27.06.2019 Ostatnia aktualizacja 10:53, 26.06.2019

Kandydaci o debacie (uzup.)

Autor:
MB Foto:M.Busiek
Opublikowano: 09 Paź 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, w pobliżu zalewu Bernatka, zorganizowano konferencję prasową trzech kandydatów na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej: Mariusza Bodo (KW Prawo i Sprawiedliwość), Grzegorza Łapaja (KW Lepsze Skarżysko) i Artura Pejasa (KKW SLD Lewica Razem). Tematem głównym konferencji było odniesienie się do pojawiających się spekulacji dot. losów debaty prezydenckiej i ponowienie zaproszenia do obecnie urzędującego prezydenta do udziału w uczciwej i szeroko relacjonowanej debacie.

W dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami udział wzięło trzech z czterech kandydatów (Jacek Ciepiński z KWW Kukiz '15 nie mógł dzisiaj uczestniczyć w konferencji), którzy zwrócili się do obecnie urzędującego prezydenta i redakcji lokalnych mediów o współpracę przy organizacji debaty kandydatów na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. 

Podczas dzisiejeszej konferencji kandydaci po raz kolejny zapewnili, że są gotowi do wzięcia udziału debacie i chcą, by taka debata się odbyła - kluczową kwestią jest jednak konieczność wspólnego ustalenia jej szczegółów organizacyjnych (terminu, miejsca i formuły), a także konieczność zapewnienia możliwości jej współorganizacji i relacjonowania zainteresowanym redakcjom lokalnych mediów.

- Spotkanie przedstawicieli komitetów i mediów lokalnych w tej sprawie chcieliśmy zorganizować w poniedziałek. Spotkanie (z przyczyn od nas niezależnych) niestety się nie odbyło - czego żałujemy. Próbę zorganizowania takiego spotkania ponawiamy - chcemy, by do takiego spotkania doszło w środę. Debata jest potrzebna, powinniśmy rozmawiać o naszym mieście 
- powiedział Mariusz Bodo.- My od debaty nie uciekamy - my debaty chcemy i jej oczekujemy, ale na warunkach umówionych i zaakceptowanych przez wszystkich - dodał Grzegorz Łapaj. - Wszyscy wyrażamy chęć uczestnictwa w debacie, liczę, że będzie nam dane zmierzyć się w debacie z wszystkim kontrkandydatami - dodał Artur Pejas.

Kandydaci pytani o ich propozycje kształtu debaty odpowiedzieli, że swoje pomysły na jej kształt mają, ale chcą je omówić najpierw w gronie przedstawicieli wszystkich komitetów i mediów. - Mamy swoją wizję: terminu, miejsca, formuly debaty, mamy pomysł na to, kto taką debatę mógłby poprowadzić  - o szczegółach nie chcemy jednak mówić, ponieważ ostateczna formułą debaty musi być zaakceptowana przez wszystkich potencjalnie zainteresowanych jej organizacją - powiedział Artur Pejas. 

Kandydatów pytano o ich kroki,  jeśli na jutrzejszym spotkaniu nie pojawi się przedstawiciel komitetu urzędującego prezydenta. Kandydaci poinformowali, że jutrzejsze spotkanie organizacyjne ws. debaty odbędzie się bez wzgledu na okoliczności.

__________________________________________

Uzupełnienie -poniżej treść oświadczenia nadesłanego 10.10 o 14:45 przez prezydenta miasta:


Z nieskrywanym zdziwieniem przyjąłem informację o nagłej rezygnacji moich kontrkandydatów w wyborach na prezydenta miasta z udziału w debacie prezydenckiej organizowanej przez Telewizję Świętokrzyską wspólnie z Echem Dnia, a zaplanowanej w Skarżysku-Kamiennej na dzień 9 paździemika 2018 roku. Z równie dużą konsternacją zapoznałem się z przestankami stojącymi za tą decyzją - w mojej ocenie mijającymi się z prawdą, a sformułowanymi tylko i wyłącznie dla zakamuflowania faktycznego powodu bojkotu debaty na krótko przed jej planowaną datą.


Nadmieniam, iż cztery lata temu debata Telewizji Świętokrzyskiej przygotowana była profesjonalnie. z zachowaniem obiektywizmu. a relacjonowana była przez wszystkie zainteresowane media. Udział w niej, bez jakichkolwiek zastrzeżeń, wzięli wszyscy kandydaci na urząd prezydenta miasta. Nikt po jej zakończeniu nie zgłaszał jakichkolwiek pretensji ani do uczestników, ani do organizatorów.

