19.09.2019 Ostatnia aktualizacja 13:14, 19.09.2019

Legionów, Niepodległości, Metalowców – kto ma pierwszeństwo?

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 10 Maj 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Skrzyżowanie skarżyskich ulic Legionów, Niepodległości, Metalowców od lat stwarza kłopoty niektórym uczestnikom ruchu drogowego. Przypominamy po raz kolejny o właściwym poruszaniu się w tym miejscu, a także apelujemy do kierowców o poskromienie w sobie agresji oraz kulturalne zachowanie na drodze.

Nie tylko młodzi kierowcy mają kłopoty z zachowaniem się na skrzyżowaniu skarżyskich ulic Legionów, Niepodległości, Metalowców. Nie należy ono do łatwych, ale posiada właściwe oznakowanie. Poruszanie się w zgodzie z zasadami ruchu drogowego, zapewnia bezpieczeństwo jego uczestnikom. Przypominamy, że drogą nadrzędną w tym miejscu jest ulica Legionów. Wyjazd z ulicy Niepodległości w ulicę Legionów w lewym kierunku nie przysparza kierowcom problemów, zasady jazdy są czytelne i regulowane znakiem A-7 „ustąp pierwszeństwa”. Jednak wyjazd z ulicy Niepodległości w ulicę Legionów, w prawą stronę budzi u wielu wątpliwości związane z tym, kto ma pierwszeństwo. Wyjeżdżający z ulicy Niepodległości, czy wyjeżdżający z ulicy Metalowców?

Wyjeżdżając z ulicy Niepodległości w prawo, w ulicę Legionów widzimy znak B-20 „STOP” oraz linię bezwzględnego zatrzymania, natomiast wyjeżdżając z ulicy Metalowców w ulicę Legionów napotkamy znak A-7 „ustąp pierwszeństwa”. Tak więc, wyjeżdżając z ulicy Niepodległości w ulicę Legionów w prawo, należy bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa wszystkim jadącym ulicą Legionów, a także wyjeżdżającym z ulicy Metalowców - niezależnie od tego, w którym kierunku będą zamierzali jechać. Ci kierowcy mają pierwszeństwo przed wyjeżdżającymi z ulicy Niepodległości.

W związku z docierającymi do nas sygnałami o negatywnych zachowaniach uczestników ruchu drogowego w opisanym miejscu, apelujemy o zwracanie uwagi na znaki drogowe oraz o zaniechanie wzajemnej agresji i kulturalne zachowanie na drodze. Spełnienie tych warunków z pewnością przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa w czasie jazdy!



Komentarze

-1scobel2019-05-15 21:23#23
skrzyzowanie proste jak drut ...tylko ludziom kultury jazdy brak
Cytuj
+1s2019-05-14 14:38#22
Cytuję KierofcaBombofca:
Cytuję s:
Cytuję KierofcaBombofca:
Naprawdę nawet tego nie wiedzą kto ma tam pierwszeństwo? To kto im daje prawo jazdy? Czy po prostu nie patrzą na znaki i stąd bierze się niewiedza?
Z tego co tam zaobserwowałem to zazwyczaj kierowcy na wsz lub tst stwarzają tam największe problemy jak i wszędzie zresztą.
A na skrzyżowaniu ulicy ekonomii z ulicą legionów kto ma pierwszeństwo? Ci skręcający w prawo z ekonomii czy zawracający na ulicy legionów? Bo tam też większość nie wie, nawet zapytany kiedyś policjant z drogówki nie umiał jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Żaden pojazd nie ma sygnalizatora "zawracanie". Manewr zawracania jest po prostu podwójnym skrętem w lewo, i tylko kierowca zawracający wie o tym. Wszyscy inni użytkownicy dróg znajdujący się w obrębie tego skrzyżowania o tym zamyśle nie wiedzą, mało tego, wygodniej jest myśleć, że wspomniany kierowca będzie tylko skręcał w lewo.Idąc tokiem takiego rozumowania, to ON WINIEN uważać na skręcających w prawo i ich przepuścić.
Jednak życie to coś innego jak splot logicznie myślących ludzi. Mój nauczyciel na kursie (ponad 35 lat temu) mówił tak: " nie daj się zabić na drodze", więc lepiej przepuścić "wszystkowiedzącego" kierowcę i jechać bezpiecznie dalej. Tych co mieli pierwszeństwo na drodze są całe alejki na cmentarzach. A najstarsi (dziadkowie i babcie) mówili w zapomnianym dziś języku:" Tisze jediesz, dalsze budiesz" Pozdrawiam wszystkich kierowców, szerokości.

Po pierwsze to raczej przy "wymuszeniu pierwszeństwa" na tym skrzyżowaniu przy opisanej przeze mnie sytuacji raczej nikt nie zginie także trochę się zagalopowałeś z tą swoją historią sprzed lat, a po drugie to zawracając cały czas jesteś na drodze z pierwszeństwem przejazdu podczas gdy na ekonomii masz tak czy inaczej ustąp więc czy pewny jesteś tego co mówisz na 100%?

200%
Cytuj
+3gringos2019-05-14 14:16#21
aaa i jeszcze jedno, ruch tam jest duży teraz bo S7 budują, jak skończą to większość i tak będzie latać nowym węzłem PIŁSUDSKIEGO
Cytuj
+1gringos2019-05-14 14:14#20
Cytuję KierofcaBombofca:
a po drugie to zawracając cały czas jesteś na drodze z pierwszeństwem przejazdu podczas gdy na ekonomii masz tak czy inaczej ustąp więc czy pewny jesteś tego co mówisz na 100%?


Zgadzam się. Czy ktoś może to potwierdzić? Na legionów w tym miejscu jest kawałek pojedyńczej lini ciągłej - średni dostawczak lub większe auto nie wyrobi sie zawracając na jednym pasie.
Tam często się zawraca po wyjeździe z Mościckiego.
Cytuj
0KierofcaBombofca2019-05-14 12:13#19
Cytuję Anka_Skakanka:
Cytuję KierofcaBombofca:

A na skrzyżowaniu ulicy ekonomii z ulicą legionów kto ma pierwszeństwo? Ci skręcający w prawo z ekonomii czy zawracający na ulicy legionów? Bo tam też większość nie wie.

Tam Legionów robi się dwupasmowa, jaki problem jeśli każdy trzymałby się "swojego" pasa tzn. ten co z Ekonomii skręca w prawo (prawego) i ten z Legionów, który zawraca (lewego pasa)? Siedząc za kierownicą trzeba patrzeć na znaki, ale też - a może przede wszystkim - myśleć!
A co do skrzyżowania Legionów - Niepodległości - Metalowców.... pod wieloma względami, najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo.

Wszystko ok dopóki jedziemy samochodem, który bez problemu zmieści się na swoim pasie, gorzej gdy spotykamy tam większe auto.
Cytuj
-1KierofcaBombofca2019-05-14 12:10#18
Cytuję s:
Cytuję KierofcaBombofca:
Naprawdę nawet tego nie wiedzą kto ma tam pierwszeństwo? To kto im daje prawo jazdy? Czy po prostu nie patrzą na znaki i stąd bierze się niewiedza?
Z tego co tam zaobserwowałem to zazwyczaj kierowcy na wsz lub tst stwarzają tam największe problemy jak i wszędzie zresztą.
A na skrzyżowaniu ulicy ekonomii z ulicą legionów kto ma pierwszeństwo? Ci skręcający w prawo z ekonomii czy zawracający na ulicy legionów? Bo tam też większość nie wie, nawet zapytany kiedyś policjant z drogówki nie umiał jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Żaden pojazd nie ma sygnalizatora "zawracanie". Manewr zawracania jest po prostu podwójnym skrętem w lewo, i tylko kierowca zawracający wie o tym. Wszyscy inni użytkownicy dróg znajdujący się w obrębie tego skrzyżowania o tym zamyśle nie wiedzą, mało tego, wygodniej jest myśleć, że wspomniany kierowca będzie tylko skręcał w lewo.Idąc tokiem takiego rozumowania, to ON WINIEN uważać na skręcających w prawo i ich przepuścić.
Jednak życie to coś innego jak splot logicznie myślących ludzi. Mój nauczyciel na kursie (ponad 35 lat temu) mówił tak: " nie daj się zabić na drodze", więc lepiej przepuścić "wszystkowiedzącego" kierowcę i jechać bezpiecznie dalej. Tych co mieli pierwszeństwo na drodze są całe alejki na cmentarzach. A najstarsi (dziadkowie i babcie) mówili w zapomnianym dziś języku:" Tisze jediesz, dalsze budiesz" Pozdrawiam wszystkich kierowców, szerokości.

