21.09.2019 Ostatnia aktualizacja 18:07, 20.09.2019

Trwają prace przy porządkowaniu terenu pod budowę przestrzeni rekreacyjnej na os. Zachodnie

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 21 Cze 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej” powstanie tam m.in.: skatepark, kompleks boulderowy, plac zabaw, budynek wielofunkcyjny ze świetlicą środowiskową, parkingi i drogi dojazdowe (i dwa łączniki - pomiędzy ulicą Spokojną i ulicą Staffa z infrastrukturą techniczną).  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie ukończona do końca września przyszłego roku.

Inwestycja jest elementem większego projektu pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”, w ramach którego Gmina Skarżysko-Kamienna realizuje już remont Przedszkola Publicznego nr 1 na Dolnej Kamiennej. Partnerem miasta we wspomnianym projekcie jest powiat skarżyski (który z kolei w ramach rewitalizacji wykona termomodernizację Bursy Szkolnej przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych).

Wykonawcą inwestycji polegającej na zagospodarowaniu terenu po byłej jednostce wojskowej na osiedlu Zachodnie jest firma FREEDOM ze Skarżyska-Kamiennej. Wartość realizowanego zadania zadania ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
 

Komentarze

0mieszkaniec miasta2019-06-28 11:30#8
Pomysł budowy takiego parku nie jest zły. Ale nie w tym miejscu ! Robić coś byle robić , ogłaszać przetargi po to żeby plebs widział że władze coś robią. miejsca pracy miały być, mieli pojawiać się hurtem inwestorzy ! A swoją drogą to przetargi w mieście wygrywają wciąż te same firmy. to nie daje nikomu do myślenia ?
Cytuj
0Ben432019-06-27 00:26#7
A może będzie tak ,że pod pretekstem skate parku za publiczne pieniądze oczyści się działkę a potem plan upadnie po czym działaczka odlesiona pójdzie w prywatne ręce za dobrą kasę i ktoś przytuli kasę a temat ucichnie ????
Cytuj
+1Mieszkaniec2019-06-25 13:41#6
W długi weekend byłem w Opatowie zrobili super park dla dzieci i taki powinien być na terenach SP1.
http://www.opatow.pl/galeria-346-promenada_strzalem_w_dziesiatke.html
Cytuj
+4Rozwagi...2019-06-24 22:43#5
Skatepark przy cmentarzu, McDonalds na szkolnym boisku, wcześniej myjnia samochodowa tuż przy parku miejskim i ogródkach działkowych - co się dzieje? Kto się tak zawziął na Skarżysko?
Cytuj
+8Ksiądz Robak2019-06-23 23:56#4
Sam pomysł na skatepark fajny i potrzebny zważywszy że Wąchock bije Nas z tym na głowę i skarżyskie dzieciaki tam szaleją ( bo niby gdzie) ale miejsce mniej trafione. Proponuję zamianę jak już...skatepark koło szkoły nr 1 a zdrowy i tani Mack za cmentarz. Po paru latach jedzenia tego syfu albo będzie gdzie odpocząć w spokoju albo zostanie się prezydentem ;)
Cytuj
+3mieszkaniec2019-06-23 15:43#3
już była wycinka drzew i przygotowanie terenu pod budowę arki na Bernatce...
Cytuj
+5paw jan2019-06-23 08:39#2
Ale pomysł.Park rozrywki przy cmentarzu.Tylko pogratulować pomysłu.Jest wiele miejsc w naszym mieście na takie projekty ,ale nie tam.
Cytuj
+7mac2019-06-22 08:59#1
Park Spokoju przy Parku Rozrywki? Tak ma Być?!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Queen Symfonicznie już 29 września w MCK

Opublikowano: 20.09.2019 18:57