Postawa moich kontrkandydatów w tegorocznych wyborach utwierdziła mnie w przekonaniu, że bojąc się merytorycznej dyskusji, debatę wykorzystali jako element politycznej gry. Nie pozostaje mi nic innego jak zwrócić się do nich wprost: Panowie - bądźcie poważni !  o debacie wiedzieliście na tydzień przed, niektórzy z was potwierdzili nawet wstępnie w niej udział. Mojego czasu szanować nie musicie, ale szanujcie proszę czas mieszkańców! Na udział w debacie, jak cztery lata temu czas zarezerwowało sobie kilkuset mieszkańców miasta, a wy po prostu nie przyszliście. Swoim zachowaniem pokazaliście, iż nie dorośliście do funkcji, o którą się ubiegacie!

Pragnę zwrócić Państwa uwagę, iż formuła, czas i miejsce debaty to kwestie stojące wyłącznie po stronie jej organizatora, a uczestnicy debaty ewentualne zastrzeżenia winni zgłaszać bezpośrednio do niego. Nie spotkałem się nigdy z sytuacją, aby to sami uczestnicy decydowali o warunkach debaty czy też odnośnie osoby jej prowadzącej - czy mam rozumieć, że pytania moi kontrkandydaci także chcieliby z góry znać?

Na zakończenie informuję, iż w związku z zaistniałą sytuacją, a także dużą liczbą obowiązków służbowych, kwestię debaty w pierwszej turze wyborów prezydenckich uważam za zamkniętą. Nadmieniam jednocześnie, iż jestem gotowy wziąć udział w ewentualnej debacie w drugiej turze, oczywiście jeżeli ta będzie miała miejsce.

Z samorządowym pozdrowieniem,

Konrad Kronig

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej

 


Komentarze

+2kropkakreska2018-10-12 20:27#33
Cytuję Otto:
Odniosłem się tylko do źródła tych informacji, ale ty jsk widzę już kręcisz aferkŕ. Nagle tsk24 zmienia się w informację publiczną? Dlaczego w pierwszym poście nie zostało to podane?

We wcześniejszym komentarzu pisał już o tym Głos.
Cytuj
0Otto2018-10-12 18:30#32
Cytuję kropkakreska:
Cytuję Otto:
Dla mnie za cały komentarz do tego posta wystarczy ostatnie zdanie: "źródło: tsk24.pl". Jeśli dla niektórych to wiarygodne medium - spoko, macie prawo wierzyć w co wam się żywnie podoba.

Nie musisz wierzyć medium. Te dane pochodzą z informacji publicznej przygotowanej przez PREZYDENTA w odpowiedzi na złożony wniosek. Uważasz, że w sprawie wydatków gminy w tv w tej informacji prezydent skłamał? Do tv powędrowało jeszcze więcej publicznej kasy? 8)

Odniosłem się tylko do źródła tych informacji, ale ty jsk widzę już kręcisz aferkŕ. Nagle tsk24 zmienia się w informację publiczną? Dlaczego w pierwszym poście nie zostało to podane?
Cytuj
0??2018-10-12 14:35#31
Nie udała się ustawka, więc obecny nie przyjdzie na debatę prezydencką?
Cytuj
0SOS2018-10-12 14:02#30
Cytuję ence pence:
Dane dotyczące pieniędzy od gminy, bez jej jednostek i spółek, tylko za dwa lata obecnej kadencji: Telewizja DAMI Skarżysko dostała w 2016 roku zlecenie na realizację 24 odcinków filmu informacyjnego pt.: „Skarżysko-miasto na szlaku” oraz ich wyemitowanie w bezpłatnym czasie antenowym za kwotę 36 900 zł brutto. W 2017 roku za ten sam zakres umowy gmina zapłaci 41 328,00 zł brutto. Ponadto w 2016 roku w ramach realizacji obowiązku wynikającego z art. 3 ust 2 pkt 8 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach telewizja otrzymała 31 980,00 zł brutto. Firma ESG INVEST Sp. z o.o. jako wydawca bezpłatnego miesięcznika „Nasza Sprawa – Skarżysko” z tytułu udostępnienia czterech stron gminie z przeznaczeniem na „Informator Samorządowy” zainkasowała 3075,00 zł za jedno wydanie w 2016r. W roku bieżącym za każde wydanie gmina zapłaci drożej bo 3382,50 zł brutto co przy założeniu, że jest to miesięcznik da łączną kwotę 40 590zł rocznie źródło: tsk24.pl


Cytuję oburzonygosc:

Telewizja to takie medium, które w okresie wyborów właśnie zajmuje się organizowaniem debat, wywiadów z kandydatami, "puszczaniem" na swojej antenie spotów i innych reklamujących mieszkańcom-wyborcom sylwetki i dokonania kandydatów. Myślisz, że robią to za darmo? Przecież płacone mają za tę usługę.

W tym nie ma niczego dziwnego.

Cytuję oburzonygosc:
.. i nawet jak się nie podoba jednemu czy drugiemu, że dostają kasę z "kieszeni" publicznej, a nie prywatnej, to TV nie może za to odpowiadać.

Jak za reklamę osoby TV kasę dostaje z prywatnej kieszeni zainteresowanego nikomu nic do tego, ale jeśli systematycznie biorą kasę publiczną za lans władzy, to już jest to sprawa publiczna. Za to, że tą kasę TV bierze, TV też odpowiada. Nikt anonimowo nie dostarcza przecież worków z pieniędzmi nocą pod drzwi TV. Chyba, że jednak jest inaczej.
Cytuj
+6kropkakreska2018-10-12 13:41#29
Cytuję Otto:
Dla mnie za cały komentarz do tego posta wystarczy ostatnie zdanie: "źródło: tsk24.pl". Jeśli dla niektórych to wiarygodne medium - spoko, macie prawo wierzyć w co wam się żywnie podoba.

Nie musisz wierzyć medium. Te dane pochodzą z informacji publicznej przygotowanej przez PREZYDENTA w odpowiedzi na złożony wniosek. Uważasz, że w sprawie wydatków gminy w tv w tej informacji prezydent skłamał? Do tv powędrowało jeszcze więcej publicznej kasy? 8)
Cytuj
-3oburzonygosc2018-10-12 08:42#28
Cytuję jeśli:
Jeśli kwoty podane przez "ence pence" są prawdziwe to "damci jak mi zapłacisz" nie ma moralnego prawa organizować debaty czy ustalać jej warunków.

Kim ty jesteś, żeby mówić innym czy mają prawo coś robić, czy nie... na dodatek moralne prawo. Doprawdy o moralności to można długo... np. taki krzywousty pinokio... ale ni o tym chciałem.
Telewizja to takie medium, które w okresie wyborów właśnie zajmuje się organizowaniem debat, wywiadów z kandydatami, "puszczaniem" na swojej antenie spotów i innych reklamujących mieszkańcom-wyborcom sylwetki i dokonania kandydatów. Myślisz, że robią to za darmo? Przecież płacone mają za tę usługę... i nawet jak się nie podoba jednemu czy drugiemu, że dostają kasę z "kieszeni" publicznej, a nie prywatnej, to TV nie może za to odpowiadać. Zresztą telewizja nie jest od produkcji np. przetworów owocowych, tylko właśnie od pokazywania materiałów filmowych i tego typu audycji. W związku z taką działalnością nie tylko ma prawo, ale obowiązek organizować i informować swoją publiczność/ widownię o takich rzeczach.
Cytuj
-3Otto2018-10-12 07:50#27
Cytuję ence pence:
Dane dotyczące pieniędzy od gminy, bez jej jednostek i spółek, tylko za dwa lata obecnej kadencji: Telewizja DAMI Skarżysko dostała w 2016 roku zlecenie na realizację 24 odcinków filmu informacyjnego pt.: „Skarżysko-miasto na szlaku” oraz ich wyemitowanie w bezpłatnym czasie antenowym za kwotę 36 900 zł brutto. W 2017 roku za ten sam zakres umowy gmina zapłaci 41 328,00 zł brutto. Ponadto w 2016 roku w ramach realizacji obowiązku wynikającego z art. 3 ust 2 pkt 8 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach telewizja otrzymała 31 980,00 zł brutto. Firma ESG INVEST Sp. z o.o. jako wydawca bezpłatnego miesięcznika „Nasza Sprawa – Skarżysko” z tytułu udostępnienia czterech stron gminie z przeznaczeniem na „Informator Samorządowy” zainkasowała 3075,00 zł za jedno wydanie w 2016r. W roku bieżącym za każde wydanie gmina zapłaci drożej bo 3382,50 zł brutto co przy założeniu, że jest to miesięcznik da łączną kwotę 40 590zł rocznie źródło: tsk24.pl


