27.11.2020 Ostatnia aktualizacja 13:39, 26.11.2020

Walczą o szybką szprychę dla Skarżyska

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 11 Cze 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Prezydent miasta, Konrad Krönig wraz z posłanką Marzeną Okłą-Drewnowicz rozpoczęli dziś akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. „szybkich szprych”, czyli szybkich linii kolejowych łączących z Centralnym Portem Komunikacyjnym w Baranowie. 

Podczas briefingu prasowego, który odbył się przy lokomotywie na dworcu PKP, prezydent Skarżyska-Kamiennej podkreślił, że miasto ma bogate tradycje kolejarskie, posiada jeden z największych węzłów kolejowych w kraju, tym bardziej niepokoi pominięcie naszego miasta w projektowaniu przebiegu „szybkich szprych".

- Chcemy zwrócić uwagę na to, że Skarżysko jest jednym z największych węzłów kolejowych w Polsce. Miasto ma olbrzymie tradycje w tym zakresie. Wyrażamy zaniepokojenie brakiem planów inwestycyjnych ze strony ministerstwa w tym zakresie - mówił Konrad Kronig, prezydent miasta.

- Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą zbiórki podpisów, liczymy na to, że włączą się w tą zbiórkę także mieszkańcy miast ościennych, bo trzeba pamiętać, że brak "szybkiej szprychy" w Skarżysku-Kamiennej to tak naprawdę w przyszłości możliwość wykluczenia komunikacyjnego dla blisko 200 tysięcy mieszkańców, bo mówimy nie tylko o powiecie skarżyskim, ale także starachowickim i części powiatu szydłowieckiego - podkreślał prezydent.

 - Złożyłam interpelację do ministra infrastruktury z zapytaniem dlaczego żadna z linii kolejowych zaplanowanych przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego nie będzie przebiegała przez miasto Skarżysko-Kamienna, gdzie jest jedna z czterech stacji kolejowych w Polsce posiadających status stacji rozrządowej i jednocześnie jeden z większych kolejowych węzłów towarowych w kraju - zaznaczała Marzena Okła-Drewnowicz.
 
- Z uzyskanej od ministra odpowiedzi wynika, że szprychy przebiegającej przez Skarżysko nie będzie. Przypomnę, że w całym kraju szprych ma być 10. Dwie z nich mają przebiegać przez nasz region, jednak żadna przez Skarżysko. O realizację szybkiego połączenia Skarżyska-Kamiennej z Centralnym Portem Komunikacyjnym musimy walczyć razem: parlamentarzyści, samorząd na czele z prezydentem i mieszkańcy – mówiła  posłanka.

Jako pierwsi listę podpisali posłanka Marzena Okła-Drewnowicz i prezydent Konrad Kronig.

Listy poparcia można podpisywać m.in.: w Urzędzie Miasta (Biuro Obsługi Interesanta na parterze budynku), a także w miejskich instytucjach i jednostkach. Podpis może złożyć każda pełnoletnia osoba.







Komentarze

+4mieszkaniec2019-06-16 20:23#14
zaiste, oboje "działacze", tak Kronig, jak i Okła-Drewnowicz pokazali już wielokrotnie swoją "skuteczność" . najlepiej wychodzi im lansowanie i mydlenieoczu mieszkańcom . Myślę, że już wystarczy, tym państwu DZIĘKUJEMY
Cytuj
+4Grzegorz22019-06-14 15:22#13
Szprychy to sa w kole. To po pierwsze, a po drugie te mzonki to bajki, wiec lepiej sobie dac spokoj.
A moze powalczyc o elektryfikacje i modernizacje odcinka Skarzysko Tomaszow? Bo jak na razie temat tej linii powraca jak bumerang przed wyborami.
Linia jest i mozna za nie duze pieniadze przywrocic na niej ruch...
Ale nie lepiej snic o linii do Baranowa....
Czyzby tam mialy jezdzic tylko "barany"
Pozdrawiam
Cytuj
+8Tcfgvv2019-06-14 06:42#12
Fakty są takie że z obecną kliką kolesi czeka i już spotkała miasto zagłada ekonomiczna, spoleczna i wizerunkówa. Dzięki arcy dyrektorowi i jego sztabowi sprawdzonych i jakże wybitnych specjalistów z pod budki z piwem staliśmy się pośmiewiskiem. Cała okolica i nie tylko, wie i nabija się z tego co się tu dzieje. Nie ma najmniejszych szans na rozwój. Festyny, pozowanie do prasy, bajanie jak przez ostatnie 5 lat to nas czeka. A efekt nie dość że zerowy to nawet minusowy. Bardzo dużo firm uciekło. Czego tylko kolesiostwo nie dotknie to popsuje.
Cytuj
-4MieszkankaJA2019-06-13 21:58#11
Chętnie złożę podpis ale jeśli spotkam kogoś z Urzędu Miasta na ulicy w mieście. W godzinach pracy UM ja sama pracuje ( w Starachowicach) więc kiedy mam się podpisać? Z góry skazuję takie podejście na porażkę. Nie znam nikogo, kto sam pójdzie podpisać specjalnie (pewnie tylko interesanci UM przy okazji pobytu w UM). Szkoda bo inicjatywa ważna dla miasta. Trochę pójście na łatwiznę. Czy nie ma w UM stażystów, których można by było wysłać na miasto kilka razy popołudniu (np. w zamian za dzień wolny)? Lub przy okazji jakiś miastowych festynów? Może warto się zastanowić, jeśli zależy miastu na podpisach.
Cytuj
+15Mieszkaniec2019-06-13 15:48#10
Panie Prezydencie podziwiam Pana za zasługi jakie wnosi Pan w rozwój naszego kochanego miasta.
Zastanawiam się dlaczego za takie osiągnięcia dla miasta i stworzenie nowych miejsc pracy i rozwój miasta nie ma Pana w najnowszym rankingu Newsweeka a bezrobocie w Skarżysku sięga prawie 19%.
Co ciekawe prezydent Starachowic znalazł się na 14 miejscu najlepszych prezydentów miast w Polsce a bezrobocie wynosi ok 7,5 %.
Czyżby stało coś na przeszkodzie by wykazać się i pokazać że w Skarżysku też się da.
Rządzi Pan już drugą kadencję i nic się nie zmienia na lepsze. O co chodzi?????
Panie Prezydencie niestety to przykra prawda gdyby ludzie nie jeździli do pracy do Starachowic , Kielc czy Radomia to w Skarżysku bezrobocie byłoby na poziomie 35% jak nie więcej.
Jeszcze raz jestem pełen podziwu dla Pana, że mimo braku efektów Pańskiej pracy, ludzie wybrali Pana kolejny raz.
Proponuję sie przejechać do Starachowic i zobaczyć jak żyje i rozwija się to miasto . Może nawet i spytać Pana Materka jak to wszystko osiągnął
Cytuj
+11Uhdrbjngjk2019-06-12 21:24#9
Tylko i wyłącznie dzięki niej nie przegrał razem z kolesiami ostatnich wyborów. Nie przeszkadzały jej jego numery np Las Vegas, pic wyborczy, ogólna degradacja miasta, kolesiostwo. Miałem o niej inne zdanie. Teraz spłaca dług aby ją poprzeć. Nie dziwię się że inwestorzy jak tylko dowiedzą się o co chodzi w tym mieście uciakaja w panice. Nawet ci co zainwestowali coś. Miasto i spółki miejskie są kierowane przez ludzi którzy nie mieli sukcesów i nigdy mieć nie będą. Lata możliwości rozwoju dzięki wzrostowi gospodarczemu kraju są zmarnowane i marnowane. Tak to jest jak do władzy dostają się podstępem ludzie którzy na niczym się nie znają i nie mają za grosz talentu czy kompetencji.
Cytuj
+19mieszkaniec2019-06-12 21:01#8
Pani Poseł chyba się coś pomyliło przecież to jej kolega obecnie wiceprezes wodociągów jako wicemarszałek województwa wprowadził pomysł łączenia cmk przez Tumlin- Wąsosz co powoduje ominięcie Skarżyska. Jedynie co Pani poseł wychodzi to pisanie listów. A Pan prezydent zamiast robić konferencje przed dworcem powinien ruszyć d...e i jechać osobiście do ministerstw by dbać o interesy mieszkańców. Co do podpisów już raz zorganizował zbieranie podpisów przez mieszkańców z apelem do Unii Europejskiej co do budowy obwodnicy Skarżyska. Zapomniał tylko powiedzieć, że w końcu podpisów nie dostarczył osobiście do Brukseli jak obiecał, a wysłał do przedstawicielstwa UW w Warszawie. Zapomniał również przekazać mieszkańcom, że odcinek S7 obwodnica Skarżyska realizowana jest z w całości z budżetu Państwa czyli przez znienawidzonych przez prezia PiS
Cytuj
+14JurWaler2019-06-12 15:14#7
Cos spuchł ten nasz menago doskonale zarządzający, niebywale skromny , co od 5 lat wprowadził miasto na ścieżkę rozwoju. Jego doskonale zarządzanie to pasmo nieustających sukcesów
Cytuj
+15Uhfgbcg2019-06-12 04:58#6
Chcemy przyłączenia Skarżyska do Starachowic i rządy Materka. Szybko by pogonil pasożytniczy układ ze stanowisk w mieście. Miasto nie miało w swej historii bardziej dziadowskiej sytuacji w tej i poprzedniej kadencji. Kolesie rabują miasto a miasto zapada się w szybkim tempie. Festyny czy lipne pozy tego nie zatuszują.
Cytuj
+24Kieras2019-06-11 18:48#5
Nie brak "szprychy" wykluczy naszych mieszkańców , tylko wasze niepocznania i nieudolność .MOD ! Zacznij wykańczać inne miasto.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Ruszyła budowa ronda w Suchedniowie

Opublikowano: 26.11.2020 14:35

Komentarzy: 2

„Stop koronawirusowi…” – trwa realizacja proj…

Opublikowano: 25.11.2020 20:04

Komentarzy: 2

Policja stawia na "elektryki"

Opublikowano: 25.11.2020 18:04

Komentarzy: 2

Budżety 2021: Powiat skarżyski

Opublikowano: 25.11.2020 11:57

Komentarzy: 8

Duży wyciek oleju napędowego na placu hurtown…

Opublikowano: 25.11.2020 10:13

Komentarzy: 0

Wniosek dot. (dokumentacji) modernizacji lini…

Opublikowano: 24.11.2020 15:53

Komentarzy: 4

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Skarż…

Opublikowano: 24.11.2020 14:32

Komentarzy: 1

Lubił popalić? Senior i niezdrowe używki

Opublikowano: 24.11.2020 12:59

Komentarzy: 0

W piątek otwarcie lodowiska miejskiego, będą …

Opublikowano: 24.11.2020 12:01

Komentarzy: 4

Szpital Powiatowy w Skarżysku ma nowy ambulan…

Opublikowano: 23.11.2020 13:46

Komentarzy: 22

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne