19.06.2019 Ostatnia aktualizacja 20:02, 19.06.2019

Nowa pracownia kolejowa w ZSTM otwarta

Autor:
Z.B, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 03 Kwi 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę, 3 kwietnia, w Zespole Szkół Transportowo – Mechatronicznych, odbyło się otwarcie nowej pracowni kolejowej, gdzie znajduje się nowa makieta kolejki zmodernizowanej przez Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. z Radomia.

W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele firmy Kombud Artur Marcinkiewicz, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Zakładach Automatyki Kombud S.A., Julita Rutkowska specjalista ds.personalnych, Paweł Nowak,inżynier urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz Grzegorz Molenda, dyrektor Domu Kultury w Radomiu, pasjonat modelarstwa kolejowego, Katarzyna Bilska i Tadeusz Bałchanowski, członkowie Zarządu Powiatu, dyrekcja,  nauczyciele i uczniowie ZSTM.

- Jestem pod wrażeniem, że młodzi ludzie tak świetnie opanowali symulator, tak naprawdę jest to odzwierciedlenie ruchu kolejowego w rzeczywistości. Nasza makieta jest wyposażona w nowoczesny system i oprogramowanie, które tak naprawę będą służyć wam drodzy uczniowie, żebyście zdobyli nie tylko wiedzę, ale też umiejętności, żebyście zdobyli kompetencje zawodowe- podkreślała Joanna Żurawka, dyrektor ZSTM. 

- Ta pracownia pomoże wam przy zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Jest to dla mnie szczególna chwila kiedy możemy pochwalić czymś co jest bardzo nowoczesne, co jest na miarę XXI wieku. Podobna makieta była już w szkole od wielu lat, służyła pokoleniom młodzieży, ale czas zrobił swoje- zaznaczała Joanna Żurawka. 
 
- Jest mi niezmiernie miło przekazać tą makietę. Jest to znaczący krok w dziejach historii tej placówki. Po latach zapaści jakiej nasz kraj doświadczył jeśli chodzi o brak kształcenia zawodowego, mam nadzieję, że ten mały krok do którego my się przykładamy będzie większym krokiem globalnym, żebyśmy odbudowali te kompetencje, które utraciliśmy przez ostatnie 20 lat- mówił Artur Marcinkieiwcz.

- Ta makieta funkcjonowała kiedyś i spełniała rolę dydaktyczną, natomiast ząb czasu zrobił swoje. Z największą przyjemnością przekazujemy tą makietę. Tym razem wyposażoną w nowoczesny system sterowania. Jest to system obrazujący typowe lokalne centrum sterowania, które może być zbudowane na sieci PKP PLK. Jest to symulator naszego systemu MOR 1 plus MOR 2 SCR – dodaje Artur Marcinkiewicz.

- Wartość tego projektu wynosi ponad 71 tysięcy, nie licząc kosztów, które ponieśliśmy przy modernizacji, a tak naprawdę budowie nowej makiety. Chciałbym podkreślić, że jest to system stworzony w Radomiu, przez naszych inżynierów – zaznaczał. 

- Mamy potencjał, który jest w postaci młodych ludzi i dorosłych fachowców. Potencjał w postaci ludzi, którzy chcą kreować nową rzeczywistość na bazie tego co już było. W imieniu Zarządu Powiatu bardzo serdeczni dziękuje panu dyrektorowi, państwu , za zaangażowanie i partnerstwo, które widzimy na co dzień. To co dzisiaj się tutaj dzieje, jest potwierdzeniem tego, że idziemy w dobrym kierunku i że możemy z optymizmem patrzeć na przyszłość uczniów i tej szkoły. Jeżeli będziemy dalej wspólnie realizować takie przedsięwzięcia, na pewno nie będziemy poszerzać grupy osób bezrobotnych, a będziemy wzbogacać naszą myśl technologiczną – podkreślała Katarzyna Bilska.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Zwycięstwo Granatu z Neptunem Końskie na zako…

Opublikowano: 19.06.2019 22:02

Komentarzy: 0

Poznaliśmy "Absolwentów na szóstkę"…

Opublikowano: 19.06.2019 15:07

Komentarzy: 0

W Skarżysku powstanie restauracja McDonald’s!

Opublikowano: 19.06.2019 14:09

Komentarzy: 8

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 …

Opublikowano: 19.06.2019 09:36

Komentarzy: 0

Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2018/19

Opublikowano: 18.06.2019 13:45

Komentarzy: 0

Dziewięć medali karateków SKSW na zakończenie…

Opublikowano: 17.06.2019 18:24

Komentarzy: 0

Mistrz województwa świętokrzyskiego z SP 5

Opublikowano: 17.06.2019 17:53

Komentarzy: 0

X edycja plenerowej imprezy pn. Przystań Bliż…

Opublikowano: 17.06.2019 12:40

Komentarzy: 0

Izabela Trojanowska gwiazdą wieczoru na II Fe…

Opublikowano: 17.06.2019 02:03

Komentarzy: 0

Okręgowy Puchar Polski nie dla Granatu. Poraż…

Opublikowano: 17.06.2019 00:26

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.