20.01.2019 Ostatnia aktualizacja 22:28, 20.01.2019

VI Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek, Zbyszek Biber
Opublikowano: 06 Sty 2019
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W niedzielę, 6 stycznia 2019 r. - w Święto Objawienia Pańskiego - ulicami miasta przeszedł "VI Orszak Trzech Króli", w którym wzięło udział około 2000 mieszkańców naszego miasta.

Orszaki mają zachęcać do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd, ale także do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, na którą składają się m.in.: obchodzenie domów z gwiazdą i turonie, wystawianie jasełek, czy widowiska herodowe.Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka.

W tym roku w Skarżysku trasa przemarszu orszaku została zmieniona - kolorowe korowody wyszły z trzech parafii.

Pierwszy z nich wyruszył o godzinie 13.00 z parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP (Klasztorek ul. Rynek 64), drugi o godzinie 13.30 z parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta (ul. Spółdzielcza 52), a trzeci również o godzinie 13.30 z parafii pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca (ul. Legionów 64). Wszystkie grupy spotkały przy Miejskim Centrum Kultury i przeszły do parafii pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie odbyła się Scena Narodzenia Pańskiego.

Organizatorami tego wydarzenia była: skarżyska Rada Rycerzy Kolumba i parafie: pw. MB Ostrobramskiej i pw. Świętego Brata Alberta, pw. Niepokolanego Poczęcia NMP i pw. Świętego Józefa Oblubieńca.

W całej Polsce Orszaki przeszły ulicami 751 miejscowości oraz 22 za granicą (w 13 państwach).


Komentarze

0kto da więcej2019-01-09 07:37#11
Nie rozumiem dyskusji pod tym artykułem, zamiast rozmawiać o Świecie Trzech Króli dyskusja zeszła jak zwykle na bagno... czy to ważne kto i z jakiej partii szedł ?
Ale proponuje zabawę kto ze zdjęć rozpozna miejscowych polityków i zobaczymy których było więcej... od razu mówię nie znam wszystkich...
1 PiS - P. Randla, P. Stopa, P. Mazurkiewicz, P. Dopierała
2 PiR - czyli ugrupowanie prezydenta P. Gąska, P Zaborski
3 PSL - P. Brzeziński
4 PO- zero
5 SLD zero
6 Wspólnota Samorządowa zero
7 Lepsze Skarżysko zero
Cytuj
+3@2019-01-08 18:09#10
Marysi i sierpnia też nie było?
Cytuj
+8Stachu Jones2019-01-08 08:19#9
Cytuję bezogródek:
To jest jakaś dziwna sytuacja,że nie widać nikogo z władz PiS-u?? Przecież nie ma drugiej bardziej pro katolickiej partii u nas w kraju,a tu taka obłuda.Dosłownie nikogo nie widać było z włodarzy PiS-u.Wyborcy na długo z pewnością zapamiętają sobie tą obłudę.To święto jest świętem wszystkich bez względu na poglądy polityczne czy inne i obrażanie się na obecnie rządzących, którzy demokratycznie większością głosów mieszkańców wygrali,jest to co najmniej dziecinadą i pokazuje obłudę oraz nieodpartą chęć objęcia władzy.Gratulacje dla mieszkańców za fajne świętowanie i dystans do samego siebie.

Może za zimno było?
Cytuj
+8herod2019-01-07 19:32#8
Jak widzę co niektórych kim są to mnie szlag trafia że tacy udają wierzących.
Cytuj
+7bezogródek2019-01-07 10:37#7
To jest jakaś dziwna sytuacja,że nie widać nikogo z władz PiS-u?? Przecież nie ma drugiej bardziej pro katolickiej partii u nas w kraju,a tu taka obłuda.Dosłownie nikogo nie widać było z włodarzy PiS-u.Wyborcy na długo z pewnością zapamiętają sobie tą obłudę.To święto jest świętem wszystkich bez względu na poglądy polityczne czy inne i obrażanie się na obecnie rządzących, którzy demokratycznie większością głosów mieszkańców wygrali,jest to co najmniej dziecinadą i pokazuje obłudę oraz nieodpartą chęć objęcia władzy.Gratulacje dla mieszkańców za fajne świętowanie i dystans do samego siebie.
Cytuj
+3beatbox2019-01-07 08:39#6
Nie ma Miałkusa ? Nie ma żadnego przedstawiciela DOJNEJ ZMIANY? Dalaczego? Aaaa no tak , wybory są za 5 lat dopiero :lol:
Cytuj
+8Nera2019-01-07 00:01#5
Parafia NSJ nie uczestniczy w orszakach od samego początku. Nawet na ogłoszeniach o nim nie wspominają. Pewnie dlatego, że to nowocześni kapłani nie obnoszący się ze swoją religijnością. A tak poważnie, to towarzystwo nieodpowiednie. Co innego, gdyby przyjechał biskup. Wszyscy stali by w blokach startowych od samego rana.
Cytuj
-1majster2019-01-06 20:31#4
Czyżby Parafia NSJ nie została zaproszona do udziału/organizacji marszu czy też proboszcz uznał, że z parafią ostrobramską maszerował nie będzie?
Cytuj
+5anonimus2019-01-06 20:23#3
Cytuję omg:
Zastępca prezydenta miasta w świeckim ponoć państwie bawi się w publiczne kościelne przebieranki?

To do jakiego kościoła należy (i jaka jest lub nie jest jego wiara/ wyznanie) to PRYWATNA sprawa pana A. Brzezińskiego. Tak jak nikt nie wylicza ilu naczelników/ dyrektorów/ urzędników "bawiło" się w dniu wolnym od pracy i w jaki sposób.... (przebieranki, chóry, inscenizacje, a może zwyczajne siedzenie na kanapie i ruszanie dużym palcem u nogi).
Cytuj
+16społecznik2019-01-06 20:00#2
Aż miło patrzeć.
Żadnego rycerza kolumba skarżyskiej masonerii nie ma na zdjęciach
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Skarżysko murem za Owsiakiem. Minuta ciszy dl…

Opublikowano: 20.01.2019 21:00