26.06.2019 Ostatnia aktualizacja 10:53, 26.06.2019

Szkoła po tym strajku już nigdy nie będzie taka sama jak do tej pory

Autor:
skarzysko24.pl
Opublikowano: 29 Kwi 2019
Oceń:
2 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek zawieszony został strajk nauczycieli w całej Polsce, który trwał  osiemnaście dni. W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy na łamach naszego portalu refleksje (na temat strajku) jednej z nauczycielek skarżyskiej szkoły. Artykuł spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych Czytelników. Ponownie swoimi refleksjami - tym razem na temat zakończonego strajku podzieliła strajkująca nauczycielka.
„Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli. ”
 Jan Paweł II

SZANOWNI PAŃSTWO,
DRODZY RODZICE- MAMO, TATO!

Strajkowaliśmy do końca, choć już dziś wiemy , że rząd rozjechał  nas walcem, tak jak to się stało z Trybunałem Konstytucyjnym, sędziami, lekarzami i osobami niepełnosprawnymi. Wielu z Was  nas wspierało  i za to serdecznie DZIĘKUJEMY.

Szkoła po tym strajku już nigdy nie będzie taka sama jak do tej pory. Obdarci z resztek godności, upokorzeni nauczyciele są już innymi ludźmi.

Wielu z nas mimo zawieszenia, a może właśnie dzięki niemu ma poczucie moralnego zwycięstwa . 13 tys. placówek w całym kraju wytrzymało aż trzy tygodnie. To był  strajk setek tysięcy nauczycieli. Ten strajk był nam bardzo potrzebny. Pokazaliśmy w nim swoją siłę i determinację! Zwróciliśmy uwagę na kulejący system edukacji. Wybrzmiały nasze postulaty, problemy naszych uczniów, rodziców i samorządów. To nasz wielki sukces! Podjęliśmy walkę!To ogromne zwycięstwo podnosić głowę, kiedy jest się pogardzanym!

Wiemy na kogo możemy liczyć, a na kogo nie! Wiemy już jak postrzega nas część społeczeństwa! Jaką wartość mają nasze kompetencje, doświadczenie i kwalifikacje! To niesłychanie ważna lekcja!

RODZICE !

Nauczycielem się jest, nie bywa w czasie 18 godzin 20 czy 30 jakkolwiek byśmy tego nie liczyli. Nie da się zamknąć drzwi klasy, szkoły i nie myśleć o pracy w domu. Jak wspomóc tego, czy innego ucznia, dlaczego ktoś stał się wycofany, a dlaczego inni dokuczają, jak rozwiązać problemy wychowawcze, jak przygotować do konkursu, egzaminu, jak dotrzeć do każdego, tego najsłabszego i jak wspomóc tego najlepszego.

Drodzy  Rodzice  Wasze dzieci i my razem z nimi zdawaliśmy  najtrudniejszy egzamin. Egzamin z wartości, których ich  nauczyliśmy , że życie składa się z wyborów, czasem trudnych, czasem koniecznych, choć rozdzierających serce, że trzeba walczyć o swoje ideały, o swoją godność, że sztuka kompromisu jest sztuką a ignorancja zwykłą butą, że w jedności siła i że dla słusznej idei czasem nie można odpuścić.

Na koniec -Mamo, Tato, coś Wam przypomnimy:

Spór, którego jesteśmy świadkami, to spór pomiędzy tą konkretną grupą zawodową, a rządem. I to rząd powinien być adresatem Waszych oczekiwań!I tam powinniście adresować swoje żale i frustracje, które oczywiście rozumiemy.

Czy Państwo – Mamo, Tato – to zrobili? Czy wysłali Państwo informacje do Minister Edukacji Narodowej, która jest twórczynią największego chaosu w polskiej oświacie od dziesiątków lat? Czy wysłali Państwo Messengerem czy mailem swoje żale do premiera rządu, który przez ostatnie dni nie zrobił NIC, by wyjść z tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Prócz oczywiście działań pozorowanych i demagogicznych wystąpień.

Czy zastanawiali się Państwo – Mamo, Tato – dlaczego osoby, które w większości swój zawód wykonują z pasją i zaangażowaniem, zdecydowały się na taki krok? Doszliśmy do takiego stopnia upodlenia, że nie mieliśmy wyjścia.

W każdym razie szczerze i z serca życzymy Wam, byście NIGDY, PRZENIGDY nie musieli w tym kraju walczyć o takie postulaty, w których chodziło o poczucie godności, demokrację i prawdziwą wolność.

Warto przypomnieć wciąż aktualne słowa Janusza Korczaka:

„Zadaniem szkół […] nie jest nauka, a rozwój dzieci, nie jest napychanie głów bezużytecznym balastem, a przygotowanie ich do życia, w które mają wstąpić jako ludzie dorośli.

[…]Dziecko jest jutrem. Ono będzie pracownikiem, będzie obywatelem, będzie prawodawcą.[…] Trzeba uświadomić sobie wagę, ciężar sprawy – wartość jej, cenę...”

W imieniu własnym i strajkujących nauczycieli.


