11.12.2018 Ostatnia aktualizacja 19:30, 10.12.2018

Andrzej Bętkowski marszałkiem województwa?

Autor:
MB, ED
Opublikowano: 15 Lis 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Jak informuje Echo Dnia - Andrzej Bętkowski został w czwartek ostatecznie zatwierdzony przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości na marszałka województwa świętokrzyskiego. Rekomendowano również pozostałych czterech członków zarządu województwa.

Głosowanie nad wyborem marszałka województwa odbędzie się na pierwszej sesji Sejmiku Województwa w dniu 22 listopada. W tajnym głosowaniu za kandydaturą Bętkowskiego musi zagłosować przynajmniej 16 radnych, co nie powinno stanowić problemu ponieważ w Sejmiku na 30 radnych- 16 mandatów jest rękach przedstawicieli PiS.

Członkami zarządu zostaną wybrani prawdopodobnie Mariusz Gosek- sekretarz Solidarnej Polski i Marek Jońca - były burmistrz Koprzywnicy. Kandydatką na wicemarszałka województwa wg. nieoficjalnych informacji jest Renata Janik- była posłanka, obecnie działaczka partii Porozumienie Jarosława Gowina.

Wszystko rozstrzygnie się w dniu 22 listopada.

Andrzej Bętkowski ma 67 lat, urodził się w Skarżysku-Kamiennej. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji, od 2015 pełni funkcję wicewojewody świętokrzyskiego.


Komentarze

+2Społecznik2018-11-19 12:23#22
Do wyborcy z rodzinnego pis.
Powiedz mi drogi wyborco, jaka jest różnica między kapłanami- rycerzami kolumba /paradujących/ z pogańskimi symbolami, noszonymi min. przez żołnierzy armii włoskiej /dowodzonej przez Musoliniego/ w czasie II wojny światowej?
Czy twoim zdaniem przedsiębiorca Dzielnicy Place /promujący lub będący rycerzem Kolumba/ świadomie i z pełną premedytacją odmówił mi zapłaty za zleconą usługę w kwocie ~ 10 000zł?!
Czy to jest wg. Ciebie fobia??
P.s. na dowód tego co napisałem, mam do wglądu zdjęcia w/w z pasowania na rycerza Kolumba u Cystersów w Wąchocku,wyrok sądowy i egzekucję komorniczą.
Cytuj
+12St.Jones2018-11-17 08:13#21
On się nadaje tylko do składania wieńców pod pomnikami, do przemówień już nie bardzo, bo bredzi nieskładnie zawsze to samo.
Kompetencje i wiedza zerowa ale komitet centralny partii zdecydował, więc jest na stamowisku.
Cytuj
+4Kasiak2018-11-16 21:29#20
Patrząc na karierę pana B. i jego zalety jako polityka widzę , że wkrótce zajmie on stanowisko ministra ..... najlepiej po panu Brudzińskim , lub nawet PREZESA PIS ..... po panu Kaczyńskim.
Cytuj
-3krasnal2018-11-16 21:24#19
Zastanawia mnie fakt, czemu tyle jadu wylewacie na Bętkowskiego, że nic nie zrobił. A może powiedzcie co zrobiła Posłanka Marzena Okła-Drewnowicz dla Skarżyska? Nic tylko lansuje sie po różnych miasteczkch i Kołach Gospodyń Wiejskich i nic tylko robi zdjecia i rzuca na FB jaka to jest aktywna. Osoba na takim stanowisku powinna mieszkańcom pokazać, że zależy jej jak się czesto wyraża...na swoim miaście. To samo Kronig co takiego ważnego zrobił dla miasta, że został ponownie wybrany, prowadząc nieczystą kampanię za nasze pieniądze. Miasto tonie w śmieciach, dobrze, że idzie zima i przykryje nieskoszone trawy i inne śmieci. Gdzie te obiecywane miejsca pracy...Zasłynął przed wyborami remontami i termomodernizacją szkół i przedszkoli, szantażując dyrektorki aby startowały z jego list, obiecując im gruszki na wierzbie. Czy to jest taka krystalicznie czysta gra? Co teraz zrobi jak PiS nie da pieniędzy do Skarżyska? Pięć lat letargu i parę imprez z dmuchańcami z naszych pieniędzy - taka nas przyszłość czeka. Ludzie zastanówcie się co piszecie i w jakim kierunku to zmierza. Przed następnymi wyborami bezrobocie już spadnie do minimum, bo wszyscy wyjadą za pracą do wiekszych miast lub za granicę Polski.
Cytuj
+19Złośnica2018-11-16 13:36#18
Cytuję wyborca:
Nasze miasto do dziwne miasto w każdym innym mieście, mieszkańcy pewnie by się cieszyli. To szansa na większe środki dla nas mieszkańców, a tu tylko zawiść i żółć .Można mieć różne poglądy polityczne, ale jeśli chodzi o interes miasta wszyscy powinni zakasać rękawy i dla wspólnego dobra pracować. Miejmy nadzieje, że będzie lepiej niż za poprzedników. Przypomnę nasz skarżyszczanin Jan Maćkowiak członek zarządu .co załatwił dla miasta? Do społecznika ty chłopie masz jakąś fobie na temat rycerzy i Pana A. Bętkowskiego? Tak dla większej twojej frustracji nigdy nie osiągniesz nawet 10% tego co Bętkowski. Przypomnę Radny Miejski, Radny Powiatowy, Starosta Poseł na Sejm RP dwóch Kadencji, Wicewojewoda, a teraz Marszałek.


Fakt - tyłek tego pana grzał już wiele stołków. A jakie efekty dla Skarżyska? Czemu nie ująłeś ich w swym poście? Tak chętnie bym poczytała o dokonaniach pana AB! A tu cisza.... Czemu?
Cytuj
+20Klucha2018-11-16 13:18#17
Gdyby Pan Bętkowski posiadał przymioty pożądane u sprawnego samorządowca takie jak: pracowitość, sumienność, dalekowzroczność, zdolności przywódcze i negocjacyjne, to Jego kandydatura powinna spotkać się z entuzjastycznym przyjęciem przez mieszkańców Skarżyska. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna. Pan Bętkowski to przykład na to, co można osiągnąć w polityce będąc miernym, biernym ale wiernym. Do tego jeszcze bardzo mściwym i pamiętliwym człowiekiem.
Cytuj
+22Inny wyborca2018-11-16 13:01#16
Drogi Wyborców! Nikt nie zaprzecza , że był....Tylko co przez ten czas zrobił???? Może okreslę to inaczej ...ślizgał się....Nikt nie jest.w stanie wymienić osiągnięć....Co zrobił dla.miasta....dla regionu....Inni też byli...Pan Głowacki też był posłem i co???? Wielkie jedno nic...ale przed każdym wyborami pięknie kłamią....obiecuję....I...Nic.......
Cytuj
-16wyborca2018-11-16 11:40#15
Nasze miasto do dziwne miasto w każdym innym mieście, mieszkańcy pewnie by się cieszyli. To szansa na większe środki dla nas mieszkańców, a tu tylko zawiść i żółć .Można mieć różne poglądy polityczne, ale jeśli chodzi o interes miasta wszyscy powinni zakasać rękawy i dla wspólnego dobra pracować. Miejmy nadzieje, że będzie lepiej niż za poprzedników. Przypomnę nasz skarżyszczanin Jan Maćkowiak członek zarządu .co załatwił dla miasta? Do społecznika ty chłopie masz jakąś fobie na temat rycerzy i Pana A. Bętkowskiego? Tak dla większej twojej frustracji nigdy nie osiągniesz nawet 10% tego co Bętkowski. Przypomnę Radny Miejski, Radny Powiatowy, Starosta Poseł na Sejm RP dwóch Kadencji, Wicewojewoda, a teraz Marszałek.
Cytuj
-8Janko2018-11-16 11:39#14
Oby nie dał Pan zlamanego grosza na inwestycje do Skarżyska. Stary układ który wygrał wszystko zmarnuje albo "zgubi" ;)
Cytuj
+14Milk2018-11-16 11:13#13
Chciałem ustosunkować się do wypowiedzi Bezogródek....prosze mi przedstawić fakty ..co pan B . jakk poseł zrobil dla miasta Skarżyska przez te lata.....NIC....Interesują mnie fakty.....ktoś wcześniej napisał że nawet chodnika przy właśnie posesji nie był w stanie zrobić...była to inicjatywa obywatelska...zresztą emerytów....
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

95 lat temu...: Nadanie praw miejskich Kamien…

Opublikowano: 10.12.2018 19:00