16.06.2019 Ostatnia aktualizacja 12:23, 16.06.2019

Poseł Okła-Drewnowicz o kolejowej marginalizacji Skarżyska

Autor:
MB Foto i audio: Mariusz Busiek
Opublikowano: 08 Kwi 2019
Oceń:
2.3333333333333 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W poniedziałek poseł na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz z udziałem przedstawicieli skarżyskich struktur Platformy Obywatelskie zorganizowała konferencję poświęconą "nowej piątce PiS dla miasta kolejarzy nad Kamienną".  Poseł zwróciła uwagę na kłopoty z realizacją inwestycji kolejowych kluczowych dla naszego miasta i powiatu.

Podczas konferencji prasowej, poseł zwróciła uwagę na szereg niepokojących sygnałów płynących m.in. z mediów i dokumentów rządowych, a dot. inwestycji kolejowych planowanych do realizacji w najbliższym czasie w Skarżysku i powiecie skarżyskim.

Poseł zwracała uwagę m.in. na kłopoty z realizacją tunelu pieszo-rowerowego w pobliżu skarżyskiego dworca PKP, kłopoty z przetargiem na remont dworca PKP w Skarżysku-Kamiennej, zwracała również uwagę na: ograniczenie finansowania modernizacji linii kolejowej nr 8 na odc. Skarżysko-Kamienna - Kozłów ujętego w Krajowym Programie Kolejowym, na nieuwzględnienie Skarżyska-Kamiennej w siatce linii kolejowych, które w przyszłości miałyby obsługiwać Centralny Port Komunikacyjny i na brak konkretnych planów dot. modernizacji linii kolejowej nr 25 ze Skarżyska do Końskich.

W ocenie posłanki zdecydowana większość z tych inwestycji była przygotowano do realizacji, ale w związku z decyzjami przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości ich realizacja staje pod znakiem zapytania, lub stała się wręcz niemożliwa.

Więcej informacji w materiale audio.

Marzena Okła-Drewnowicz- poseł PO

Jan Maćkowiak- radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego


Anna Leżańska- Wicestarosta Skarżyski

Marzena Okła-Drewnowicz- poseł PO



Komentarze

+4deda2019-04-14 10:02#23
Nie piszcie, że tunel nie jest potrzebny miastu. Jest bardzo potrzebny ale pod warunkiem, że będzie to tunel z ruchem samochodowym dwustronnym.
każda inwestycja w mieście jest na plus. A pan Maćkowiak jest na tyle skompromitowaną osobą, że wstydził bym się z tą personą gdziekolwiek pokazywać.
Cytuj
+4Arni2019-04-14 08:02#22
A właściwie to czy wyborcy mogą zapytać o to na jakiej podstawie pewien pan został zatrudniony w wodociagach? To za podatki mieszkańców. Jakie ma doświadczenie w tematyce wodociągów? Czemu to stanowisko utworzono? Ile zarabia i jakie premie? Wygląda że jest to całkowicie niepotrzebne stanowisko i za drogie dla miasta w morzu biedy. Aby taki jeden mógł wygodnie żyć i zupełnie nic nie robić.
Cytuj
+13wiosna2019-04-11 20:24#21
MDO Dziewuszyna z Sorbina ot co....
Cytuj
+20IzaM2019-04-11 16:22#20
A Pan Maćkowiak to tak w godzinach pracy na te pikiety może sobie tak wychodzić?To kpina jakaś
Cytuj
+21Dtjft8i2019-04-10 17:37#19
Cytuję Głos:
PO w Skarżysku jest skompromitowana. Tu, jak nigdzie indziej widać, że niczym się nie różni od PIS. Wszystko pod przewodnictwem pani MOD. Udzieliła poparcia kandydatowi, którego postać stała się chyba symbolem największego oszustwa wyborczego. Miał być młody, energiczny, kompetentny, pełen pomysłów i zapału człowiek, tzw. świeża krew, niemal Konrad Odnowiciel, a dostaliśmy narcyza, konfabulanta, próżniaka, pielgrzyma za nasze pieniądze, bojącego się aktywnych, inteligentnych obywateli, bez polotu i kompetencji, mentalne dziecko, które nie znosi sprzeciwu i uważa, że jest najmądrzejsze. I chyba największa patologia samorządowa- oficjalne, chamskie, brutalne kolesiostwo, panoszące się we wszystkich jednostkach organizacyjnych i spółkach miasta. Państwo w mieście. Bezczelnie nam się śmieją w twarz. Dziwi mnie tylko jedno, jacy ludzie są w koalicyjnej większości Rady Miasta? Kogo wybraliśmy? Nie wstyd Wam? Pytam tych "nowych", bo stare kocury jakie są, widzimy od lat, po nich nie spodziewamy się już krzty przyzwoitości. A co z resztą? Gdzie Wasza godność, przecież reprezentujecie nas, obywateli?! Panie Golik, jest pan najbardziej z miernych przewodniczących RM, jakich znałem.....


