, która może otworzyć potencjał tego województwa- mówił Grzegorz Schetyna.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer mówiła, że wartością Koalicji Obywatelskiej jest program i konkretna oferta dla Polaków na wsiach w miastach i we wszystkich województwach.

- Uważamy, że bardzo ważne jest korzystanie ze środków europejskich, bardzo ważne jest inwestowanie w człowieka. Województwo świętokrzyskie ma problem z demografią. Ma problem z tym, że coraz bardziej się starzeje i wyludnia. W związku z tym warto inwestować w człowieka. W programie dla świętokrzyskiego mamy ofertę  3x30 czyli program do przedsiębiorców, którzy chcieliby zatrudniać młodych ludzi po to, żeby właśnie stąd nie wyjeżdżali by zostawali w tym województwie- mówiła Katarzyna Lubnauer Przewodnicząca Nowoczesnej.
         
Przewodnicząca Stowarzyszenia Inicjatywa Polska - Barbara Nowacka podkreślała, że nadchodzące wybory samorządowe będą trudne i wyjątkowe,bo Koalicja Obywatelska będzie walczyć nie tylko o ostatnią gminę, powiat, miasto czy sejmik, ale również o przyszłość Polski.

- Przeciwko nam ustawia się Prawo i Sprawiedliwość z całą swoją potęgą zabierając i zawłaszczając Państwo. Chcą rządzić rządami opartymi na kłamstwie, wykluczeniu i pogardzie. Koalicja Obywatelska mówi im nie. Dosyć waszych kłamstw, dosyć zawłaszczania Państwa. Polska jest dla nas wszystkich- mówiła Barbara Nowacka.

-Nadchodzące wybory będą decydować, czy Polska chce iść w kierunku cywilizacji zachodniej, mocniejszej Unii Europejskiej, rodziny Państw demokratycznych, czy decydujemy się na oddalanie od Unii Europejskiej, co automatycznie wpycha nas w łapy Putina. To są wybory samorządowe, które otwierają ten maraton wyborczy i ustawiają na lata losy naszej Ojczyzny- mówiła Posłanka do Europarlamentu Róża Thun.  

Podczas konwencji zaprezentowano osoby, które będą kandydować z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku. Głos zabrał również kandydat na prezydenta Kielc- Artur Gierada.


Komentarze

-2miszmasz2018-10-10 07:52#18
Cytuję hhjjjsjasd:
Szanowny Adamie C. Wtyd mi ze sprzedales sie Schetynie jak zwykla za przeproszeniem dz....ka.
Mialem Cie za madrzejszego. Sorry ale nie dam glosu na tych zlodzieji. Gdybys zostal w tym komitecie PR co jest Pan Marek G. i Prezydent to nadal mialbys szanse zostac Radnym. Teraz to widze cienko twoja kariere. Az mi Cie szkoda. Brak slow

Zgadzam się z Tobą !
Ale zaprawdę powiada Ci, zupełnie niepotrzebnie martwisz się o przyszłość i rozwój Pana Adama C i jego kolesi.
Klany Go;ików, Lewandowskich czy Maćkowiakó dadzą radę ! O Kryniga to już w ogóle bym się nie martwił bo to wygadany chłopaczyna ! Najlepiej widać to na przykładzie przewodniczącego RM - Pana Golika, Podziękowano mu za pracę w ARiMR-rze - to koledzy o nim nie zapomnieli i znalazł wcale nie gorzej płatną robotę w Starostwie Powiatowym w pobliskim Szydłowcu.
SFORA nie da zginąć !
A Ci to przyjdą wcale nie lepsi !
To jak w tej bajce "Potem była zmiana i szpak drapał bociana"
Cytuj
-2hhjjjsjasd2018-10-09 20:46#17
Szanowny Adamie C. Wtyd mi ze sprzedales sie Schetynie jak zwykla za przeproszeniem dz....ka.
Mialem Cie za madrzejszego. Sorry ale nie dam glosu na tych zlodzieji. Gdybys zostal w tym komitecie PR co jest Pan Marek G. i Prezydent to nadal mialbys szanse zostac Radnym. Teraz to widze cienko twoja kariere. Az mi Cie szkoda. Brak slow
Cytuj
+7Tik2018-10-09 20:11#16
Cytuję Otto:
Cytuję majster:
Cytuję kokosanka:
Pan Kronig i Pan Brzeziński popierają tych destruktorów ! I jeszcze mają tupet patrzeć ludziom w oczy i siać hipokryzję ! Mam ogromną nadzieję że jest pierwsza i jedyna kadencja tych osób !

Siać hipokryzję "powiadasz"?
No to jeżeli wierzysz w istnienie Boga, odpowiedz proszę gdzie był Bóg min. w latach 1939 - 1945?
Zbliża się debata prezydencka, więc warto zadać powyższe pytanie wszystkim kandydatom na prezydenta oraz do Rady Miasta.


No jak to gdzie? Niemcy twierdzili, że był z nimi i nawet mieli to naszyte na mundurach :) Po tym, w jakiej sytuacji była Polska, a w jakiej Niemcy po zakończeniu wojny widać, że Bóg woli niemiaszków od narodu, ktory się mieni Chrystusem Europy.


