21.09.2019 Ostatnia aktualizacja 15:46, 21.09.2019

W Skarżysku powstanie restauracja McDonald’s!

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 19 Cze 2019
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
31 maja br. rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej na rogu ulic Konarskiego i Krasińskiego – dwóch działek o powierzchni 0,4089 ha (oraz 1/2 udziału w działce o powierzchni 0,1100 ha – droga dojazdowa). W przetargu udział wzięło dwóch oferentów, a zwycięzcą została firma McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Cena wywoławcza nieruchomości w przetargu wynosiła 1 084 637,00 zł +23% VAT, co daje kwotę 1 334 103,51 zł. Działkę  udało się sprzedać za kwotę 1,7 mln netto +23% VAT, co daje kwotę brutto 2 091 000,00 zł.
 
 
- Już niebawem  w Skarżysku-Kamiennej w centrum miasta powstanie restauracja McDonald’s. Mogę dodać, że rozmowy z tym inwestorem prowadziliśmy od blisko 2 lat. Udało nam się tego inwestora przyciągnąć do miasta. Udał nam się go przekonać do tego, żeby w Skarżysku zainwestował. Cieszy nas fakt, iż ta wartość szacunkowa to była kwota około miliona stu złotych, a sprzedaliśmy ją za 1,7 mln - podkreślał Konrad Kronig. 

- W dniu dzisiejszym podpisaliśmy akt notarialny z firmą McDonald’s Polska Sp. z o.o. Tak jak prezydent wspomniał od blisko dwóch lat nabywca działki był z nami w kontakcie, podjęcie decyzji o zainwestowaniu tak dużych środków na zakup inwestycji świadczy o tym, że analiza przeprowadzona przez inwestora była pozytywna i świadczy o tym, że miasto jest atrakcyjne - mówił Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta. 

 Obiekt ma powstać do połowy przyszłego roku.



Konrad Kronig i Andrzej Brzeziński



Komentarze

0Ksiądz Robak2019-06-29 09:55#34
Cytuję stach:
A może by tak część zysku ze sprzedaży terenu pod MD przeznaczyć na odwodnienie okolic Dworca kolejowego i przyległych ulic? Po kolejnym zalaniu i zejściu wody, tylko patrzeć jak asfalt nie wytrzyma i zaczną się tworzyć dziury, przełomy i osunięcia ziemi. Trzeba zadbać o ten teren i odprowadzenie wód deszczowych, póki nie jest za późno!

