28.10.2020 Ostatnia aktualizacja 11:54, 28.10.2020

W Skarżysku rozpoczął się SKARfest 2019

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek, Zbyszek Biber
Opublikowano: 06 Wrz 2019
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

W piątek na stadionie Ruchu w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się reaktywowana po latach impreza muzyczna pod nazwą SKARfest. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Stacja Kultura oraz Klub Muzyczny Semafor.

Historia imprezy sięga 2005 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja festiwalu muzycznego zainspirowanego przez klub „Semafor”, a także zaprzyjaźnionych muzyków zespołu happysad, wtedy wschodzącej gwiazdy polskiej sceny. W czasie kolejnych edycji SKARfest wystąpiło wiele polskich zespołów, między innymi: Hey, Hunter, Hababkuk, Hurt, Muzyka Końca lata, Zabili mi Żółwia, Maki i Chłopaki - łącznie około dwudziestu kapel.

Teraz ta energia powróciła, aby z odświeżonym szyldem, z nową ekipą współorganizatorów znów zagrać plenerowo dobrą polską muzykę rockową. Nowe otwarcie po raz pierwszy jest eventem dwudniowym.

W pierwszym dniu imprezy na scenie wystąpiły zespoły: T.OFF, Łukasz Łyczkowski 5 RANO,Cyrk Deriglasoff, Sebastian Riedel & Cree, a na zakończenie zagrał Fisz Emade Tworzywo.

Na sobotę zaplanowano występy takich zespołów jak: Soul Plunder (16:00), Trzynasta w Samo Poludnie (17:00), Gutek (18:30), Nocny Kochanek (20:00) i happysad (22:00). Oprócz występów muzycznych odbędzie się zbiórka na wózek inwalidzki dla Pani Katarzyny Lawiny-Metzger. Ponadto podczas imprezy można się zapoznać z twórczością Ryszarda Rosińskiego, który jest artystą o zupełnie wyjątkowej wyobraźni i niezwykłych symbolicznych skojarzeniach.

Imprezę prowadzi Edgar Hein.

Zapraszamy w imieniu organizatorów.

 

Komentarze

+4monik272019-09-09 10:51#9
ludzie na wieś pod las trzeba się wyprowadzić jak wam tak przeszkadza hałas
Cytuj
0Filutek2019-09-08 12:20#8
Cytuję herober:

"Dlaczego przez dwa pełne dni mam słuchać tego napierd....lania bez sensu. Na ulicy Spółdzielczej szklanka przesuwa się na stole..."
Niech się zamkną w tym SEMAFORZE i tam nap.....ją do wiwatu. Nie każdy chce tego słuchać!!!!!!!!!!!! Kto na to pozwolił ????????????
Współczuję tym z ul. Tysiąclecia !!!!!!!!

Ty spakuj walizeczke i wypad ze Skarżysko-Kamienna, pustych łubów jak ty już nie potrzebujemy. A na twoje miejsce zaprosimy inteligętna istotę... może to być np Dog Angielski...
Cytuj
+8Krissko2019-09-08 11:58#7
Lepsze to niż całoroczny hałas dzwonów kościelnych we wszystkich kościołach .
Cytuj
-8herober2019-09-07 21:59#6
Zgadzam się z Konradem...
Dlaczego przez dwa pełne dni mam słuchać tego napierd....lania bez sensu. Na ulicy Spółdzielczej szklanka przesuwa się na stole.
Niech się zamkną w tym SEMAFORZE i tam nap.....ją do wiwatu. Nie każdy chce tego słuchać!!!!!!!!!!!! Kto na to pozwolił ????????????
Współczuję tym z ul. Tysiąclecia !!!!!!!!
Cytuj
-8Porażka2019-09-07 20:11#5
Dla mnie to porażka. Nagłośnienie jest tak straszne, że naprawdę mamy dość. Było tak wiele imprez na Ruchu i nigdy nie były tak głośne. Nie można normalnie nawet porozmawiać w domu bo tak głośna jest muzyka i tak mocne basy. Już nie wspomnę o tym, że darli się do 24 a już w sobotę zaczęli znów o 11.
Cytuj
-5won2019-09-07 16:58#4
Cytuję Konrad2019:
Wszystko fajnie, ale dlaczego odgłosy basu walą po całym mieście. Tak dobitnie dudnią, że uniemożliwiają oglądanie TV, czy zwykłego codziennego życia i funkcjonowania. Czy są prowadzone badania hałasu, szczególnie nieprzenoszenia dźwięku basowego?
Sprawa druga to o ile się orientują jest tzw. cisza nocna. Kto wydał zgodę na łamanie prawa?
Miasto ma ok. 50 tys mieszkańców, dlaczego więc kilkuset uczestników ma być powodem dyskomfortu życia reszcie mieszkańców.
Nie mam nic przeciwko zabawie, ale tak jak mówi prawo, aby to nie kolidowało to z tymi, którzy w tej zabawie nie uczestniczą.
Nienagłośnienie powinno być kontrolowane i mieć certyfikaty, aby nie "zabijało:" zamiast bawić.
Bas nie jest muzyką, ale podkładem i nie musi tak walić po uszach.

To samo dotyczy biegania nocnego i fajerwerków po 23-ej. Co to jest. Gdzie poszanowanie przepisów i prawa. Więcej kasy znaczy samowolka?.
Cytuj
-6Wito Ziel2019-09-07 16:32#3
Frekwencja i nagłośnienie na poziomie semafora.. szkoda gadać....
Cytuj
-9Konrad20192019-09-07 13:44#2
Wszystko fajnie, ale dlaczego odgłosy basu walą po całym mieście. Tak dobitnie dudnią, że uniemożliwiają oglądanie TV, czy zwykłego codziennego życia i funkcjonowania. Czy są prowadzone badania hałasu, szczególnie nieprzenoszenia dźwięku basowego?
Sprawa druga to o ile się orientują jest tzw. cisza nocna. Kto wydał zgodę na łamanie prawa?
Miasto ma ok. 50 tys mieszkańców, dlaczego więc kilkuset uczestników ma być powodem dyskomfortu życia reszcie mieszkańców.
Nie mam nic przeciwko zabawie, ale tak jak mówi prawo, aby to nie kolidowało to z tymi, którzy w tej zabawie nie uczestniczą.
Nienagłośnienie powinno być kontrolowane i mieć certyfikaty, aby nie "zabijało:" zamiast bawić.
Bas nie jest muzyką, ale podkładem i nie musi tak walić po uszach.
Cytuj
0Bezrobotny2019-09-07 10:48#1
Jaka była frekwencja? Bilety trochę drogie... Nie każdego stać.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Niewdzięczny lokator

Opublikowano: 28.10.2020 12:54