Masz 100% racji. Pamiętajmy że miał już przegrać bo nie spełnił ani jednej obietnicy wyborczej. Same buble i porażki. I wtedy pojawiła się MOD. Poparła i uchował się z kolesiami. Dobrze ze pokazała prawdziwą twarz i "moralność". Wpakowala miasto na minę bez wahania. Uważałem ja kiedyś za uczciwą i na poziomie. Nie wiedziałem że to tylko poza. No i kolega nagle dostał pracę w wodociagach a mieszkańcy podwyżki aby starczyło na pensyjki i nagrody dla szlachty która nie pracuje.
Cytuj
+28Głos2019-04-10 13:18#18
PO w Skarżysku jest skompromitowana. Tu, jak nigdzie indziej widać, że niczym się nie różni od PIS. Wszystko pod przewodnictwem pani MOD. Udzieliła poparcia kandydatowi, którego postać stała się chyba symbolem największego oszustwa wyborczego. Miał być młody, energiczny, kompetentny, pełen pomysłów i zapału człowiek, tzw. świeża krew, niemal Konrad Odnowiciel, a dostaliśmy narcyza, konfabulanta, próżniaka, pielgrzyma za nasze pieniądze, bojącego się aktywnych, inteligentnych obywateli, bez polotu i kompetencji, mentalne dziecko, które nie znosi sprzeciwu i uważa, że jest najmądrzejsze. I chyba największa patologia samorządowa- oficjalne, chamskie, brutalne kolesiostwo, panoszące się we wszystkich jednostkach organizacyjnych i spółkach miasta. Państwo w mieście. Bezczelnie nam się śmieją w twarz. Dziwi mnie tylko jedno, jacy ludzie są w koalicyjnej większości Rady Miasta? Kogo wybraliśmy? Nie wstyd Wam? Pytam tych "nowych", bo stare kocury jakie są, widzimy od lat, po nich nie spodziewamy się już krzty przyzwoitości. A co z resztą? Gdzie Wasza godność, przecież reprezentujecie nas, obywateli?! Panie Golik, jest pan najbardziej z miernych przewodniczących RM, jakich znałem.....
Cytuj
+1865ddch2019-04-10 06:17#17
Cytuję Luis:
Oj TROLE trole. Kto wam (mała litera) każe to pisać. Bo chyba w Skarżysku nie ma tylu złych ludzi, którzy samodzielnie wymyślają takie bzdury. Dlaczego nikt nie pisze teraz o RONDZIE na ul. JPII? Tyle było używaniaaa. A 8 lat to rządził RW i zostawił po sobie ponad 100.000.000 zł długu, który teraz spłacamy wszyscy. wy (mała litera) TROLE też za to płacicie. Tylko stać was (mała litera) na posadach w Urzędzie Marszałkowskim i Urzędzie Wojewódzkim. Dlaczego tym się nie chwalicie?



Luis ośle. Płacimy za pensje twoich kolegów którzy sa tępi a siedzą na stanowiskach. Niepotrzebnych za gruba kasę. Za ich nagrody po 40 000 zł. Płacimy za wycieczki niepotrzebne miastu. I wiele innych luksusów na koszt miasta. Kto wie gdzie jeszcze kombinują. Oby ktoś to kiedyś rozliczył. Już wolę te długi wojcieszka a miasto kwitlo niż upadek miasta i utrzymywanie legionu niepotrzebnych leniwych i kolesi na koszt podatnika. Te kłamstwa o inwestorach, 1000 miejsc pracy, nowej jakości władzy. Kłamstwo aby dorwać się do koryta i być tam jak najdłużej.
Cytuj
+16niemammagistra2019-04-09 21:25#16
Cytuję Luis:
Oj TROLE trole. Kto wam (mała litera) każe to pisać. Bo chyba w Skarżysku nie ma tylu złych ludzi, którzy samodzielnie wymyślają takie bzdury. Dlaczego nikt nie pisze teraz o RONDZIE na ul. JPII? Tyle było używaniaaa. A 8 lat to rządził RW i zostawił po sobie ponad 100.000.000 zł długu, który teraz spłacamy wszyscy. wy (mała litera) TROLE też za to płacicie. Tylko stać was (mała litera) na posadach w Urzędzie Marszałkowskim i Urzędzie Wojewódzkim. Dlaczego tym się nie chwalicie?

Jasiu nie unoś się tak :).
Cytuj
-27Luis2019-04-09 19:22#15
Oj TROLE trole. Kto wam (mała litera) każe to pisać. Bo chyba w Skarżysku nie ma tylu złych ludzi, którzy samodzielnie wymyślają takie bzdury. Dlaczego nikt nie pisze teraz o RONDZIE na ul. JPII? Tyle było używaniaaa. A 8 lat to rządził RW i zostawił po sobie ponad 100.000.000 zł długu, który teraz spłacamy wszyscy. wy (mała litera) TROLE też za to płacicie. Tylko stać was (mała litera) na posadach w Urzędzie Marszałkowskim i Urzędzie Wojewódzkim. Dlaczego tym się nie chwalicie?
Cytuj
+31Człowiek z lasu...2019-04-09 17:01#14
Witam. Jak można takiego Maćkowiaka w stawić na stanowisko obecnie gdzie nie ma on zielonego pojęcia o sprawach gospodarki wodnej w mieście. Popatrzcie jak on oczami przewija. Przecież to absurd. PO w czym Wy jesteście lepsi od Pisiorów, którzy też jak i PO niszczą Polskę. Posłowie mają się dobrze a i owszem. Uposażenie mają mega za duże i co na co ich stać? Tylko na wyciąganie tabliczek i krytykę ? Przecież Pani posłanka od dawna nic nie robi dla Skarżyska a dla siebie owszem kolejne auto oj tam krzywda mi się dzieje wielka. Po prostu żenada tym bardziej po ostatnich akcjach... Niech oddadzą swoją gażę wielką np. nauczycielom. Czemu nie. Poseł nie może zarabiać takich pieniędzy. Panie Kaczyński i spółka proszę obniżyć zarobki tym obibokom i pływającym, jak np. P. Maćkowiak i Pani Okła. Już czas tej Pani minął i czas na zmiany. Kto by się nie pchał do koryta robi to tylko dla siebie. Nikt już Pani nie wierzy Pani D. Straciła Pani poparcie na całej linii i jest Pani niewiarygodna już...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

SC2019: Turniej PSP Kobiet na początek wakacy…

Opublikowano: 15.06.2019 21:41

Komentarzy: 0

Ogólnopolska Konferencja Osób Represjonowanyc…

Opublikowano: 15.06.2019 14:56

Komentarzy: 2

Teatr będzie Ich oknem na świat

Opublikowano: 14.06.2019 22:54

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy prac Młodzieżowej Akademii S…

Opublikowano: 14.06.2019 21:23

Komentarzy: 0

Finał X edycji konkursu "Najlepszy czyte…

Opublikowano: 14.06.2019 16:59

Komentarzy: 1

Dzień Europejski w I LO - Euro Erblo 2019

Opublikowano: 14.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

Finał siatkarskiego turnieju Świętokrzyskie M…

Opublikowano: 14.06.2019 12:00

Komentarzy: 0

Co dalej z budową mini ronda na Kamiennej?

Opublikowano: 13.06.2019 20:29