20.05.2019 Ostatnia aktualizacja 21:13, 19.05.2019

Przybliżyli najmłodszym miasto i jego historię

Autor:
MB Foto: M.Busiek, GŁ
Opublikowano: 05 Gru 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W ubiegłym tygodniu zakończyła się realizacja zajęć dla najmłodszych w ramach dwóch cyklów: "Akademia Juniora: Skarżysko-Kamienna - moje miasto" i "Akademia Żaka: Skarżysko-Kamienna - jak powstało moje miasto?" przygotowanych przez Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu pn. 95Fest - świadomi przeszłości, patrzymy w przyszłość, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. 

Projekt pt. 95Fest - świadomi przeszłości, patrzymy w przyszłość, to projekt, którego głównym celem jest umożliwienie włączenia się obywateli miasta Skarżyska-Kamiennej w obchody jubileuszu 95-lecia nadania praw miejskich miastu (i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości), poprzez umożliwienie im aktywnego działania we współtworzeniu wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych związanych z jubileuszem (jubileuszami) oraz łączenia tej aktywności ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań obywatelskich. W ramach projektu mieszkańcy Skarżyska mogą wziąć udział w cyklu imprez związanych z jubileuszem 95-lecia miasta Skarżyska-Kamiennej - promujących historię miasta, jego dorobek i tradycje, na który składają się różne działania w ramach projektu - m.in. akcje edukacyjne: dla dzieci uczęszczających do przedszkoli  pn. Akademia Juniora: Skarżysko-Kamienna - moje miasto i dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. Akademia Żaka: Skarżysko-Kamienna - jak powstało moje miasto?.

Podczas cyklu zajęć / animacji Akademia Juniora:Skarżysko-Kamienna - moje miasto zorganizowanych w 10 skarżyskich przedszkolach najmłodszym mieszkańcom miasta przybliżona została specyfika naszego miasta, zaprezentowane zostały charakterystyczne i ważne miejsca w mieście, przedstawiony został również (w sposób dostosowany do grupy wiekowej) fakt obchodzonego w tym roku jubileuszu 95-lecia miasta. Podczas cyklu zajęć / animacji Akademia Żaka: Skarżysko-Kamienna - jak powstało moje miasto? zorganizowanych w 9 skarżyskich szkołach podstawowych uczniom przedstawiony został m.in. fakt obchodzonego w tym roku jubileuszu 95-lecia miasta i związane z tym jubileuszem najważniejsze fakty z historii naszego miasta - dot. jego początków, rozwoju, okoliczności nadania miastu praw miejskich, konsekwencji nadania praw miejskich i sylwetki osób aktywnie działających na rzecz nadania praw miejskich miastu - tzw. "ojców miasta".

Zajęcia edukacyjne realizowane były w oparciu o synergię nauki i zabawy, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i technik edukacyjnych (z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych angażujących grupy docelowe (m.in. tematyczne materiały drukowane, ogromną mapę miasta z naniesionymi ważnymi punktami miasta itp.). 

Animacje przybliżyły najmłodszym bogatą historię naszego miasta, promowały jubileusz 95-lecia nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej, a także umożliwiły dzieciom poznanie bliżej ich miasta - jego historii, symboli, punktów charakterystycznych i atrakcji.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

ALPN: Czwarta kolejka spotkań

Opublikowano: 19.05.2019 23:13

Komentarzy: 0

Orlicz Suchedniów awansował do IV ligi

Opublikowano: 19.05.2019 21:40

Komentarzy: 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce …

Opublikowano: 19.05.2019 13:10

Komentarzy: 0

Noc Muzeów w Muzeum im.Orła Białego

Opublikowano: 19.05.2019 12:18

Komentarzy: 1

„Projekt Wiara” po raz trzeci w Skarżysku

Opublikowano: 19.05.2019 11:23

Komentarzy: 5

X Piknik Kawaleryjski

Opublikowano: 18.05.2019 22:20

Komentarzy: 0

Pierwsza porażka Granatu od blisko dwóch lat …

Opublikowano: 18.05.2019 19:53

Komentarzy: 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Siatkówce …

Opublikowano: 17.05.2019 12:49

Komentarzy: 0

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Transportowo-Me…

Opublikowano: 17.05.2019 11:52

Komentarzy: 0

Zapraszamy na X Piknik Kawaleryjski

Opublikowano: 17.05.2019 11:30

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum