16.06.2019 Ostatnia aktualizacja 12:23, 16.06.2019

Zwycięstwo Skarżyska w Finale Wojewódzkim Konkursu Marynistycznego

Autor:
J.G, Foto: J.G
Opublikowano: 30 Kwi 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
27 kwietnia w Jędrzejowie rozegrany został LVII Finał Wojewódzki Konkursu Marynistycznego pn. ”Polska leży nad Bałtykiem”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie ze Skarżyska - Kamiennej zwyciężyli w tych zawodach.

Przypomnijmy, że rywalizacja odbywa się w pięciu konkurencjach. Są to: pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, strzelanie z broni pneumatycznej w pozycji stojącej (z odległości 10 m ), wiązanie węzłów żeglarskich na czas, rzut rzutką ratowniczą w oznaczonym torze oraz test z wiadomości marynistycznych.

Nasze drużyny w Konkursie reprezentowali uczniowie : Zosia Kamińska, Bartosz Kalbarczyk, Ignacy Fiedorowicz z Gimnazjum nr 2 oraz Martyna Gibała - Zespół Szkół Ekonomicznych, Karolina Smużyńska i Jacek Witek - I Liceum Ogólnokształcące, Izabela Kaleta Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Kielcach.

Klasyfikacja prowadzona była w kategorii szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz generalnej (zespół 4 osobowy – dwoje uczniów gimnazjum i dwoje uczniów szkoły ponadgimnazjalnej). Nasi zawodnicy zdecydowanie zwyciężyli w tych zawodach.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyła Zosia Kamińska, drugie miejsce zajął Bartosz Kalbarczyk a trzecie Ignacy Fiedorowicz, wszyscy - Gimnazjum nr 2. Natomiast w szkołach ponadgimnazjalnych zwyciężyła Martyna Gibała – ZSE, druga była Iza Kaleta LO im. Św. Królowej Jadwigi w Kielcach, a miejsce trzecie zajął Jacek Witek I LO.
 
Nasi zawodnicy najlepiej napisali testy, troje z nich – Iza Kaleta, Karolina Smużyńska i Martyna Gibała - na maksymalną liczbę punktów. Strzelanie wygrała Martyna Gibała z bardzo dobrym wynikiem 136 pkt na 150 możliwych. Była ona najlepsza również w wiązaniu węzłów żeglarskich, drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Iza Kaleta a trzecie Karolina Smużyńska. Dziewczęta zajęły całe podium.

Klasyfikację łączną wygrało Skarżysko I w składzie : Karolina Smużyńska, Zosia Kamińska, Jacek Witek i Bartosz Kalbarczyk, przed drugą naszą drużyną, którą reprezentowali uczniowie: Martyna Gibała, Iza Kaleta i Ignacy Fiedorowicz. Miejsce trzecie zajęła ekipa Starachowic.

Zawodników do Konkursu przygotowywali nauczyciele : Jerzy Gębski i Andrzej Otwinowski.
Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

SC2019: Turniej PSP Kobiet na początek wakacy…

Opublikowano: 15.06.2019 21:41

Komentarzy: 0

Ogólnopolska Konferencja Osób Represjonowanyc…

Opublikowano: 15.06.2019 14:56

Komentarzy: 2

Teatr będzie Ich oknem na świat

Opublikowano: 14.06.2019 22:54

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy prac Młodzieżowej Akademii S…

Opublikowano: 14.06.2019 21:23

Komentarzy: 0

Finał X edycji konkursu "Najlepszy czyte…

Opublikowano: 14.06.2019 16:59

Komentarzy: 1

Dzień Europejski w I LO - Euro Erblo 2019

Opublikowano: 14.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

Finał siatkarskiego turnieju Świętokrzyskie M…

Opublikowano: 14.06.2019 12:00

Komentarzy: 0

Co dalej z budową mini ronda na Kamiennej?

Opublikowano: 13.06.2019 20:29

Komentarzy: 7

Weź udział w warsztatach "Budżet Obywate…

Opublikowano: 13.06.2019 19:55

Komentarzy: 0

Jakub Martys i Mateusz Orynek, pięściarze Ska…

Opublikowano: 13.06.2019 13:54

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.