19.09.2019 Ostatnia aktualizacja 19:00, 18.09.2019

Posłanka podsumowała akcję "Ratujmy nasze serca"

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 14 Lut 2019
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
14 lutego w biurze poselskim Marzeny Okły-Drewnowicz w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja prasowa podsumowującą akcję "Ratujmy nasze serca", której celem była zbiórka podpisów pod listem protestacyjnym ws. likwidacji Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Starachowicach.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca funkcjonowały w Starachowicach przez prawie 10 lat. Za sprawą doskonale wykwalifikowanej kadry lekarskiej oraz nowoczesnego sprzętu medycznego stanowiły one jedną z najlepszych placówek wyspecjalizowanych w leczeniu chorób kardiologicznych na terenie województwa świętokrzyskiego. Przez cały okres działania do PAKS zgłosiło się 37 tys. pacjentów.

Niestety podczas reformy publicznego systemu opieki zdrowotnej w 2017 r. ww. placówka nie znalazła się w sieci szpitali. Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie ogłosił również dodatkowego konkursu na świadczenia medyczne z zakresu leczenia chorób serca i układu krążenia. Kontrakt na leczenie chorób układu krążenia w wysokości 24 milionów zł został zlikwidowany.

Zdesperowani Pacjenci, którzy w wyniku takiego stanu rzeczy zmuszeni są oczekiwać na porady lekarskie, zabiegi i operacje ratujące ich zdrowie i życie od 2017 r. walczą o przywrócenie funkcjonowania PAKS. Utworzyli w tym celu Stowarzyszenie zrzeszające osoby z problemami kardiologicznymi Eko-Serce, zebrali ok. 9 tys. podpisów pod petycją dotyczącą przywrócenia finansowania kliniki ze środków publicznych, pisali do Pierwszej Damy RP, Prezesa Rady Ministrów, ks. Kardynała Kazimierza Nycza, spotykali się z parlamentarzystami, wicepremier Beatą Szydło, byli obecni na sejmowej Komisji Zdrowia. Mimo ich ogromnej determinacji Narodowy Fundusz Zdrowia nadal nie finansuje Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach.

- Z uwagi na to że dzisiaj dzień jest wyjątkowy ponieważ są Walentynki postanowiliśmy właśnie w tym symbolicznym dniu przesłać do pana ministra zdrowia nasze podpisy, które zebraliśmy od mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i Starachowic, ponieważ uznaliśmy że jeżeli nie udało nam się osiągnąć efektu złością z tymi negatywnymi emocjami to liczymy na to, że być może uda nam się miłością, dlatego dzisiaj nasza akcja "Ratujmy nasze serca" doskonale wpisuje się właśnie w ten sercowy klimat i chcemy panu ministrowi przekazać właśnie te wszystkie kilka tysięcy podpisów, które zebraliśmy- mówiła poseł Marzena Okła Drewnowicz.

Posłanka dodała,że wspólnie z jej biurem poselskim  oraz stowarzyszeniem Eko-Serce przeprowadzono drugą zbiórkę podpisów pod petycją dotyczącą przywrócenia publicznego finansowania dla PAKS w Starachowicach. Aktualnie zebrano dodatkowo 6018 podpisów, które również zostaną przesłane do ministra. W sumie podczas trwania całej akcji "Ratujmy nasze serca" udało się zebrać ponad 15 tysięcy podpisów.

Andrzej Gumulski- członek zarządu Stowarzyszenia Eco Serce podsumował kolejne etapy walki o PAKS przez stowarzyszenie. Do najważniejszych należały m.in pikiety oraz wizyty u dyrekcji NFZ w Kielcach oraz Wojewody Świętokrzyskiego.

Na zakończenie konferencji posłanka podziękowała mieszkańcom powiatu skarżyskiego, którzy złożyli podpisy pod listem protestacyjnym.


Komentarze

+2sercowy2019-02-15 10:17#3
Fajnie , że tyle podpisów udało się zebrać . Chętnie bym się też podpisał ale gdzie te listy i info. w którym miejscu się znajdują ?.Jak do wyborów to łażą po domach osobiście lub Ich przyboczni a w tym temacie tylko wzmianka że coś takiego było.!
Cytuj
+4Anka_Skakanka2019-02-15 08:27#2
Zamiast do Nycza, trzeba było pisać do Rydzyka.
Cytuj
+3ca.on2019-02-15 06:04#1
Pani Drewnowicz i jej partyjnym koleżankom i kolegom oraz ich koalicjantom i wszystkim prawicowcom, którzy
piszą listy, petycje i zanoszą prośby do biskupów, kardynałów (Nycz) i ich naczelnego szefa w Watykanie chciałbym uświadomić fakt, że
zwracanie się o cokolwiek do przedstawiciela pedofilskiej, oszukańczej i przestępczej organizacji jaką jest kościół katolicki
jest poniżającym dowodem uznania hegemonii i władzy watykańczyków w Polsce i objawem kompromitującej niemocy państwa oraz zindoktrynowanego religijnie społeczeństwa.
To wstyd i hańba!

Było już wiele takich akcji pisania listów i petycji do papieży, kardynałów i biskupów z prośbą o złagodzenie totalitarnego reżimu watykańskiego okupanta Polski.
Oczywiście wszyscy piszący i proszący zostali totalnie przez sutannowo-habitowych olani, a w historii pozostał jedynie niesmak, wstyd i kompromitacja.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Koncert charytatywny dla "Kupera". …

Opublikowano: 18.09.2019 20:49

Komentarzy: 0

14 uczniów ZSTM otrzyma stypendia ufundowane …

Opublikowano: 18.09.2019 14:29

Komentarzy: 0

Drogowcy kładą warstwę ścieralną nawierzchni …

Opublikowano: 17.09.2019 20:44

Komentarzy: 3

Jerzy Materek z kampanią w Skarżysku-Kamienne…

Opublikowano: 17.09.2019 20:12

Komentarzy: 2

Nowoczesne pojazdy na torach zwiększą bezpiec…

Opublikowano: 17.09.2019 11:39

Komentarzy: 0

Kierował mimo sądowego zakazu i nie zatrzymał…

Opublikowano: 17.09.2019 10:49

Komentarzy: 0

Rezerwy Granatu z kompletem punktów. Zwycięst…

Opublikowano: 16.09.2019 22:10

Komentarzy: 0

Orlicz Suchedniów postraszył lidera, remis by…

Opublikowano: 16.09.2019 20:43

Komentarzy: 0

ALPN: 10 kolejka spotkań

Opublikowano: 16.09.2019 18:24

Komentarzy: 0

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych trafi…

Opublikowano: 16.09.2019 18:15

Komentarzy: 13

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.