17.09.2019 Ostatnia aktualizacja 20:29, 16.09.2019

IX Ogólnopolski Turniej Szaradziarski o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska

Z.B, Foto:Zbyszek Biber, P.W
Opublikowano: 10 Mar 2019
5 1 1 1 1 1
Aktualności
W sobotę, 9 marca, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się IX Ogólnopolski Turniej Szaradziarski o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. W turnieju udział wzięło 30 osób z całej Polski. Puchar prezydenta trafiła do Rafała Tałaja z Częstochowy.

Każdy z uczestników w czasie nieprzekraczającym 1,5 godz. miał do rozwiązania 33 zadania z dziedziny rozrywek umysłowych przygotowanych przez członków Skarżyskiego Klubu Szaradzistów „ANAGRAM”, działającego w Miejskim Centrum Kultury. Celem turnieju była popularyzacja szaradziarskich rozrywek umysłowych, promocja miasta Skarżyska-Kamiennej, wyłonienie szaradziarskiego Mistrza Skarżyska-Kamiennej na 2019 rok oraz integracja miłośników rozwiązywania zadań umysłowych.

Zadania oceniała powołana Komisja w składzie: Mariusz Miernik – przewodniczący, Karol Fiedorowicz,  Lidia Działak, Andrzej Baiński i Ryszard Jarosz - członkowie.

Zwycięzcą IX Ogólnopolskiego Turnieju Szaradziarskiego został Rafał Tałaj z Częstochowy, który otrzymał puchar prezydenta, nagrodę w wysokości 800 złotych oraz nagrodę rzeczową (pióro z logo Sejmu RP+koszulkę). Drugie miejsce zajął Dawid Kubiec z Warszawy (puchar prezydenta, nagroda w wysokości 450 zł, wizytownik z brelokiem+koszulka). Trzecie miejsce dla Marcina Zielińskiego z Kielc (puchar prezydenta, 350 zł,ładowarka akumulatorowa+koszulka). Czwarte miejsce zajął Paweł Kustroń z Krakowa (200 zł, notatnik z długopisem+koszulka).

W turnieju wziął udział reprezentant Skarżyska-Kamiennej Zygmunt Sabat, który uplasował się na 28 miejscu.

Najlepszym szaradzista z woj. świętokrzyskiego został  Marcin Zieliński z Kielc.

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz podarunki w postaci gadżetów promujących region świętokrzyski i miasto Skarżysko-Kamienna.