Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 17 Kwi 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę, 17 kwietnia, w Państwowej Szkole Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXVIII Konkurs Duetów i Zespołów Kameralnych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 10. duetów  i 2. zespoły (uczniowie PSM). Młodzi muzycy wykonywali różne utwory. 

Wiosenny Konkurs Duetów i Zespołów Kameralnych w Państwowej Szkole Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej to już tradycja, co roku przed Świętami Wielkanocnymi młodzi muzycy prezentują się przed publicznością w duetach i zespołach. Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Ewa Krakowiak, koncert poprowadziła Bianka Warwas, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Młodych muzyków oceniało Jury w składzie: Monika Walczak, Luiza Zegadło i Izabela Marecka - przewodnicząca. 

W konkursie wystąpili:

Duety: 

1. Szymon Lipiec, Zofia Rurarz (fortepian) - "Taniec ukraiński"
2. Jagoda Szumiał i Martyna Szumiał (gitara) "Romans, Święto ludowe"
3. Natalia Angelo, Jakub Kuliński (fortepian) "Fascination"
4. Antoni Chajduk, Aleksandra Chajduk (perkusja, fortepian) "Jesień w Pekinie"
5. Zofia Polewczyk, Miłosz Dobrucki (fortepian) "Walc"
6. Gabriela Nowak, Jakub Sojka (skrzypce,gitara,) "Noc nad morzem"
7. Anna Dąbrowska, Patryk Paź (skrzypce, gitara) "Wooing"
8. Julia Zagórska, Konrad Kowalski (fortepian) "Wesoła rumba"
9. Patrycja Michalska, Zuzanna Michalska (skrzypce) "Taniec"
10. Anna Rulińska, Paweł Ząbkiewicz (flet, fortepian) "Taniec węgierski"

Zespoły:

1. Jakub Jarosiński, Łukasz Siudak, Karol Saładonis, Daniel Śpiewak, Marcel Wojdat (akordeon) - "The Easy Winners", "Malaga"

2. Maciej Arent, Oliwia Kocia, Maria Walczak, Michalina Maciejczak (skrzypce), Renata Wolska (wiolonczela), Kamila Noskiewicz (flet)

W oczekiwaniu na decyzję jury wręczono dyplomy laureatom szkolnego konkursu solfeżowego i kształcenia słuchu, nagrody wręczyła Elżbieta Rokita i  Ewa Krakowiak.  

Jury po  przesłuchaniu  10 duetów i 2 zespołów kameralnych  postanowiło przyznać:

Kategoria duety:

I miejsce – Julia Zagórska, Konrad Kowalski
II miejsce – Szymon Lipiec, Zofia Rurarz
III miejsce – Anna Rulińska, Paweł Ząbkiewicz

oraz wyróżnienia:

1. Natalia Angelo, Jakub Kuliński


Kategoria zespoły:

I miejsce – Maciej Arent, Oliwia Kocia, Maria Walczak, Michalina Maciejczyk, Renata Wolska, Kamila Noskiewicz

II miejsce – Jakub Jarosiński, Łukasz Siudak, Karol Saładonis, Daniel Śpiewak, Marcel Wojdat


Na zakończenie konkursu dyrektorka szkoły pani Ewa Krakowiak złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.