Komentarze

0bezogródek2019-05-07 11:29#18
Nauczyciele stracili bardzo dużo w moich oczach,pokazali nam swoje prawdziwe oblicze,a rząd i rodzice teraz pokazują wam środkowy palec.
Cytuj
+4kingula2019-05-02 15:55#17
Cytuję michał radomski:
A z tym, że pieniądze to nie wszystko - to chodziło mi o to że NAUCZYCIELE pokazali że tylko kasa się liczy i nie mieli żadnych zahamowań łącznie z niedopuszczeniem dzieci do matur. Pokazali swoją determinację w dążeniu do celu - zrobili wszystko dla pieniędzy.

Kochani nauczyciele...wieść gminna niesie, że znów zostaliście wyrolowani...pieniędzy ze ogólnopolskich zbiórek starczy tylko dla nielicznych...
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/spoleczny-komitet-wspieram-nauczycieli-ponad-8-mln-zl-na-pomoc-dla-strajkujacych/tck16xp
Jak to w życiu bywa...
Pieniądze dostanie króliczek i jego znajomi...
A Was "ludziska głupie" cały związek ma mocno w......
PS. Skoro brakuje pieniędzy to może Koalicja Obywatelska złoży się na pozostałych...w końcu "kilka procent" na Waszym strajku ugrali!!!
Cytuj
-3Krissko2019-05-02 15:08#16
Cytuję @:
Dochodzę do wniosku,że komentarze piszą tu chyba same patole.Nie sądzę aby inni byli aż tak tępi

No bo armie troli pisowskich historycznie wywodzą się z marginesu, np. nie PO ale wszelkie inne władze promowały kulturę ambitną, PIS stawia na popularność wieśniackiej disco polo .
Cytuj
0lol ek2019-05-01 21:31#15
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9GFGe6Pca Aw[/youtube]
Cytuj
+3Popieram strajk2019-05-01 18:02#14
Ha ha ha
Cytuj
0michał radomski2019-05-01 09:57#13
Cytuję Wolf:
Cytuję michał radomski:

PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO.

Ale wszystko bez pieniędzy to .... :D
To pracuj mądralo dla idei jak jeden z marszałków :lol:

A z tym, że pieniądze to nie wszystko - to chodziło mi o to że NAUCZYCIELE pokazali że tylko kasa się liczy i nie mieli żadnych zahamowań łącznie z niedopuszczeniem dzieci do matur. Pokazali swoją determinację w dążeniu do celu - zrobili wszystko dla pieniędzy.
Cytuj
+4michał radomski2019-05-01 09:37#12
Cytuję Wolf:
Cytuję michał radomski:

PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO.

Ale wszystko bez pieniędzy to .... :D
To pracuj mądralo dla idei jak jeden z marszałków :lol:

W przeciwieństwie do Ciebie jestem mądry.
Jak się nie podoba praca to idę do innej, jak mało zarabiam szukam lepiej płatnej. Nauczyciele przecież wiedzieli że jako pedagog nie zarabia się po 5-6 tys. Ale jak się wybiera pracę w której się człowiek się nie zmęczy to wiadomo....
Każdy podejmując pracę przecież wie ile będzie zarabiał - chyba że czytać nie umie.
Chcą większych pieniędzy trzeba wybrać inny zawód, aczkolwiek są ludzie którzy pracują ciężej od nauczycieli i zarabiają mniej.
Cytuj
+3Alus2019-04-30 23:12#11
Dokładnie podwyzki ale za co??
Dzieci i tak w domu siedzą po godzinach odrabiajac lekcje z rodzicami zamiast mieć więcej czasu na inne formy odpoczynku po zajęciach. Maja 3 mies wolnego pracują po 18g tygodniowo i mało?? Karta nauczyciela??mało? 13 pensje i inne [censored]y o których rzadko kto uswiadczyl u prywatnego pracodawcy pracując 40h tygodniowo. Pani sprzątająca w przedszkolu nawet będąc na emeryturze dostaje talon na święta mało? Ludzie! Jeszcze dzieci stały się tego narzedziem. Żeby nie chcieć iść dopuścić do matur?? Skandal? Powinni wszystkich strajkujących zwolnić i zatrudnić na nową ekipę której chce się pracować. Dodam,że zachowanie obsługi i niektórych Pan w przedszkolu nr.16 jest poniżej pasa. Można by deliberowac długo.
Cytuj
0Wolf2019-04-30 14:33#10
Cytuję michał radomski:

PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO.

Ale wszystko bez pieniędzy to .... :D
To pracuj mądralo dla idei jak jeden z marszałków :lol:
Cytuj
+6@2019-04-30 14:26#9
Dochodzę do wniosku,że komentarze piszą tu chyba same patole.Nie sądzę aby inni byli aż tak tępi
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź, gdzie…

Opublikowano: 26.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Turnieju Piłki Siatkowej Pla…

Opublikowano: 25.06.2019 13:05

Komentarzy: 0

Na ratunek desperatowi z Gdańska

Opublikowano: 25.06.2019 11:26

Komentarzy: 1

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sp…

Opublikowano: 24.06.2019 17:18

Komentarzy: 0

Budżet Obywatelski: 30 czerwca kończy się cza…

Opublikowano: 24.06.2019 11:21

Komentarzy: 0

Spowodował kolizję, tłumaczył, że jest zmęczo…

Opublikowano: 24.06.2019 11:04

Komentarzy: 0

Piknik Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 9

Opublikowano: 24.06.2019 09:33

Komentarzy: 0

79. Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotó…

Opublikowano: 22.06.2019 13:08

Komentarzy: 1

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, w…

Opublikowano: 21.06.2019 19:36

Komentarzy: 15

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.