17.08.2019 Ostatnia aktualizacja 09:15, 17.08.2019

Bieg „Tropem Wilczym” - po raz pierwszy w Skarżysku

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 03 Mar 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

W niedzielę, 3 marca, w całej Polsce odbywała się VII edycja Biegu „Tropem Wilczym” poświęconego Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Skarżysku-Kamiennej taki bieg zorganizowano po raz pierwszy, wzięło w nim udział blisko 80 osób. Organizatorami wydarzenia byli:  ZHR Obwód Świętokrzyski, Fundacja Wolne Dźwięki oraz Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. 

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. W 2019 roku, bieg zorganizowano pierwszy raz w Skarżysku-Kamiennej. 

W ramach projektu odbył się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo w Skarżysku odbył się też bieg na 4 kilometry (wkoło Rejowa). 

W biegu uczestniczyli harcerze ZHR Obwodu Świętokrzyskiego, członkowie Związku Strzeleckiego Strzelec oraz  rodziny z małymi dziećmi, którzy w ten sposób chcieli oddać  hołd żołnierzom wyklętym. Uczestnicy Biegu zostali zaproszeni na spotkanie przy ruinach wielkiego pieca przy Muzeum, mieli również możliwość zwiedzenia kolekcji muzealnej.

Podczas imprezy będzie prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dla Alexa Michalskiego – wcześniaka ze Skarżyska, który potrzebuje pomocy.

Pierwsza edycja Biegu "Tropem Wilczym" miała charakter testowy, nie prowadzono wcześniejszego naboru. Impreza się udała i są już plany zorganizowania Biegu w przyszłym roku. 



Komentarze

-1JennaJameson2019-03-10 23:05#8
Cytuję MarszałekPyszałek:
Ależ zgłoś się ze swoją koncepcją i pokaż co potrafisz skoro wymagania są takie małe. Czyżbyś nie chciała dobrze zarabiać ? Chyba że wolisz zarabiać w profesji wedle swego nicka, a to wtedy przepraszam i szacun ;-)

W życiu nie pójdę pracować do samorządu, współczuję tym ludziom, od wyborów do wyborów... :D
A o moje zarobki się nie bój, są ho ho ho i nie zależą od układów w mieście.. :D
A poza tym nie oglądaj tyle filmów w czerwonym internecie.
Cytuj
+1MarszałekPyszałek2019-03-09 18:59#7
Cytuję JennaJameson:
Cytuję MarszałekPyszałek:
Jest konkurs i super. Zgłoś się i wygraj, przecież to takie łatwe. Każdy się nadaje i każdy może.

No każdy może bo określone wymagania są iście imponujące! Nawet księgowa z PSLu mogła zostać dyrektorem wielkiej placówki kulturalnej! ostatnie lata działalności tej placówki to prawdziwy wykwit imprez na poziomie, dmuchane zamki, czasami płatne przedstawienia importowane z katalogu rożnych impresariatów itp


Ależ zgłoś się ze swoją koncepcją i pokaż co potrafisz skoro wymagania są takie małe. Czyżbyś nie chciała dobrze zarabiać ? Chyba że wolisz zarabiać w profesji wedle swego nicka, a to wtedy przepraszam i szacun ;-)
Cytuj
-2JennaJameson2019-03-05 22:31#6
Cytuję MarszałekPyszałek:
Jest konkurs i super. Zgłoś się i wygraj, przecież to takie łatwe. Każdy się nadaje i każdy może.

