20.01.2019 Ostatnia aktualizacja 22:28, 20.01.2019

Uczniowie "Ekonomika" będą praktykować w PGE

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 09 Sty 2019
Oceń:
1 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę, 9 stycznia, w siedzibie PGE Obrót S.A w Skarżysku - Kamiennej odbyło się podpisanie  umów dotyczących praktyk zawodowych pomiędzy: PGE Obrót S.A., a Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku - Kamiennej oraz  Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w  Kielcach.  Z praktyk zawodowych skorzysta kilkunastu uczniów klas o profilu technik ekonomista, będą one realizowane  etapowo w okresie roku szkolnego. 

Umowy o praktyki zawodowe zostały podpisane przez dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach Piotra Sowińskiego, dyrektorkę Zespołu Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej Joannę Romanowską i Barbarę Czerwińską, dyrektor PGE S.A Odział w Skarżysku-Kamiennej. Obecne były również Ewa Borkowska – kierownik kształcenia zawodowego w ZSE w Kielcach i  Iwona Dębińska – wicedyrektor ZSE w Skarżysku-Kamiennej. 

- Jako PGE Obrót S.A Skarżysko – Kamienna organizujemy praktyki zawodowe w celu zastosowania wiedzy i umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy. Pierwszym krokiem do kariery zawodowej często bywają doświadczenia zdobyte podczas praktyk. Doświadczenia, które dla wielu młodych osób są inwestycją umożliwiającą zdobycie interesującej bądź wymarzonej pracy - podkreślała Barbara Czerwińska, dyrektor PGE w Skarżysku.

Praktyki zawodowe będą realizowane w dwóch etapach, weźmie w niech udział kilkunastu uczniów z  Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Skarżyska-Kamiennej i Kielc. Praktyki odbywać się będą w poszczególnych jednostkach PGE w  Skarżysku-Kamiennej i Kielcach. Uczniowie będą odbywać praktyki w dziale kadr, windykacji, biurze obsługi klienta i dziale rozliczeń.

Jak podkreślała Barbara Czerwińska, PGE Obrót S.A po raz pierwszy będzie współpracował z Zespołem Szkół Ekonomicznych ze Skarżyska-Kamiennej, z placówką w Kielcach współpracowała już w zeszłym roku. 

- Podpisanie dzisiejszej umowy jest świetnym przykładem na to, jak powinna wyglądać współpraca szkoły zawodowej z prężnie działającym pracodawcą. My dajemy teorię, natomiast tutaj uczniowie zdobywają praktykę. Dodatkowo my możemy podejrzeć czego wymaga się od naszych uczniów i jeszcze lepiej przygotować ich do wymagającego rynku pracy - mówił Piotr Sowiński, dyrektor ZSE w Kielcach.

- Bardzo dziękuje pani dyrektor i firmie PGE z to, że  spotkaliśmy się z tak miłą reakcją za naszą inicjatywę. Dla nas również jest to bardzo cenne, że możemy rozpocząć w tym roku współpracę związaną z przyjmowaniem naszych uczniów o profilu technik ekonomista na staże i praktyki zawodowe. Mamy nadzieję, że okaże się to początkiem efektywnej i długofalowej współpracy i że w przyszłych latach będziemy mogli ja kontynuować - mówiła Joanna Romanowska, dyrektorka ZSE w Skarżysku.

- Nasi uczniowie corocznie odbywają praktyk zawodowe, dodatkowo staramy się im organizować staże, po to, żeby mogli konfrontować teorię, której uczą się w szkole z  praktyką, która jest możliwa do zdobycia tylko i wyłącznie w konkretnych przedsiębiorstwach - podkreślała pani dyrektor. 

Praktyki zawodowe będą trwać cztery tygodnie. Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Skarżysko murem za Owsiakiem. Minuta ciszy dl…

Opublikowano: 20.01.2019 21:00

Komentarzy: 0

HALPN: Siódma kolejka spotkań

Opublikowano: 20.01.2019 18:33

Komentarzy: 0

Obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Stycz…

Opublikowano: 19.01.2019 13:47

Komentarzy: 0

XXVI Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych S…

Opublikowano: 19.01.2019 10:46

Komentarzy: 1

Promocja książki Sebastiana Piątkowskiego „Sk…

Opublikowano: 18.01.2019 22:16

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy poplenerowej "Ameliówka…

Opublikowano: 18.01.2019 19:44

Komentarzy: 6

Ustalają, kto potrącił pieszego na pasach i u…

Opublikowano: 18.01.2019 10:08

Komentarzy: 0

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 2

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 8

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum