17.09.2019 Ostatnia aktualizacja 20:29, 16.09.2019

XII Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Autor:
Kinga Janus, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 05 Kwi 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

5 kwietnia 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury odbył się XII Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2019. Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, a współorganizatorami: Miejskie Centrum Kultury, Polski Czerwony Krzyż oraz Gmina Skarżysko-Kamienna. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Skarżyskiego Pan Artur Berus oraz Prezydent Miasta Skarżysko-Kamiennej Pan Konrad Krönig.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i ich opiekunów na tematykę zdrowia, aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz propagowanie działań prozdrowotnych w środowisku przedszkolnym i szkolnym. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie wraz z opiekunami utworów muzycznych o tematyce zdrowotnej oraz nawiązujące do aktualnego Hasła Roku „Uniwersalne ubezpieczenie zdrowotne”.

Rywalizacja konkursowa odbyła się w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe. W kategorii przedszkola do konkursu przystąpiło 9 placówek, tj. Przedszkole Publiczne nr 1, Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym, Przedszkole Publiczne nr 6, Przedszkole Publiczne nr 9, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Baby World”, Niepubliczne Przedszkole „Planeta Dziecka”, Przedszkole Publiczne nr 4, Przedszkole Publiczne nr 3 oraz Przedszkole Publiczne nr 16. W kategorii szkół podstawowych do konkursu przystąpiły 4 placówki: Szkoła Podstawowa w Grzybowej Górze, Prywatna Szkoła Podstawowa, Prywatna Szkoła Podstawowa Językowo-Sportowa oraz Szkoła Podstawowa w Lipowym Polu Skarbowym.

Każdy z występów był wyjątkowy i wysoko oceniany zarówno pod względem walorów artystycznych jak i edukacyjnych. Utwory wykonane przez dzieci promowały zdrowy styl życia, a widowni dostarczyły wiele dobrej zabawy.

Komisja konkursowa w składzie:

Pani Ewa Krakowiak  dyrektor Szkoły Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej, przewodnicząca komisji,
Pani Katarzyna Piwnik – pracownik Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej,
Pani Urszula Wiśniewska – pracownik Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej
oraz Pani Agnieszka Perkowska – pracownik Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej

doceniła ogromny trud opiekunów zespołów włożony w przygotowanie dzieci do występów oraz wielkie zaangażowanie wszystkich grup artystycznych i zgodnie postanowiło przyznać

- w kategorii przedszkoli:

I miejsce dla Publicznego Przedszkola nr 1 w Skarżysku-Kamiennej, które zaprezentowało utwór pt. „Ruch to zdrowie”. Opiekunką grupy były Panie: Wioletta Ślusarczyk oraz Alicja Bińczak.

II miejsce ex aequo dla Przedszkola Publicznego nr 3 w Skarżysku-Kamiennej, które zaśpiewało piosenkę „Zdrowy dom”, opiekunką grupy była Pani Joanna Lisowska oraz dla Przedszkola nr 6 w Skarżysku-Kamiennej, które zaprezentowało  utwór „Przedszkolaczek chce być zdrowy”. Opiekunką grupy była Pani Barbara Romańczuk.

III miejsce dla Przedszkola Publicznego nr 9 w Skarżysku-Kamiennej. Podczas występu dzieci zaśpiewały piosenkę „Zdrowy jak ryba”. Opiekunkami grupy były Panie: Kamila Bilska-Fiereńczuk oraz Pani Magdalena Misiak.

- w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej. Opiekunowie grupy to Pani Kamila Góźdź oraz Pan Sebastian Kalwat.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Skarżysko-Kamienna.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom. Dziękują również sponsorom nagród oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu.


Komentarze

+1Marian Kolasa2019-04-07 12:43#1
Cały ten konkurs jest jedną wielką mistyfikacją i ustawką ! Dzieci ćwiczą piosenki, starają się na scenie żeby wypaść jak najlepiej a wszystko i tak jest ustawione bo wygrywa z góry wiadomo kto ! Niech już Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zaoszczędzi sobie kompromitacji ! Od wielu lat takie konkursy są ustawiane , szkoda tylko dzieci które na prawdę się starają że nie są doceniane. Ten żałosny spektakl przypomina Eurowizję. Nie liczy się talent bo i tak wygra z góry obstawiany kandydat !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Rezerwy Granatu z kompletem punktów. Zwycięst…

Opublikowano: 16.09.2019 22:10

Komentarzy: 0

Orlicz Suchedniów postraszył lidera, remis by…

Opublikowano: 16.09.2019 20:43

Komentarzy: 0

ALPN: 10 kolejka spotkań

Opublikowano: 16.09.2019 18:24

Komentarzy: 0

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych trafi…

Opublikowano: 16.09.2019 18:15

Komentarzy: 4

Zadbaj o swoją cerę z salonem Diamond Beauty…

Opublikowano: 16.09.2019 14:13

Komentarzy: 0

Płacił skradzioną kartą, czekają go kłopoty

Opublikowano: 16.09.2019 14:08

Komentarzy: 0

Rajdem rowerowym uczcili 20. rocznicę utworze…

Opublikowano: 15.09.2019 17:42

Komentarzy: 1

Zespół Big Cyc zagrał na pożegnanie lata w Sk…

Opublikowano: 14.09.2019 23:36

Komentarzy: 7

"Bez pracy nie ma kołaczy", w Suc…

Opublikowano: 14.09.2019 22:21

Komentarzy: 0

Zwycięstwo Granatu ze Spartakusem Daleszyce

Opublikowano: 14.09.2019 19:12

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.