Po pierwsze to raczej przy "wymuszeniu pierwszeństwa" na tym skrzyżowaniu przy opisanej przeze mnie sytuacji raczej nikt nie zginie także trochę się zagalopowałeś z tą swoją historią sprzed lat, a po drugie to zawracając cały czas jesteś na drodze z pierwszeństwem przejazdu podczas gdy na ekonomii masz tak czy inaczej ustąp więc czy pewny jesteś tego co mówisz na 100%?
Cytuj
+1Anka_Skakanka2019-05-14 11:49#17
Cytuję KierofcaBombofca:

A na skrzyżowaniu ulicy ekonomii z ulicą legionów kto ma pierwszeństwo? Ci skręcający w prawo z ekonomii czy zawracający na ulicy legionów? Bo tam też większość nie wie.

Tam Legionów robi się dwupasmowa, jaki problem jeśli każdy trzymałby się "swojego" pasa tzn. ten co z Ekonomii skręca w prawo (prawego) i ten z Legionów, który zawraca (lewego pasa)? Siedząc za kierownicą trzeba patrzeć na znaki, ale też - a może przede wszystkim - myśleć!
A co do skrzyżowania Legionów - Niepodległości - Metalowców.... pod wieloma względami, najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo.
Cytuj
0gringos2019-05-14 08:06#16
Cytuję KierofcaBombofca:
Naprawdę nawet tego nie wiedzą kto ma tam pierwszeństwo? To kto im daje prawo jazdy? Czy po prostu nie patrzą na znaki i stąd bierze się niewiedza?
Z tego co tam zaobserwowałem to zazwyczaj kierowcy na wsz lub tst stwarzają tam największe problemy jak i wszędzie zresztą.
A na skrzyżowaniu ulicy ekonomii z ulicą legionów kto ma pierwszeństwo? Ci skręcający w prawo z ekonomii czy zawracający na ulicy legionów? Bo tam też większość nie wie, nawet zapytany kiedyś policjant z drogówki nie umiał jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.


TRUE!. jak nie umieją jeździć i nie znają znaków to autobus lub piechtobus !
Cytuj
+1Tiruriru2019-05-13 13:55#15
Cytuję s:
Cytuję 345:
Wydaje mi się, że wyjeżdżając z Al. Niepodległości w prawo, najpierw znajdujemy się na Al. Legionów a po 5-10 metrach dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Metalowców i tu już mamy pierwszeństwo, jadąc Legionów a nie Niepodległości. I przy Ekonomii Al. Legionów ma pierwszeństwo.

Tylko Ci się wydaje!
Cytuj
+5s2019-05-12 13:49#14
Cytuję 345:
Wydaje mi się, że wyjeżdżając z Al. Niepodległości w prawo, najpierw znajdujemy się na Al. Legionów a po 5-10 metrach dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Metalowców i tu już mamy pierwszeństwo, jadąc Legionów a nie Niepodległości. I przy Ekonomii Al. Legionów ma pierwszeństwo.

Tylko Ci się wydaje!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Mesko wyprodukuje pociski rakietowe Feniks dl…

Opublikowano: 19.09.2019 13:44