No każdy może bo określone wymagania są iście imponujące! Nawet księgowa z PSLu mogła zostać dyrektorem wielkiej placówki kulturalnej! ostatnie lata działalności tej placówki to prawdziwy wykwit imprez na poziomie, dmuchane zamki, czasami płatne przedstawienia importowane z katalogu rożnych impresariatów itp
Cytuj
+3Anka_Skakanka2019-03-05 11:10#5
Cytuję Jurek97:
Na dyrektorskie stołki trafi nominant Platformiany, oczywiście wygra konkurs, będzie najlepszy merytorycznie

Nie jestem przekonana, że cyt.: "nominant Platformiany, oczywiście wygra konkurs".
Bo czytając to co napisał(a) JennaJameson, to dr Przemysław B. - o ile się nie mylę - należy do PiS, a nie PO. To samo dotyczy obu pań z MCK, pani Iwona chyba nie należy do żadnej partii, a obecna dyrektorka MCK-u jest z PSL-u.
Ale do 20 marca (termin składania ofert na oba konkursy) jest jeszcze trochę czasu, może trafi się inny konkurent..... i być może będzie sympatykiem/członkiem PO. Ale tego na razie nie wiemy. Jak napisał MarszałekPyszałek jest konkurs, każdy może się zgłosić jeśli się nadaje, to wygra.
Cytuj
-4Jurek972019-03-05 07:51#4
Na dyrektorskie stołki trafi nominant Platformiany, oczywiście wygra konkurs, będzie najlepszy merytorycznie
Cytuj
+6MarszałekPyszałek2019-03-04 22:08#3
Cytuję JennaJameson:
Ooo, ostatnie dni Pani dyrektor? :(
na stronie BIP Urzędu Miasta w niepozornym zakamarku pojawiło się ogłoszenie naboru na dyrektorów MCK i MOB. Media tez jakoś przegapiły. A to nie lada wydarzenie. Podobno do MOB trafi Pan doktor Przemysław B....? Do MCK ma trafić nowa narzeczona Bolesława - Pani Iwona L?


Taaaaaa............ a do wariatkowa, kto trafi ??
Jest konkurs i super. Zgłoś się i wygraj, przecież to takie łatwe. Każdy się nadaje i każdy może. A nie przepraszam, tak to teraz tylko u Marszałka kariery co niektórym z kopyta wystartowały.
Cytuj
-2JennaJameson2019-03-04 21:45#2
Ooo, ostatnie dni Pani dyrektor? :(
na stronie BIP Urzędu Miasta w niepozornym zakamarku pojawiło się ogłoszenie naboru na dyrektorów MCK i MOB. Media tez jakoś przegapiły. A to nie lada wydarzenie. Podobno do MOB trafi Pan doktor Przemysław B....? Do MCK ma trafić nowa narzeczona Bolesława - Pani Iwona L?
Cytuj
+12Biegacz2019-03-03 18:50#1
Szkoda tylko, że bieg był zamknięty dla innych osób. W Skarżysku jest dużo biegaczy i pewnie chętnie by pobiegli w Naszym mieście. A tak trzeba było jechać do innych miast. A tu frekwencja jak widać niezbyt duża.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Finałowy koncert warsztatów muzycznych "…

Opublikowano: 17.08.2019 01:25

Komentarzy: 0

Moc atrakcji na Powiatowym Marszobiegu Letnim…

Opublikowano: 16.08.2019 16:12

Komentarzy: 0

XI Parafialny Festyn Rodzinny pod hasłem …

Opublikowano: 15.08.2019 22:27

Komentarzy: 0

Zwycięstwo Granatu z MKS Zdrój Busko

Opublikowano: 15.08.2019 20:12

Komentarzy: 0

Jedna osoba poszkodowana w zderzeniu dwóch au…

Opublikowano: 15.08.2019 18:48

Komentarzy: 0

Na os. Zachodnie powstaje "Pumptrack…

Opublikowano: 15.08.2019 14:53

Komentarzy: 0

Święto Wojska Polskiego w Muzeum im. Orła Bia…

Opublikowano: 15.08.2019 13:40

Komentarzy: 1

Bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze zniec…

Opublikowano: 15.08.2019 11:36

Komentarzy: 3

Druga porażka Orlicza, beniaminek z Rudek wyg…

Opublikowano: 14.08.2019 22:02

Komentarzy: 0

Starosta Skarżyski powołał nową Powiatową Spo…

Opublikowano: 14.08.2019 16:28