19.07.2019 Ostatnia aktualizacja 11:33, 19.07.2019

Hala na miejskim targowisku przejdzie remont

Autor:
Izabela Szwagierek (UM), Foto: archiwum
Opublikowano: 15 Maj 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podpisał dziś umowę z wykonawcą na remont hali targowej, znajdującej się na miejskim targowisku przy ulicy Rynek na Dolnej Kamiennej. Hala przejdzie kompleksowy remont. Prace potrwają do końca wakacji.

Remont przeprowadzi skarżyska firma AG PETROL Sp. z o.o., z którą prezydent miasta, Konrad Krönig podpisał dziś (15 maja) stosowną umowę.
 
W ramach prac ściany pokryte zostaną blachą trapezową, a konstrukcje pełnościenne zostaną oczyszczone i pomalowane.  Stoły zostaną pokryte blachą nierdzewną. Zaplanowano także wymianę drzwi, wentylatorów sufitowych oraz żaluzji wewnętrznych. Odnowione zostaną również pomieszczenia sanitarne, w których – oprócz malowania – pojawią się nowe muszle klozetowe, umywalki, drzwi i oprawy świetlówkowe. Efekty remontu widoczne będą też na zewnątrz hali – wymienione zostaną rynny dachowe i rury spustowe, a także odnowiony zostanie podest wejściowy do hali.
 
- Remont, zgodnie z podpisaną umową, potrwa do końca sierpnia tego roku, a więc od września sprzedawcy będą mogli pracować, a mieszkańcy robić zakupy w przyzwoitych warunkach, o wysokim standardzie – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. - Zadanie zrealizowane będzie w całości z budżetu miasta. Udało nam się w tym roku wygospodarować odpowiednie środki na ten cel – dodaje prezydent.

Foto: archiwum

Komentarze

0Nowy Rynek2019-05-22 11:25#13
Zgadzam się w 100% z Corbusier, powiedziane w punkt. Powinno sie zrobić projekt całkowitej przebudowy tego miejsca i zaplanowania jego realizacji etapami, w ramach możliwości finansowych. Takie szybkie remonty to tylko półśrodki, które nie pchają do przodu ale tylko podtrzymują agonię. Moim zdaniem trzeba zadziałać raz a porządnie i konsekwentnie realizować nowy plan. Rynek w takiej formie już dawno wyczerpał swoja forme i funkcjonalność.
Cytuj
+1bembenek2019-05-21 13:52#12
Cytuję Ciekawy1:
Cytuję piotrus Pan:
Ag Petrol proszę zobaczyć do kogo należy ta firma, cały czas układ działa .

Ta Pani prowadzi stacje benzynową - bardzo ciekawe więc czy zna się na budowlane. A czy nie jest ona spokrewniona z obecna dyrektorka CIS - jednostki gminnej ?


No ale masz nos mamy w końcu ten uklad ! dawaj CBA
Cytuj
+2JennaJameson2019-05-18 23:36#11
No pięknie, inwestycja na miarę kolejnej kadencji! :D
Mnie się podoba ten pomysł na stoły pokryte blachą nierdzewną, galante!
Cytuj
+2JeaJea2019-05-17 10:38#10
Mamy to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cytuj
+10Egdggg2019-05-16 13:54#9
Zapowiadany skok cywilizacyjny miasta stał się faktem i potężny napływ inwestycji. Zamykamy oczy niedowiarkom.
Cytuj
+13Corbusier2019-05-16 12:44#8
Targ wymaga całkowitego remontu!
Potrzeba nowoczesnego projektu całej targowicy, tak aby powstała piękna i funkcjonalna przestrzeń...a tu prezydent Kronig po 4,5 roku swoich rządów proponuje obicie blachą falista jednej z hal - to jest jakiś koszmarny żart.
Nowy projekt Targu Miejskiego powinien być perełką na mapie województwa a nawet Polski. Do projektu powinno się zaprosić renomowane biuro architektoniczne, tak żeby zaprojektować całą przestrzeń skarżyskiego Rynku zupełnie na nowo... i wtedy kiedy będzie taki projekt dopiero należy przystąpić do realizacji, nawet jeśli nie ma w budżecie zbyt dużo pieniędzy, to mając całościowy projekt tej przestrzeni możemy realizować go etapami.
Nowy projekt Targu to nie tylko usprawnienie funkcjonowanie Targowicy ale przede wszystkim takie zaplanowanie przestrzeni Rynku na nowo żeby uatrakcyjnić ten fragment naszego miasta.
I jeszcze jedno na koniec bo nie znalazłem tej informacji w artykule: ile będzie kosztować ta chałtura?
Cytuj
+20onzesko2019-05-16 12:29#7
Cytuję Mieszkaniec:
No nareszcie, bo wstyd, że w takim stanie to funkcjonuje.

Tego miejsca nie powinno się remontować, tylko przejechać po nim wałem i zbudować od nowa. Zresztą Manhattan też już nadaje się tylko do rozwalenia.
Czy ktoś w tym mieście wreszcie pomyśli, że zamiast utrzymywać dwa kompletnie zrujnowane targowiska może lepiej zainwestować w jedno ale konkretne.
Cytuj
+9kingula2019-05-16 08:05#6
Jedna hala przejdzie remont? Ale sukces...
A co z pozostałymi halami? Przecież pozostałe w większości też są pokryte rakotwórczym eternitem!!!
Cytuj
-13Beata Brzeszczyńska2019-05-16 06:45#5
Cytuję Ciekawy1:
Cytuję piotrus Pan:
Ag Petrol proszę zobaczyć do kogo należy ta firma, cały czas układ działa .

Ta Pani prowadzi stacje benzynową - bardzo ciekawe więc czy zna się na budowlane. A czy nie jest ona spokrewniona z obecna dyrektorka CIS - jednostki gminnej ?


Wiadomo, wszyscy [edit] i złodzieje, nie wyłączając nas !
Spisek, plan, zbrodnia, ustawka - ludzie zawsze musicie doszukiwać się kombinacji ? W obecnej sytuacji w budowlance to cud, że w ogóle ktoś chce to zrobić za takie pieniądze.
Ja rozumiem, że ty jako wyborca patolog socjal PIS, robotą się nie hańbisz i jak widać myśleniem też nie.
Biegnij więc do plebana a potem na spotkanie z Beatą z Brzeszcz i opowiadaj jak to PIS ci daje :-) a nie forum zaśmiecasz swoimi wynurzeniami.
Cytuj
+7Ciekawy12019-05-15 21:58#4
Cytuję piotrus Pan:
Ag Petrol proszę zobaczyć do kogo należy ta firma, cały czas układ działa .

Ta Pani prowadzi stacje benzynową - bardzo ciekawe więc czy zna się na budowlane. A czy nie jest ona spokrewniona z obecna dyrektorka CIS - jednostki gminnej ?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Wspólnie działania funkcjonariuszy Policji i …

Opublikowano: 19.07.2019 13:33