25.05.2019 Ostatnia aktualizacja 17:48, 25.05.2019

Termomodernizują przedszkole

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 04 Maj 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Trwają prace przy termomodernizacji Przedszkola Publicznego nr 1 (os. Dolna Kamienna) i modernizacji terenów rekreacyjnych wokół budynku placówki, realizowane w ramach zadania pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji budynek przedszkola przejdzie kompleksową termomodernizacją - wykonane zostanie (lub już zostało) m.in. docieplenie ścian, fundamentów i dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji c.o. wraz z wymianą kotła na gazowy. W ramach zadania wykonany został remont zniszczonych tarasów przy budynku i ustawiono nowe ogrodzenie terenu placówki. Obecnie trwa modernizacja placu zabaw przy przedszkolu, a wkrótce na terenie placówki powstanie również ścieżka edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Prace za ponad 1,3 mln PLN wykonuje firma FREEDOM S.A. ze Skarżyska-Kamiennej. Inwestycja ma być zrealizowana do końca sierpnia br.


Komentarze

0onzesko2019-05-07 13:46#13
Cytuję Anka_Skakanka:
Ludzie czy umiecie czytać ze zrozumieniem? Napisane jak wół, że prace TRWAJĄ (a nie, że zostały zakończone). Inwestycja zakończy się w sierpniu (a nie w maju)!

Prace trwają i trwają...a potem nagle zjawi się ktoś kto podpisze protokół przyjęcia robót...i pozamiatane będzie. Ciekawi mnie kto dokonał odbioru chodnika przy ulicy Jastrzębiej, dokładnie chodzi mi o łącznik pomiędzy ulicami Witwickich a Bobowskich...kostka ułożona w miarę...ale trawnik pozostawiony w stanie fatalnym...
Takim partaczom powinniśmy powiedzieć stanowcze "nie w Skarżysku"...
Cytuj
+1Kamienna22019-05-07 10:52#12
Do Anna_Skakanka: prace to trwają ale tylko teoretycznie. Od tygodni nie widać tam żadnego pracownika firmy która wykonuje ten remont. Ale skoro firma podłapała budowę skateparku to wszystkie siły zostały tam przerzucone. A to niedomalowanie to ewidentne gapiostwo, skoro cały budynek jest wykończony.
Cytuj
+5Do handzia552019-05-07 07:03#11
To jest przedszkole a nie zakład pogrzebowy.
Cytuj
+1przedszkolak dawny2019-05-06 20:49#10
ale dlaczego zostały tak brutalnie zdewastowane schody wykonane kilka lat temu w czynie społecznym przez panów Stecia i Paducha? Ci panowie tyle wtedy krzyczeli i domagali się podziękowań na piśmie, a teraz ich praca na marne!
Cytuj
-3Anka_Skakanka2019-05-06 15:37#9
Cytuję Mieszkaniec:
Brama wjazdowa w jednym miejscu już uszkodzona (wygięte pręty, urwany zaczep, obdarta z farby), zostawiono przed przedszkolem stare ławki, które pamiętają lata 80-te. I dlaczego cześć ogrodzenia jest z podmurówką, a reszta nie ? Kamery są z przodu i z tyłu, a boki przedszkola bez nadzoru, a też są okna ???

Kamienna2 cyt.: "Nad jednym dachem nad wejściem ściana niedomalowana."
onzesko cyt.: "....tylko wykonawca niech nie zapomni poprawić chodnika przed przedszkolem, który zniszczył ciężki sprzęt wjeżdżający na budowę."

Ludzie czy umiecie czytać ze zrozumieniem? Napisane jak wół, że prace TRWAJĄ (a nie, że zostały zakończone). Inwestycja zakończy się w sierpniu (a nie w maju)!
W odpowiedzi dla Gosc222 Cytat:
A co z Przedszkolem numer 12 na zachodnim co z SP3 na zachodnim tu nic pamieta ktos jeszcze o tych placowkach w Urzedzie miasta

o budynek przedszkola czy szkoły na Zachodnim to powinien zadbać w pierwszej kolejności dyrektor.
Czy obecnie zarządzająca osoba "nie pamięta" czy przypadkiem nie potrzeba zrobić remont/ termomodernizację i czy coś tam jeszcze w "swoich" lokalach, możesz drogi Gosciu ją zapytać.... i przy okazji uszczegółowić o co ci chodzi? Bo może nic nie trzeba tam robić... może wszystko jest ok, tylko tobie jednemu coś nie pasuje?
Cytuj
+2Mieszkaniec2019-05-06 14:02#8
A co teraz jeszcze będziesz udawal ze na budowlance się znasz?
ciezka schzofremia
Żeby zobaczyć uszkodzenia na bramie i inne opisane rzeczy nie trzeba się znać na budowlance. Wystarczy przejść się wokół Przedszkola. Zwracać uwagę trzeba, póki jest czas bo później będzie problem taki jak w Szkole Muzycznej ekipa zeszła z placu budowy i nie ma kto poprawić ujawnionych mankamentów. To nie jest choroba to jest dbałość o to, żeby była jak trzeba a nie byle jak...
Cytuj
-8gringos2019-05-06 10:55#7
Cytuję Mieszkaniec:
Brama wjazdowa w jednym miejscu już uszkodzona (wygięte pręty, urwany zaczep, obdarta z farby), zostawiono przed przedszkolem stare ławki, które pamiętają lata 80-te. I dlaczego cześć ogrodzenia jest z podmurówką, a reszta nie ? Kamery są z przodu i z tyłu, a boki przedszkola bez nadzoru, a też są okna ???

A co teraz jeszcze będziesz udawal ze na budowlance się znasz?
ciezka schzofremia
Cytuj
+4piernikmiernik2019-05-06 08:04#6
Cytuję handzia55:
Wszystko fajnie, tylko ta pstrokacizna ....Na elewacji aż cztery kolory, żółty, pomarańczowy, zielony i niebieski, gryzą się okrutnie. Do tego niebieski płot i zęby bolą od patrzenia. Pewnie daltonista to projektował.

Widziałaś Sp7 przy Zielnej? Kogoś powinni z roboty za to wywalić. Najbardziej szpecący budynek na przydworocowym jak nie w całym Skarżysku.
Cytuj
+4Mieszkaniec2019-05-05 23:32#5
Brama wjazdowa w jednym miejscu już uszkodzona (wygięte pręty, urwany zaczep, obdarta z farby), zostawiono przed przedszkolem stare ławki, które pamiętają lata 80-te. I dlaczego cześć ogrodzenia jest z podmurówką, a reszta nie ? Kamery są z przodu i z tyłu, a boki przedszkola bez nadzoru, a też są okna ???
Cytuj
-8handzia552019-05-05 22:55#4
Wszystko fajnie, tylko ta pstrokacizna ....Na elewacji aż cztery kolory, żółty, pomarańczowy, zielony i niebieski, gryzą się okrutnie. Do tego niebieski płot i zęby bolą od patrzenia. Pewnie daltonista to projektował.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Piknik Archeologiczny "Rydno" - trz…

Opublikowano: 25.05.2019 19:04