18.07.2019 Ostatnia aktualizacja 10:51, 17.07.2019

Z.B, Foto: Mariusz Busiek, Zbyszek Biber
Opublikowano: 07 Lip 2019
5 1 1 1 1 1
Aktualności
W niedzielę, 7 lipca, na zalewem Rejów w Skarżysku-Kamiennej  odbył  się już po raz czwarty  Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna 2019 . W zawodach udział wzięło 320.uczestników, którzy wystartowali na dwóch dystansach: sprint i olimpijski.

Trasa triathlonu zlokalizowana była w południowej części miasta Skarżyska-Kamiennej w okolicy zalewu Rejów, przy którym usytuowany była start i meta biegu.

Pierwszą dyscypliną jaką mieli do pokonania uczestnicy triathlonu było pływanie, ci którzy wybrali dystans sprint musieli przepłynąć 750 metrów, olimpijczycy dwa razy większy 1500. Wyjście z wody znajdowało się po przeciwnej stronie zalewu (w okolicy skrzyżowania ulic: Wioślarskiej i Sportowej). Następnie zawodnicy przesiedli się na rowery i przejechali dystans 20 km (na dystansie sprint) i 40 km (na dystansie olimpijskim).

Pętla trasy rowerowej rozpoczęła się w okolicy Ośrodka Wypoczynkowego Rejów (przy tamie Zalewu Rejowskiego i wiodła w stronę sąsiedniego miasta Suchedniów. Po minięciu Suchedniowa i dojechaniu do miejscowości Ostojów, nastąpił powrót zawodników tą samą drogą do Skarżyska-Kamiennej.

Ostatnią konkurencją z jaką musieli zmierzyć się zawodnicy było bieganie. Jedna pętla trasy biegowej (która wiodła wokół zalewu Rejów) liczyła 5 km, a dla dystansu olimpijskiego 10 km.

Meta zawodów znajdowała się na terenie Ośrodka Wypoczynku "Rejów" przy ulicy Wioślarskiej.

Na dystansie olimpijskim pierwsze miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński z Płocka  (KM Sport Pro Team), który uzyskał czas 1:57:27. Drugie miejsce zajął Sebastian Karaś z Łomianek(Team Karaś) - 1:57:59. Trzeci był Miłosz Sowiński z Krzyżanowic  (AZS AWF Wrocław Triathlon Pro Team).

Wśród kobiet zwyciężyła Maria Cześnik z Warszawy (Profil Team) z czasem 2:14:01, drugie miejsce zajęła Maria Pytel ze Starachowic (Szymanowski Triathlon Team) - czas 2:19:56, trzecie miejsce dla Klaudii Petters (Xtrabike Bolesławiec) - czas 2:25:54.

Na dystansie sprint wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Cieślak ze Slesina (AZS AWF Katowice) z czasem 1:12:53, jako druga linię mety przekroczyła Aleksandra Sikora z Juszczyna (Sportwise) - czas 1:14:13. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Kropiewnicka z Warszawy - 1:21:52.

Wśród mężczyzn zwyciężył Sergiusz Sobczyk z Izabelina  (Trinergy) z czasem 1:03:19, drugie miejsce zajął Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego  (Neon Team) - czas 1:05:12, trzeci był Rafał Piekarski z Opoczna (Hurom Tri Team) - czas 1:05:59

Na dystansie sprint najlepszy zawodnik ze Skarżyska - Kamiennej to Rafał Izbiński (Szymanowski Triathlon Team Czarnecki Run Team, który w klasyfikacji ogólnej zajął 10. miejsce z czasem 1:11:44. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką ze Skarżyska okazała się Anita Zarychta (1:26:28).

Po zakończeniu biegu odbyła się ceremonia wręczenia nagród i pucharów najlepszym zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Organizatorami zawodów byli: Tomasz Wąsowski, Karol Mochocki i Gerard Magdziarz.