Lepiej zrobić planowane przejście tunelowe pod torami. W pogodne dni będzie spełniało swoją podstawową funkcję a w ulewy będzie zbiornikiem retencyjnym dla deszczówki koło dworca 2 w 1 :) ...tylko jedna uwaga "nie chować się w przejściu przed deszczem " ...grozi utonięciem ;)
Cytuj
+1stach2019-06-28 14:16#33
A może by tak część zysku ze sprzedaży terenu pod MD przeznaczyć na odwodnienie okolic Dworca kolejowego i przyległych ulic? Po kolejnym zalaniu i zejściu wody, tylko patrzeć jak asfalt nie wytrzyma i zaczną się tworzyć dziury, przełomy i osunięcia ziemi. Trzeba zadbać o ten teren i odprowadzenie wód deszczowych, póki nie jest za późno!
Cytuj
+4342019-06-27 19:20#32
Radość dla ludzi,którzy chcą wyglądać jak ''PREZYDENT''
Cóż,miasto wygląda jak wygląda podoba sie chyba tylko tym którzy poza Skarzysko nie wyjeżdżają i nie wiedzą jak może być ładnie nawet w tak małych miejscowościach.To co tu się dzieję to jest totalna porażka i wstyd dla ''PREZYDENTA'' tej dziury.Brud,smród,ŻULE pod każdym sklepem,na kortach(które straszą a nie są miejscem do odpoczynku).Pytam sie gdzie w tej wiosce można miło spędzić czas,pospacerować...pewnie w parku...ŻENADA
Cytuj
+7agRAFKA2019-06-25 12:19#31
Mc Donald zamiast boiska ????????????? serio ? Mieszkacy ! czy wy na to pozwolicie?
Cytuj
+5bezogródek2019-06-25 10:07#30
ZREWITALIZOWAĆ BASEN NA GÓRNEJ KOLONII.
Cytuj
+7bezogródek2019-06-25 10:07#29
Ciekawe dlaczego przy szkole i co z placem zabaw i resztą części sportowej przy szkole nr1 ?
Cytuj
+8Ksiądz Robak2019-06-24 00:17#28
Super sprawa ! Zdrowo,tanio, dietetycznie, idealne miejsce koło szkoły. Rodzice szykujcie kasę dla pociech, dyrekcjo szkoły wydłuż przerwy aby dzieciątka mogły wrzucić coś na ząb :) A może by tak mała zmiana. Skatepark w miejscu planowanego mack'a a żarłodajnie wywalić za cmentarz...będzie bliżej odpoczywać po świetnym jedzonku, ewentualnie po paru latach takiej diety można zostać prezydentem :)
Cytuj
+14ZuzannaZ2019-06-22 09:17#27
Żadna knajpa tam nie powstanie. Będzie proces, protest, skarga do Brukseli i blokada z przykuwaniem się do płotu, gdyż nie zostały wykupione żadne konsultacje w znanej pracownio-fundacji ekologicznej. Miejsce to ma duże znaczenie dla ekosystemu miasta, na tej działce znajduje się korytarz migracyjny dżdżownic oraz tereny lęgowe much i komarów, a w 1995 roku prezes fundacji sam osobiścice widział tam orła cień!
Cytuj
+13Hfrdfhhjbgg2019-06-22 09:12#26
"menedżer" w ostatniej debacie obiecał budowę basenu z prawdziwego zdarzenia. To byłby idealny teren pod taką inwestycję. Oczywiste ani basenu nie będzie ani innych obiecanek. To był i jest pic byle zostać z kolesiami przy korycie. Śmieszne że mówi że nie używał tej inwestycji w kampanii bo biznes lubi ciszę. Kolejna hipokryzja i klamstwo. A kto podpisał PRE umowę budowy tunelu pod torami i się chwalił. O innych niewypałach przechwałkach nie wspomnę Arka, Maraton, press mebel, Amerykanie, Chińczycy it. fotki do prasy i zapowiedź wieeeelkich inwestycji. Lipa i nieudacznictwo. Mc Donald nie osłodzi skali klęski rządów paskudnego układu w ciągu tych 2 kadencji.
Cytuj
+20Robal2019-06-22 00:47#25
Wychowała mnie szkoła podstawowa nr,1 przy której się urodziłem na ul. B.Prusa.Na tym boisku miałem lekcje w.f.z panem Stanisławem Bugałą.Zimą chętnie chodziłem z paroma kolegami wieczorami pomagać panu wylewać wodę na asfaltowym boisku by w dzień nasi okoliczni z osiedla mogli jeżdzić na łyżwach i pogrywać w hokeja.I za dawnych lat jakoś mogło funkcjonować boisko na którym graliśmy w piłkę a zimą co roku była atrakcja jeżdzić do póżnej nocy na łyżwach.Chodzło się na boisko dziurą w ogrodzeniu przeskakując przez mały rów gdzie ciekł mały strumyk ściekowy.Teraz mądrala jakiś zamiast poprawić stan boiska do stanu używalności? woli to miejsce zaorać .I już to widzę jak z początku ktoś z ciekawości to miejsce odwiedzi a potem będzie świeciło pustkami.A może by tak zrobić porządny plac zabaw z boiskiem przyszkolnym bo szkoła będzie jeszcze wychowywała nie jedno pokolenie????Jest przecież nie mały plac na styk przy skrzyżowaniu świetlnym po starym z dawnych lat sklepie meblowym.Co-złe miejsce na M.D.? TYLE LAT - W TAKIM MIEJSCU -TAKI WIDOK.Wstyd. Ale polityka.Ale gospodarność.A stan ulic jak czterdzieści lat temu.Strach jechać na Rejów.Pozdrawiam znajomych rodaków z Milicy.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Trzy bramki Granatu i pewne zwycięstwo z Olim…

Opublikowano: 21.09.2019 14:49