Ten napis Gott mit uns był na klamrach/sprzaczkach pasów Wermachtu i innych rodzajow wojsk niemieckich. Był też i później do lat 70-tych w niemieckiej policji. Haftowane i naszywane były rzadziej.
Cytuj
-1Otto2018-10-09 11:50#15
Cytuję majster:
Cytuję kokosanka:
Pan Kronig i Pan Brzeziński popierają tych destruktorów ! I jeszcze mają tupet patrzeć ludziom w oczy i siać hipokryzję ! Mam ogromną nadzieję że jest pierwsza i jedyna kadencja tych osób !

Siać hipokryzję "powiadasz"?
No to jeżeli wierzysz w istnienie Boga, odpowiedz proszę gdzie był Bóg min. w latach 1939 - 1945?
Zbliża się debata prezydencka, więc warto zadać powyższe pytanie wszystkim kandydatom na prezydenta oraz do Rady Miasta.


No jak to gdzie? Niemcy twierdzili, że był z nimi i nawet mieli to naszyte na mundurach :) Po tym, w jakiej sytuacji była Polska, a w jakiej Niemcy po zakończeniu wojny widać, że Bóg woli niemiaszków od narodu, ktory się mieni Chrystusem Europy.
Cytuj
-1majster2018-10-08 18:37#14
Cytuję kokosanka:
Pan Kronig i Pan Brzeziński popierają tych destruktorów ! I jeszcze mają tupet patrzeć ludziom w oczy i siać hipokryzję ! Mam ogromną nadzieję że jest pierwsza i jedyna kadencja tych osób !

Siać hipokryzję "powiadasz"?
No to jeżeli wierzysz w istnienie Boga, odpowiedz proszę gdzie był Bóg min. w latach 1939 - 1945?
Zbliża się debata prezydencka, więc warto zadać powyższe pytanie wszystkim kandydatom na prezydenta oraz do Rady Miasta.
Cytuj
+10kaczorek2018-10-08 17:54#13
VIVAT : VAT ! VAT ! VAT !Pani POSEŁ MOD ! (cały czas mowa o podatku vat)
Cytuj
+10kokosanka2018-10-08 17:12#12
Pan Schetyna, Pani Lubnauer, .... co dobrego ci ludzie zrobili dla kraju ? PO i PSL to było coś najgorszego co mogło przytrafić się w naszym kraju. Rozłożyli gospodarkę od najmniejszej wsi po wielkie miasta. I jeszcze udają głupich że to wszystko dla dobra mieszkańców. Pan Kronig i Pan Brzeziński popierają tych destruktorów ! I jeszcze mają tupet patrzeć ludziom w oczy i siać hipokryzję ! Mam ogromną nadzieję że jest pierwsza i jedyna kadencja tych osób !
Cytuj
+8wyborca2018-10-08 14:14#11
precz z PO dobrze że u nas w mieście nie ma czyścicieli kamienic (a może są bóg raczy wiedzieć ) oszuści tyle bezbronnych ludzi skrzywdzili wyrzucając na bruk za to to kryminał ale Po wstydu niema Brawo PiS PO nie ma szans nie chcemy takich przedstawicieli i nawet P. Schetyna i spółka wam nie pomoże nie ma co bić braw i się głupio uśmiechać
Cytuj
-12ghj2018-10-08 11:51#10
Cytuję barnaba:
Nie obrażając nikogo, ale co trzeba mieć w głowie żeby popierać i identyfikować się z politykami, którzy donoszą na własny kraj, żądają dla niego kar ? Jak nisko trzeba upaść żeby wiązać się ze szmalcownikami i Targowicą ? Żal patrzeć na tych polityków dla których własne przywileje i układy są ważniejsze od dobra kraju, miasta i mieszkańców. I Pan Prezydent (obecny jeszcze) wchodzi w ten układ ! Wstyd !


Co ty pier.... przecież oni są preciwko PiSiokom!
Duda, Ziobro, Czarnecki - donosiciele w PE,
Tarczyński, Jaki, Czarnecki - jak nie prawdopodobni potomkowie szmalcowników to ich rozsławili na świecie,
cały PiS razem z Kukizem i klerem - targowica,
Jaki, Czarnecki, Macierewicz i reszta PiSu - najważniejsze są stanowiska i układy.
Nie wspomnę o komuchach, złodziejach itp o mi linijek braknie
No i najlepsze na koniec: bankster na stanowisku premiera...
Ty chyba za dużo naoglądałeś się telewizji reżimowej i już nie masz własnego rozumu tylko wygadujesz te bzdury z przekazu dnia!
Cytuj
+18scobel2018-10-08 10:46#9
ciekawe czy "piekna rozia" przemawiala do nich po niemiecku...chyba jak sie nie myle to widze tez na zdjeciach tego "bezpartyjnego "p. KK WIDAC WRESZCIE KTO JEST KTO
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Dziewczęta z "Siódemki" najlepsze w…

Opublikowano: 14.12.2018 14:28