20.04.2019 Ostatnia aktualizacja 18:14, 19.04.2019

ZSE z patronatem naukowym Politechniki Świętokrzyskiej

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 21 Lut 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W czwartek w Zespole Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej miało miejsce podpisanie umowy o objęciu ZSE patronatem naukowym przez Politechnikę Świętokrzyską.

W poprzednim roku Zespół Szkół Ekonomicznych wyszedł z inicjatywą podpisania umowy o patronacie naukowym z Politechniką Świętokrzyską. Prawie wszystkie kierunki kształcenia (poza technikiem hotelarstwa) w ZSE stwarzają świetnie pole do współpracy z tą uczelnią. Dodatkowym argumentem jest fakt, że duży odsetek uczniów "Ekonomika" wybiera dalsze kształcenie na uczelniach kieleckich i Politechnika stanowi tutaj chyba pierwsze miejsce jeśli chodzi o wybór uczelni.

- Zamarzyło nam się, aby Politechnika  Świętokrzyska objęła naszą szkołę patronatem naukowym i mogła współorganizować proces kształcenia uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję i mamy zapewnienie pana prorektora, że stworzy to wiele możliwości uczestnictwa naszych uczniów w zajęciach prowadzonych na Politechnice Świętokrzyskiej. Również otrzymałam obietnicę, że pracownicy Politechniki zechcą od czasu do czasu przyjechać, odwiedzić naszą szkołę i poprowadzić zajęcia na poziomie wyższej uczelni, co będzie stanowiło świetną okazję do tego, aby przekonać się już na etapie nauki szkolnej przekonać się jak wygląda taka praca już na poziomie uczelnianym i żeby skorzystać z całej szerokiej oferty proponowanej przez uczelnię - mówiła dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, Joanna Romanowska.

Prorektor Politechniki Świętokrzyskiej, Artur Maciąg nie ukrywa, że bardzo cieszy się z podpisanego porozumienia.

- Politechnika Świętokrzyska  jest uczelnią bardzo mocno obsadzoną w regionie świętokrzyskim,ale to oznacza,że nie istniejemy i działamy tylko dla siebie. Działamy przede wszystkim dla otoczenia dla podmiotów, które działają w całym województwie. Nie chcemy współpracować tylko z podmiotami przemysłowymi, ale również ze szkołami. Tym bardziej, że Politechnika Świętokrzyska ma bogatą ofertę i studiowanie w naszej uczelni ma niewątpliwe zalety (odległość, ładny kampus, uczelnia w centrum miasta). Mamy kadrę ma poziomie światowym, laboratoria i bazy na poziomie światowym. Nie trzeba jeździć po Polsce i Świecie, żeby zdobyć naprawdę dobre wykształcenie tu właśnie lokalnie - mówił prorektor PŚK.

Prorektor PŚK wymienił korzyści jakie będą miały szkoły (ZSE i PŚK)  z podpisanej umowy. Do najważniejszych zaliczył: wizyty pracowników PŚK w ZSE i wykłady popularnonaukowe, uczestnictwo w uroczystościach oraz wizyty uczniów "Ekonomika" na uczelni w Kielcach, gdzie będą mogli poznać bazę dydaktyczną szkoły oraz uczestniczyć  w różnych wydarzeniach organizowanych przez Politechnikę.  


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Stracił panowanie nad TIRem i...

Opublikowano: 19.04.2019 19:44

Komentarzy: 0

O tunelu przy dworcu PKP raz jeszcze

Opublikowano: 19.04.2019 12:35

Komentarzy: 4

Grabili piwnice, garaże i altany działkowe. K…

Opublikowano: 19.04.2019 12:07

Komentarzy: 0

Wielkanocne spotkanie w komendzie

Opublikowano: 18.04.2019 15:08

Komentarzy: 4

Pierwsze wielkanocne spotkanie w DPS "Ce…

Opublikowano: 18.04.2019 12:37

Komentarzy: 0

Nowa Szkoła dla młodzieży w Skarżysku-Kamienn…

Opublikowano: 18.04.2019 12:30

Komentarzy: 0

Kolizja na alei Piłsudskiego. Zderzyły się dw…

Opublikowano: 18.04.2019 12:17

Komentarzy: 0

XXVIII Konkurs Duetów i Zespołów Kameralnych

Opublikowano: 17.04.2019 20:57

Komentarzy: 0

Społeczność "Siódemki" zwraca się d…

Opublikowano: 17.04.2019 16:43

Komentarzy: 10

Spotkanie wielkanocne w Starostwie Powiatowym

Opublikowano: 17.04.2019 14:53

Komentarzy: 0

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum