20.03.2019 Ostatnia aktualizacja 19:15, 19.03.2019

Uczniowie "Ekonomika" będą praktykować w PGE

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 09 Sty 2019
Oceń:
1 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę, 9 stycznia, w siedzibie PGE Obrót S.A w Skarżysku - Kamiennej odbyło się podpisanie  umów dotyczących praktyk zawodowych pomiędzy: PGE Obrót S.A., a Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku - Kamiennej oraz  Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w  Kielcach.  Z praktyk zawodowych skorzysta kilkunastu uczniów klas o profilu technik ekonomista, będą one realizowane  etapowo w okresie roku szkolnego. 

Umowy o praktyki zawodowe zostały podpisane przez dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach Piotra Sowińskiego, dyrektorkę Zespołu Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej Joannę Romanowską i Barbarę Czerwińską, dyrektor PGE S.A Odział w Skarżysku-Kamiennej. Obecne były również Ewa Borkowska – kierownik kształcenia zawodowego w ZSE w Kielcach i  Iwona Dębińska – wicedyrektor ZSE w Skarżysku-Kamiennej. 

- Jako PGE Obrót S.A Skarżysko – Kamienna organizujemy praktyki zawodowe w celu zastosowania wiedzy i umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy. Pierwszym krokiem do kariery zawodowej często bywają doświadczenia zdobyte podczas praktyk. Doświadczenia, które dla wielu młodych osób są inwestycją umożliwiającą zdobycie interesującej bądź wymarzonej pracy - podkreślała Barbara Czerwińska, dyrektor PGE w Skarżysku.

Praktyki zawodowe będą realizowane w dwóch etapach, weźmie w niech udział kilkunastu uczniów z  Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Skarżyska-Kamiennej i Kielc. Praktyki odbywać się będą w poszczególnych jednostkach PGE w  Skarżysku-Kamiennej i Kielcach. Uczniowie będą odbywać praktyki w dziale kadr, windykacji, biurze obsługi klienta i dziale rozliczeń.

Jak podkreślała Barbara Czerwińska, PGE Obrót S.A po raz pierwszy będzie współpracował z Zespołem Szkół Ekonomicznych ze Skarżyska-Kamiennej, z placówką w Kielcach współpracowała już w zeszłym roku. 

- Podpisanie dzisiejszej umowy jest świetnym przykładem na to, jak powinna wyglądać współpraca szkoły zawodowej z prężnie działającym pracodawcą. My dajemy teorię, natomiast tutaj uczniowie zdobywają praktykę. Dodatkowo my możemy podejrzeć czego wymaga się od naszych uczniów i jeszcze lepiej przygotować ich do wymagającego rynku pracy - mówił Piotr Sowiński, dyrektor ZSE w Kielcach.

- Bardzo dziękuje pani dyrektor i firmie PGE z to, że  spotkaliśmy się z tak miłą reakcją za naszą inicjatywę. Dla nas również jest to bardzo cenne, że możemy rozpocząć w tym roku współpracę związaną z przyjmowaniem naszych uczniów o profilu technik ekonomista na staże i praktyki zawodowe. Mamy nadzieję, że okaże się to początkiem efektywnej i długofalowej współpracy i że w przyszłych latach będziemy mogli ja kontynuować - mówiła Joanna Romanowska, dyrektorka ZSE w Skarżysku.

- Nasi uczniowie corocznie odbywają praktyk zawodowe, dodatkowo staramy się im organizować staże, po to, żeby mogli konfrontować teorię, której uczą się w szkole z  praktyką, która jest możliwa do zdobycia tylko i wyłącznie w konkretnych przedsiębiorstwach - podkreślała pani dyrektor. 

Praktyki zawodowe będą trwać cztery tygodnie. Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

W suchedniowskiej „Kuźnicy” radzili seniorom

Opublikowano: 19.03.2019 20:06

Komentarzy: 0

Dziewczęta z "Trzynastki" mistrzyni…

Opublikowano: 19.03.2019 16:16

Komentarzy: 0

Wygraj bilety na występ rapera KęKę i zespołu…

Opublikowano: 19.03.2019 11:17

Komentarzy: 0

Nowy sekretarz gminy rozpoczął pracę

Opublikowano: 18.03.2019 14:51

Komentarzy: 1

Pożar samochodu osobowego na trasie S7

Opublikowano: 18.03.2019 14:29

Komentarzy: 3

Granat pokonał Wierną, drugie z rzędu zwycięs…

Opublikowano: 17.03.2019 17:42

Komentarzy: 0

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy…

Opublikowano: 16.03.2019 14:55

Komentarzy: 0

Chłopcy z ZSP nr 1 mistrzami Skarżyska w piłc…

Opublikowano: 15.03.2019 20:26

Komentarzy: 0

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 7

Opublikowano: 15.03.2019 19:21

Komentarzy: 0

Nie pomogła tajna skrytka. Amfetamina w rękac…

Opublikowano: 15.03.2019 10:38

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum