23.09.2019 Ostatnia aktualizacja 09:27, 23.09.2019

Powiat zgłosił 23 miejsca niebezpieczne do programu "Bezpieczni na 5+"

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 13 Lut 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Powiat skarżyski złożył 23 wnioski do Programu Miejsc Niebezpiecznych na Drogach Lokalnych w Województwie Świętokrzyskim 2019-2023 "Bezpieczni na 5+". Celem głównym programu jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, a w szczególności pieszych i rowerzystów poprzez przebudowę i modernizację najbardziej niebezpiecznych miejsc na terenie województwa na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

W powiecie skarżyskim wytypowano 23 miejsca niebezpieczne, które zostały zgłoszone do programu "Bezpieczni na 5+". Jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej Marek Czyż złożone przez powiat wnioski obejmują budowę chodników, budowę aktywnych przejść dla pieszych, przebudowę skrzyżowań, zatok autobusowych i przebudowę łuków poziomych na drogach powiatowych we wszystkich gminach powiatu skarżyskiego. Miejsca niebezpieczne wytypowano na następujących drogach:

W gminie Skarżysko-Kamienna: ul. Książęca, ul. Rycerska, ul. Rejowska, ul. Łyżwy oraz skrzyżowania ulic:

  • 1-go Maja - Towarowa;
  • 3-go Maja - Towarowa - 11 Listopada;
  • Niepodległości - Metalowców - Legionów.

W gminie Skarżysko Kościelne: Lipowe Pole Plebańskie, Lipowe Pole Skarbowe, Majków, Michałów.
W mieście i gminie Suchedniów: ul. Jasna, ul. Żeromskiego, Mostki, skrzyżowanie ul. Bugaj - ul. Langiewicza.
W gminie Bliżyn: Nowy Odrowążek, Odrowążek, Sorbin.
W gminie Łączna: Kamionki, Klonów, Podzagnańszcze - Zagórze, Występa, Zalezianka.



Komentarze

+1Adam C.2019-02-17 18:01#12
Cytuję suchedniowianin:
A skrzyżowanie ulicy Kieleckiej z Mickiewicza/Zagórską?
Były wypadki śmiertelne!!!
Chyba "powiat" nie miał interesu w tej lokalizacji.

Oczywiście, że nie, jaki interes ma Ciok, Lezanska, Bilska i Berus w tym żeby inwestować w Suchedniów? Mieliście swojego starostę, swoje dostaliscie, a teraz koniec, skończyło się dobre suchedniowskie hieny
Cytuj
-2bezogródek2019-02-16 20:11#11
Niepodległości-Metalowców-Legionów zdecydowanie trudne skrzyżowanie.Niepodległości-Krasińskiego powinien być pas do skrętów w prawo w Niepodległości,a na Niepodległości w lewo w Krasińskiego.Niepodległości -Sokola powinno być rondo,Rondo koło Orlenu na kamiennej(w stronę Ekonomii) 1Maja-3Maja-Towarowa też warto rozważyć.
Cytuj
-1suchedniowianin2019-02-15 07:41#10
A skrzyżowanie ulicy Kieleckiej z Mickiewicza/Zagórską?
Były wypadki śmiertelne!!!
Chyba "powiat" nie miał interesu w tej lokalizacji.
Cytuj
+1Chodzę piechotą2019-02-14 18:29#9
Cytuję ya:
Moniuszki-Spółdzielcza!!!

Bez jaj! Proste skrzyżowanie. Stosować się do znaków STOP-u i nie wymuszać pierwszeństwa i będzie spoko.
Cytuj
+1Chodzę piechotą2019-02-14 18:27#8
Cytuję JeżdżęRowerem:
Cytuję Anka_Skakanka:
Skrzyżowanie 1-go Maja - Towarowa (na przeciw Biedronki) koło wiaduktu nie jest skrzyżowaniem trudnym, ani niebezpiecznym.... Widać, że zrobione "przejazdy - zawracanie" są wystarczające, (...)


Wyjeżdżając z Biedronki masz nakaz jazdy w prawo. Więc stosuj się do znaków.

Ale wyjazd z parkingu "pod" Biedronka nie jest jednocześnie wjazdem na skrzyżowanie o którym piszą (1-go Maja - Towarowa).... Wyjeżdżasz przecież na ulicę 1-go Maja, koniec kropka. Ulica Towarowa jest dalej.
Cytuj
-2ya2019-02-14 13:43#7
Moniuszki-Spółdzielcza!!!
Cytuj
-2JeżdżęRowerem2019-02-14 13:11#6
Cytuję Anka_Skakanka:
Skrzyżowanie 1-go Maja - Towarowa (na przeciw Biedronki) koło wiaduktu nie jest skrzyżowaniem trudnym, ani niebezpiecznym.... Widać, że zrobione "przejazdy - zawracanie" są wystarczające, (...)


Wyjeżdżając z Biedronki masz nakaz jazdy w prawo. Więc stosuj się do znaków.
Cytuj
-1Kubica2019-02-14 13:07#5
Cytuję albo:
skrzyżowanie Legionów, Niepodległości, Metalowców to bardzo głupie skrzyżowanie . Dawno tam powinno być rondo, a jest miejsce.


Kiedyś uczyli na kursie jeździć... teraz niestety to skrzyżowania są głupie ;) :lol:
Cytuj
+2plam2019-02-14 09:23#4
Niepodległosci-Legionów-Metalowcow to krzyzowka katastrofalna zwłaszcza przyjezdnych
Cytuj
+1Anka_Skakanka2019-02-14 08:45#3
Skrzyżowanie 1-go Maja - Towarowa (na przeciw Biedronki) koło wiaduktu nie jest skrzyżowaniem trudnym, ani niebezpiecznym.... Widać, że zrobione "przejazdy - zawracanie" są wystarczające, ale chyba i tak ktoś chce forsować - zaniechany wcześniej - pomysł z rondem w tym miejscu. Po co? Bardziej niebezpieczne jest skrzyżowanie Piłsudskiego - Tysiąclecia koło Zeorku. W ogóle cała ul. Tysiąclecia (należąca do powiatu) prosi się o remont!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Kłopoty za 100 złotych

Opublikowano: 23.09.2019 11:16