Dla mnie za cały komentarz do tego posta wystarczy ostatnie zdanie: "źródło: tsk24.pl". Jeśli dla niektórych to wiarygodne medium - spoko, macie prawo wierzyć w co wam się żywnie podoba. Szkoda, że nie podałeś "faktów" opisywanych w DDSK :D :D :D
Cytuj
+7jeśli2018-10-11 22:24#26
Jeśli kwoty podane przez "ence pence" są prawdziwe to "damci jak mi zapłacisz" nie ma moralnego prawa organizować debaty czy ustalać jej warunków.
Cytuj
+8ence pence2018-10-11 17:13#25
Dane dotyczące pieniędzy od gminy, bez jej jednostek i spółek, tylko za dwa lata obecnej kadencji: Telewizja DAMI Skarżysko dostała w 2016 roku zlecenie na realizację 24 odcinków filmu informacyjnego pt.: „Skarżysko-miasto na szlaku” oraz ich wyemitowanie w bezpłatnym czasie antenowym za kwotę 36 900 zł brutto. W 2017 roku za ten sam zakres umowy gmina zapłaci 41 328,00 zł brutto. Ponadto w 2016 roku w ramach realizacji obowiązku wynikającego z art. 3 ust 2 pkt 8 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach telewizja otrzymała 31 980,00 zł brutto. Firma ESG INVEST Sp. z o.o. jako wydawca bezpłatnego miesięcznika „Nasza Sprawa – Skarżysko” z tytułu udostępnienia czterech stron gminie z przeznaczeniem na „Informator Samorządowy” zainkasowała 3075,00 zł za jedno wydanie w 2016r. W roku bieżącym za każde wydanie gmina zapłaci drożej bo 3382,50 zł brutto co przy założeniu, że jest to miesięcznik da łączną kwotę 40 590zł rocznie źródło: tsk24.pl
Cytuj
-6Otto2018-10-11 15:53#24
Cytuję itp:
Cytat:
TV Świętokrzyska nie jest opłacana z budżetu miasta! To jest prywatna telewizja, która zarabia umieszczając m.in. reklamy i audycje, za które płacą przedsiębiorcy/ kandydaci w wyborach itp. osoby. Każdy ma prawo wykupić czas antenowy i wyemitować w telewizji lokalnej/regionalnej a nawet publicznej i ogólnopolskiej materiał reklamujący jego działalność. Nie widzę w tym nic nieprzejrzystego. Dla normalnych osób wszystko jest transparentne.

Normalny człowiek to ma zdolność przyswajania tekstu pisanego, czym niestety nie grzeszysz. Nikt nie wytyka tego, że ktoś wykupuje sobie spot. Wszyscy wytykają to, że z kasy miasta, jednostek i spółek miejskich przez 4 lata poszły ogromne pieniądze ponoć za ich promocję. Kogo tam promowano wiadomo. Skąd wzięło się określenie dajmi też wszyscy wiedzą.
Hmm, ciekawy wpis. Ja zatem żądam konkretów:
- jacy "wszyscy wytykają, że z kasy miasta, jednostek i spółek miejskich przez 4 lata poszły ogromne pieniądze ponoć za ich promocję",
- "Kogo tam promowano wiadomo" - czyli konkretnie kogo, bo nie oglądam?.
- "Skąd wzięło się określenie dajmi też wszyscy wiedzą" - no ja nie wiem, a chętnie się dowiem zanim oddam mój głos.
I proszę bez domysłów: żadnych "ponoć", "wszyscy wiedzą" itp., tylko żądam kawy na ławę: daty, fakty, kwoty i nazwiska. Inaczej wiesz chyba, gdzie sobie możesz wsadzić twoją "wiedzę" :)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź, gdzie…

Opublikowano: 26.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Turnieju Piłki Siatkowej Pla…

Opublikowano: 25.06.2019 13:05

Komentarzy: 0

Na ratunek desperatowi z Gdańska

Opublikowano: 25.06.2019 11:26

Komentarzy: 1

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sp…

Opublikowano: 24.06.2019 17:18

Komentarzy: 0

Budżet Obywatelski: 30 czerwca kończy się cza…

Opublikowano: 24.06.2019 11:21

Komentarzy: 0

Spowodował kolizję, tłumaczył, że jest zmęczo…

Opublikowano: 24.06.2019 11:04

Komentarzy: 0

Piknik Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 9

Opublikowano: 24.06.2019 09:33

Komentarzy: 0

79. Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotó…

Opublikowano: 22.06.2019 13:08

Komentarzy: 1

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, w…

Opublikowano: 21.06.2019 19:36

Komentarzy: 16

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.