18.11.2019 Ostatnia aktualizacja 13:21, 18.11.2019

Jak wysłać paczkę za granicę?

Autor:
Art. sponsorowany.
Opublikowano: 27 Wrz 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Chcesz wysłać paczkę do rodziny mieszkającej za granicą lub do swojego firmowego kontrahenta? Teraz można z powodzeniem nadawać tanie przesyłki zagraniczne zarówno do państw sąsiadujących, jak i tych położonych na innych kontynentach. Wysyłka paczki za granicę wiąże się jednak z koniecznością spełnienia konkretnych formalności celnych, w tym z opłaceniem cła.

Przesyłki kurierskie i pocztowe

Przesyłki można nadawać w różnych firmach kurierskich oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej. W drugim przypadku występuje jednak pewna niedogodność, gdyż wszystkie paczki trzeba samodzielnie dostarczyć do wybranej placówki. Z kolei kurierzy odbierają przesyłki w domach i w firmach klientów.

W sytuacji, kiedy zależy Ci na szybkim doręczeniu, możesz zamówić usługę ekspresową, ale nie wszyscy kurierzy realizują szybką dostawę do każdego kraju. W zależności od firmy paczka może być doręczona do adresata lub do placówki, z której odbierze ją samodzielnie. Tanie przesyłki zagraniczne mogą być też wysyłane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i z zadeklarowaną wartością (ubezpieczeniem), ale nie wszystkie kraje respektują takie zabezpieczenia. Paczek z zadeklarowaną wartością nie można wysyłać np. do Wielkiej Brytanii.

W zasadzie są dwa sposoby wysłania przesyłek kurierskich za granicę. Pierwszy polega na bezpośrednim nadaniu w wybranej firmie, a drugi zakłada skorzystanie z brokera kurierskiego. Sposób pierwszy może być czasami problematyczny, bo nie wszyscy kurierzy oferują swoje usługi klientom indywidualnym, a nawet jeśli mają takie oferty, to kwestią zaporową mogą być wysokie ceny nadań. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego, takiego jak Furgonetka.
 
Jak wysłać paczkę przez Furgonetkę?
 
Serwis Furgonetka.pl jak pośrednik pozwala przede wszystkim porównać ceny przesyłek w różnych firmach kurierskich, więc możesz łatwo wybrać tę ofertę, która będzie w konkretnym przypadku najkorzystniejsza. Nie trzeba podpisywać żadnych umów, istnieje możliwość nadania nawet jednej paczki, a kurier odbiera przesyłkę w wybranym przez Ciebie miejscu. Dodatkowo cała procedura nadawania za granicę jest bardzo podobna do sposobu nadania krajowego. Wystarczy tylko wypełnić formularz (podać dane adresata i odbiorcy), określić wagę oraz rozmiary przesyłki, wybrać przewoźnika i zapłacić za przesyłkę online, a później przekazać ją kurierowi. Do wyboru są firmy kurierskie GLS, DPD, UPS, FedEx i Meest. Pamiętaj tylko, że do przesyłek wysyłanych za granicę trzeba dołączać dokumenty celne i określić ich zawartość oraz wartość.

Nadaj paczkę za granicę za pośrednictwem serwisu https://furgonetka.pl/ – oszczędzaj czas i pieniądze.

______________________________Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Trzy osoby w szpitalu po wypadku na skrzyżowa…

Opublikowano: 18.11.2019 14:21

Komentarzy: 0

Byliśmy z wizytą studyjną na budowie drogi ek…

Opublikowano: 18.11.2019 13:00

Komentarzy: 1

Łowili tuńczyki na sklepowych półkach

Opublikowano: 18.11.2019 12:04

Komentarzy: 0

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i…

Opublikowano: 17.11.2019 22:28

Komentarzy: 0

Konfrontacje Amatorskich Widowisk Kabaretowyc…

Opublikowano: 17.11.2019 21:34

Komentarzy: 0

O działalności PSZOK raz jeszcze. Jest pierws…

Opublikowano: 17.11.2019 20:05

Komentarzy: 9

Trwa remont dworca PKP. Prace przy modernizac…

Opublikowano: 17.11.2019 18:00

Komentarzy: 4

Zespół Żywiołak wystąpił w Semaforze

Opublikowano: 17.11.2019 00:29

Komentarzy: 0

Doradcy metodyczni otrzymali powierzenia

Opublikowano: 17.11.2019 00:00

Komentarzy: 0

Obchody 30-lecia powstania Sanktuarium Matki …

Opublikowano: 16.11.2019 19:58

Komentarzy: 4

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +