01.12.2020 Ostatnia aktualizacja 21:16, 30.11.2020

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Skarżysku

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 11 Lis 2018
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W niedzielę, 11 listopada, w Skarżysku-Kamiennej odbyły się uroczystości związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Skarżysku Kamiennej rozpoczęły się od Mszy św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Później wszyscy przemaszerowali ulicą Legionów pod pomnik „Bohaterom o Niepodległość” na Skwerze Solidarności, by oddać hołd pamięci tych pokoleń, które walczyły o odbudowę niepodległej Polski.

Pod pomnikiem spotkali się: przedstawiciele samorządu - miejskiego i powiatowego. Nie zabrakło też przedstawicieli organizacji politycznych i społecznych, delegacji ze skarżyskich szkół, harcerzy, instytucji miejskich oraz kombatantów i mieszkańców miasta.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili: Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz oraz wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Posłanka przekazała kosz biało-czerwonych róż do rozdania przez panów dla zebranych pań. Natomiast wicewojewoda Andrzej Bętkowski na ręce starosty Jerzego Żmijewskiego przekazał okolicznościowy medal z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Po przemówieniach, przedstawiciele samorządu, organizacji politycznych i społecznych, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, harcerzy, kombatantów złożyli  pod pomnikiem wiązanki i wieńce. 

Po uroczystościach organizatorzy zaprosili mieszkańców powiatu, do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych do Hotelu Promień przy ulicy Legionów. 


Komentarze

-8bezogródek2018-11-14 09:59#13
Jak widać wybrany Prezydent kole w oczy swoich oponentów.Jednak należy szanować wynik wyborów,większość mieszkańców takiego właśnie K.K oczekuje.Wyraźnie wygrał rozum, rozsądek,koniunkturalizm skarżyskich"przedsiębiorców",no i nie sposób nie wspomnieć zdegustowanych ludzi rolą kościoła w PiSie.Ich poprzednie rządy przeszły do historii (niechęć do BMW i kilka zbędnych inwestycji) ,szalę goryczy przelały relacje z kościołem,mocno podkreślane różne obrządki i zabobony,które młodych ludzi tak nie "kręcą" i raczej nudzą.Wydaję mi się,że w następnych wyborach będzie podobnie,gdyż wyborcy PiS-u,ewidentnie pomijają pewne osoby przy głosowaniu(p.Będkowski itp...),a i tak te same twarze od lat firmują wizerunek"dobrej zmiany"Pytam ,więc gdzie tu jest jakaś zmiana??
Cytuj
+5sinus2018-11-13 14:55#12
"Widziały gały co (a właściwie kogo) brały !
TO Tak a propos Kryniga
Cytuj
+8100 lecie2018-11-13 14:02#11
Szczerze miałem odpuścić udział w tych uroczystościach ale zrozumialem że to jest wydarzenie do ktorego siegna po latach kolejne pokolenia ogladajac zdjecia . To bylo stu lecie tu nie moglo nas zabraknac
Cytuj
+4bąbel2018-11-13 11:43#10
Nie było Prezydenta na takiej uroczystości ? Jak widać po wyborach możecie go cmoknąć w (właśnie tam ! :) ) Wybraliście to macie. A młodzież w dresach też mogłaby się inaczej ubrać na taką uroczystość. Trochę niesmacznie ! W dresie to można na rower czy spacer po lesie.
Cytuj
+15uwolnicorke2018-11-13 07:47#9
Ale się wydarzyło. Nowość ! :-*
4 lata Krönig nie chodził na tego typu imprezy i pewnie przez kolejne 5 chodził nie będzie.
Skoro ludzie go wybrali ponownie to widocznie ich to tak nie razi i nie do końca obchodzi.
Cytuj
+10onzesko2018-11-12 20:02#8
Cytuję St.Jones:
Takiego "prezydenta" chcieliście, wybraliście - takiego macie.
Pewnie go nie było na uroczystości, bo jak zwykle zmęczony po sobocie.

Kiedyś mówiło się..."mądry Polak po szkodzie"...może trzeba zmienić przysłowie na "mądry Skarżyszczanin po szkodzie"... :lol:
Cytuj
+8WTS2018-11-12 19:00#7
wybraliśmy K.K. to i mamy . Z pewnością jest w ,,,,,,,,,,, i pozyskuje nowych inwestorów dla miasta.
Cytuj
+17maximus2018-11-12 13:44#6
Myślałem, że po wyborach "nasz" Konradek wyciągnie jakieś wnioski, że się poprawi ,że czegoś się nauczył na własnych błędach........
A on po raz kolejny olał mieszkańców, w tym własnych wyborców i nie przybył na tak ważne uroczystości !
W Starachowicach Prezydent Marek Materek znalazł czas, żeby być w kościele, i pod pomnikiem i na biegach....
Pycha kroczy przed upadkiem !
Ale i referendum można przeprowadzić w niedługim czasie.
Cytuj
+9kk2018-11-12 10:40#5
Po hu napieprzacie na szeryfa jak go każdy wybrał?niech wam pluja w twarz dalej .
Cytuj
+17nikosia2018-11-12 10:05#4
Po wygranych wyborach prezydent ma wszystkich mieszkańców w 4 literach. Wstyd i hańba za nieobecność jego podczas tych uroczystości!!!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Skarżyski szpital przestanie być "covido…

Opublikowano: 30.11.2020 19:42

Komentarzy: 3

Wypadek samochodu ciężarowego i rozlany olej

Opublikowano: 30.11.2020 19:34

Komentarzy: 0

Nie zatrzymał się do kontroli. W organizmie p…

Opublikowano: 30.11.2020 12:49

Komentarzy: 0

Szary salon jakie dodatki?

Opublikowano: 30.11.2020 09:01