16.06.2019 Ostatnia aktualizacja 12:23, 16.06.2019

Wystawa zbiorowa Skarżyskiego Klubu Twórców "SKART"

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 12 Kwi 2019
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyło się otwarcie wystawy zbiorowej Skarżyskiego Klubu Twórców "SKART". Wystawa będzie czynna do 5 maja 2019 roku, w godzinach otwarcia MCK.

Na wystawie znalazły się prace wykonane w różnych technikach, przeważają obrazy, ale zobaczy również rzeźby, rysunek, grafikę, wycinankę , koronkarstwo, haft krzyżykowy, fotografię oraz metaloplastykę. Wszystkie prace to dzieła autorów zrzeszonych w Skarżyskim Klubie Twórców "SKART", który działa przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. 

„SKART” to grupa ludzi, których pasją są różnorodne dziedziny twórczości. Klub skupia twórców nie tylko z terenu naszego miasta. Członkowie Klubu prezentują swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Raz w roku odbywają się plenery w ciekawych miejscach kraju, m.in. w Tyliczu, Krutyni, Opatowie, Pasierbcu, Lądku Zdroju, Sandomierzu, Rościszowie, Myczkowcach, Mostkach, Krajnie, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Bodzentynie, Ameliówce k/Kielc. Powstałe tam prace można oglądać na wystawach poplenerowych. Co roku twórcy skupieni w Klubie „SKART” prezentują swoje prace podczas wystawy zbiorowej w Miejskim Centrum Kultury. W wystawie biorą również udział zaproszeni artyści ze Skarżyska-Kamiennej.

Wernisaż wystawy rozpoczął występ wokalistki ze Skarżyska-Kamiennej Patrycji Zarychty, która zaśpiewała dwie piosenki.  Obecny na otwarciu wystawy prezydent miasta Konrad Kronig gratulował wszystkim twórcom za dotychczasową działalność. Razem z dyrektor MCK Katarzyną Michnowską - Małek wręczyli podziękowania wszystkim autorom prac, które są prezentowane na wystawie. 

Prezes Skarżyskiego Klubu Twórców SKART Roman Kornecki szczególnie uhonorował Krystynę Bondel i Czesława Górlaskiegi, którzy działają w Klubie od  samego początki, jak mówił to nasi seniorzy, którzy byli, nawet gdy nas jeszcze nie było. 

- Dziękuje za to, że tworzycie kulturę w naszym mieście, z drugiej strony świetnie promujecie nasze miasto, w skali powiatu oraz całego regionu i kraju, za to bardzo serdecznie dziękuje - mówił prezydent Konrad Krönig.

- Życzę wam wszystkiego co najlepsze, żebyście dalej tworzyli z taką pasją jak do tej pory. Wiem, że marzeniem SKART-wców jest wydanie albumu ze zdjęciami ich prac, jeśli się to uda to będzie to podsumowanie dwudziestoletniej działalności Klubu - mówiła Halina Wężyk, opiekunka Klubu. 

Na wystawie swoje prace prezentują takich autorów jak: Krystyna Bondel, Lidia Cieślik, Czesław Góralski, Bogusław Jelonek, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Lucjan Łabuda, Mirosław Madej, Wacław Makocki, Maja Malinowska, Halina Miernik, Barbara Obara, Anna Pająk, Halina Pela, Mieczysław Pela, Anna Pląder, Iwona Półtorak, Ryszard Rosiński, Dorota Wosik, Amelia Zawadzka, Jacek Żak.Komentarze

0JennaJameson2019-04-15 22:40#4
Sztuczny problem? Przeciez nazwiska wygranych były znane na długo przed ogłoszeniem wyników! To jest normalne? To nie jest problem? HAHAHA
Uprasza się aby urzędnicy miejscy nie zabierali głosu w tych sprawach.
Cytuj
+1Anka_Skakanka2019-04-15 13:39#3
Cytuję JennaJameson:
Gdzie są ogłoszone wyniki konkursów na dyrektorów muzeum i MCK?

Gdzie?
Ano tam, gdzie ogłaszany był nabór na te stanowiska.
Poza tym, może coś merytorycznie... odnośnie wystawy, twórców, sztuki i dzieł umieszczonych na tej wystawie.... Nie? To JennaJameson nie zabieraj głosu, jak nie masz nic do powiedzenia w tym temacie.
Cytuj
-4AdminNimda2019-04-14 14:39#2
Cytuję JennaJameson:
Gdzie są ogłoszone wyniki konkursów na dyrektorów muzeum i MCK? Księgowa z PSL, ślizgacz z PO zajęli stołki jak było wiadomo od tygodni?

Zainteresowani wiedzą gdzie szukać.
Dla pozostałych niech zajrzą na stronę BIP Urzędu Miasta (http://bip.skarzysko.pl/oferta-pracy/2798/nabor-nr-9-2019-dyrektor-muzeum-im-orla-bialego-w-skarzysku-kamiennej) i te inforamcje znajdą. Po co robić sztuczny problem.
Cytuj
+7JennaJameson2019-04-13 23:09#1
Gdzie są ogłoszone wyniki konkursów na dyrektorów muzeum i MCK? Księgowa z PSL, ślizgacz z PO zajęli stołki jak było wiadomo od tygodni?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

SC2019: Turniej PSP Kobiet na początek wakacy…

Opublikowano: 15.06.2019 21:41

Komentarzy: 0

Ogólnopolska Konferencja Osób Represjonowanyc…

Opublikowano: 15.06.2019 14:56

Komentarzy: 2

Teatr będzie Ich oknem na świat

Opublikowano: 14.06.2019 22:54

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy prac Młodzieżowej Akademii S…

Opublikowano: 14.06.2019 21:23

Komentarzy: 0

Finał X edycji konkursu "Najlepszy czyte…

Opublikowano: 14.06.2019 16:59

Komentarzy: 1

Dzień Europejski w I LO - Euro Erblo 2019

Opublikowano: 14.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

Finał siatkarskiego turnieju Świętokrzyskie M…

Opublikowano: 14.06.2019 12:00

Komentarzy: 0

Co dalej z budową mini ronda na Kamiennej?

Opublikowano: 13.06.2019 20:29

Komentarzy: 7

Weź udział w warsztatach "Budżet Obywate…

Opublikowano: 13.06.2019 19:55

Komentarzy: 0

Jakub Martys i Mateusz Orynek, pięściarze Ska…

Opublikowano: 13.06.2019 13:54

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.