19.09.2019 Ostatnia aktualizacja 19:00, 18.09.2019

Nowa pracownia kolejowa w ZSTM otwarta

Autor:
Z.B, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 03 Kwi 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę, 3 kwietnia, w Zespole Szkół Transportowo – Mechatronicznych, odbyło się otwarcie nowej pracowni kolejowej, gdzie znajduje się nowa makieta kolejki zmodernizowanej przez Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. z Radomia.

W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele firmy Kombud Artur Marcinkiewicz, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Zakładach Automatyki Kombud S.A., Julita Rutkowska specjalista ds.personalnych, Paweł Nowak,inżynier urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz Grzegorz Molenda, dyrektor Domu Kultury w Radomiu, pasjonat modelarstwa kolejowego, Katarzyna Bilska i Tadeusz Bałchanowski, członkowie Zarządu Powiatu, dyrekcja,  nauczyciele i uczniowie ZSTM.

- Jestem pod wrażeniem, że młodzi ludzie tak świetnie opanowali symulator, tak naprawdę jest to odzwierciedlenie ruchu kolejowego w rzeczywistości. Nasza makieta jest wyposażona w nowoczesny system i oprogramowanie, które tak naprawę będą służyć wam drodzy uczniowie, żebyście zdobyli nie tylko wiedzę, ale też umiejętności, żebyście zdobyli kompetencje zawodowe- podkreślała Joanna Żurawka, dyrektor ZSTM. 

- Ta pracownia pomoże wam przy zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Jest to dla mnie szczególna chwila kiedy możemy pochwalić czymś co jest bardzo nowoczesne, co jest na miarę XXI wieku. Podobna makieta była już w szkole od wielu lat, służyła pokoleniom młodzieży, ale czas zrobił swoje- zaznaczała Joanna Żurawka. 
 
- Jest mi niezmiernie miło przekazać tą makietę. Jest to znaczący krok w dziejach historii tej placówki. Po latach zapaści jakiej nasz kraj doświadczył jeśli chodzi o brak kształcenia zawodowego, mam nadzieję, że ten mały krok do którego my się przykładamy będzie większym krokiem globalnym, żebyśmy odbudowali te kompetencje, które utraciliśmy przez ostatnie 20 lat- mówił Artur Marcinkieiwcz.

- Ta makieta funkcjonowała kiedyś i spełniała rolę dydaktyczną, natomiast ząb czasu zrobił swoje. Z największą przyjemnością przekazujemy tą makietę. Tym razem wyposażoną w nowoczesny system sterowania. Jest to system obrazujący typowe lokalne centrum sterowania, które może być zbudowane na sieci PKP PLK. Jest to symulator naszego systemu MOR 1 plus MOR 2 SCR – dodaje Artur Marcinkiewicz.

- Wartość tego projektu wynosi ponad 71 tysięcy, nie licząc kosztów, które ponieśliśmy przy modernizacji, a tak naprawdę budowie nowej makiety. Chciałbym podkreślić, że jest to system stworzony w Radomiu, przez naszych inżynierów – zaznaczał. 

- Mamy potencjał, który jest w postaci młodych ludzi i dorosłych fachowców. Potencjał w postaci ludzi, którzy chcą kreować nową rzeczywistość na bazie tego co już było. W imieniu Zarządu Powiatu bardzo serdeczni dziękuje panu dyrektorowi, państwu , za zaangażowanie i partnerstwo, które widzimy na co dzień. To co dzisiaj się tutaj dzieje, jest potwierdzeniem tego, że idziemy w dobrym kierunku i że możemy z optymizmem patrzeć na przyszłość uczniów i tej szkoły. Jeżeli będziemy dalej wspólnie realizować takie przedsięwzięcia, na pewno nie będziemy poszerzać grupy osób bezrobotnych, a będziemy wzbogacać naszą myśl technologiczną – podkreślała Katarzyna Bilska.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Koncert charytatywny dla "Kupera". …

Opublikowano: 18.09.2019 20:49

Komentarzy: 0

14 uczniów ZSTM otrzyma stypendia ufundowane …

Opublikowano: 18.09.2019 14:29

Komentarzy: 0

Drogowcy kładą warstwę ścieralną nawierzchni …

Opublikowano: 17.09.2019 20:44

Komentarzy: 3

Jerzy Materek z kampanią w Skarżysku-Kamienne…

Opublikowano: 17.09.2019 20:12

Komentarzy: 2

Nowoczesne pojazdy na torach zwiększą bezpiec…

Opublikowano: 17.09.2019 11:39

Komentarzy: 0

Kierował mimo sądowego zakazu i nie zatrzymał…

Opublikowano: 17.09.2019 10:49

Komentarzy: 0

Rezerwy Granatu z kompletem punktów. Zwycięst…

Opublikowano: 16.09.2019 22:10

Komentarzy: 0

Orlicz Suchedniów postraszył lidera, remis by…

Opublikowano: 16.09.2019 20:43

Komentarzy: 0

ALPN: 10 kolejka spotkań

Opublikowano: 16.09.2019 18:24

Komentarzy: 0

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych trafi…

Opublikowano: 16.09.2019 18:15

Komentarzy: 13

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.