19.07.2019 Ostatnia aktualizacja 11:33, 19.07.2019

Zmienią lokalizację Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?

Autor:
MB Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 18 Lut 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wkrótce zmieni się lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych? - wiele na to wskazuje. W środę radni Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej zajmą się rozpatrzeniem projektu uchwały ws. oddania MUK Sp. z o.o. w trybie bezprzetargowym w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Asfaltowej (to tam z ul. Mościckiego miałby być przeniesiony punkt PSZOK) ... obok Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego. 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to miejsce, w którym mieszkańcy miasta mogą oddać m.in. przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone oraz odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne. 

Do tej pory taki punkt funkcjonował przy ul. Mościcikiego 43, w ub. tygodniu radni w komplecie dokumentów na sesję nadzwyczajną zwołaną na najbliższa środę otrzymali m.in. projekt uchwały w sprawie oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Asfaltowej z przeznaczeniem pod Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy, że zmiana lokalizacji PSZOK jest związana "ze zbliżającym się terminem zakończenia funkcjonowania obecnego punktu", nie wskazano jednak tego przyczyn.

O przyczyny zmiany lokalizacji punktu zapytaliśmy Izabelę Szwagierek, rzecznika prasowego Urzędu Miasta Skarżysko-Kamienna. - Teren, na którym obecnie funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zmienił właściciela. Nowy właściciel ma plany wobec tego terenu, dlatego też musimy go opuścić. Nie oznacza to końca funkcjonowania PSZOK - na najbliższej sesji pod głosowanie poddana będzie uchwała w sprawie przekazania w dzierżawę działki przy ulicy Asfaltowej na działalność Punktu. Do czasu przeniesienia PSZOK w nową lokalizację, będzie on działał w dotychczasowym miejscu - informuje Szwagierek.

- Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie mógł rozpocząć działalność w nowej lokalizacji (przy ul. Asfaltowej) po dopełnieniu kilku formalności – pierwszą z nich jest przekazanie działki w dzierżawę, następnie opracowanie operatu przeciwpożarowego i uzyskanie od starosty decyzji na gromadzenie odpadów. Po spełnieniu wszystkich warunków, PSZOK zacznie funkcjonować przy ul. Asfaltowej, a przestanie przy ul. Mościckiego. O zmianie adresu funkcjonowania PSZOK będziemy na bieżąco informowali - dodaje. 

Panią rzecznik zapytaliśmy o to, czy zlokalizowanie PSZOK w bezpośrednim sąsiedztwie Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie tego ostatniego, rzecznik opowiedziała: - Pod uwagę branych było kilka lokalizacji z przeznaczeniem na prowadzenie Punktu - zdecydowano się na lokalizację przy ul. Asfaltowej z uwagi na przemysłowy charakter tej części miasta i dogodny dojazd. PSZOK nie powoduje uciążliwości – podkreślamy, że odpady nie są tam na stałe gromadzone, lecz są systematycznie wywożone do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, a ok. 95% z nich to gruz poremontowy.

Teren na którym ma być uruchomiony PSZOK
Komentarze

+3Zbych2019-02-20 21:31#2
W ramach promocji miasta jeszcze wiekszy smròd na pewno przyciągnie nowych inwestorów do inkubatora, tymbardziej że jest to parking przed nim.

Pewnie "wyczują" dobry interes w Skarżysku...
Cytuj
-1Bywalec2019-02-19 22:17#1
Ogólnie smrodliwa okolica
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Wspólnie działania funkcjonariuszy Policji i …

Opublikowano: 19.07.2019 13:33

Komentarzy: 0

Na os. Zachodnie trwa budowa kompleksu rekrea…

Opublikowano: 18.07.2019 15:27

Komentarzy: 0

Za unijne pieniądze powalczą z wykluczeniem n…

Opublikowano: 18.07.2019 11:58

Komentarzy: 2

W bagażniku łupy, w kieszeniach amfetamina, w…

Opublikowano: 18.07.2019 10:20

Komentarzy: 2

Atrakcyjne lokale do wynajęcia w centrum mias…

Opublikowano: 17.07.2019 12:51

Komentarzy: 2

Rekrutacja do szkół średnich. Jak przebiega w…

Opublikowano: 17.07.2019 11:31

Komentarzy: 2

W sobotę odbędzie się V Skarżyski Piknik Hist…

Opublikowano: 17.07.2019 11:02

Komentarzy: 0

Umowy na dofinansowanie przebudowy dróg podpi…

Opublikowano: 16.07.2019 13:34

Komentarzy: 1

Amerykańscy żołnierze z wizytą w Skarżysku

Opublikowano: 16.07.2019 12:01

Komentarzy: 4

Budżet Obywatelski na 2020 rok: zespół weryfi…

Opublikowano: 16.07.2019 11:26

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.