26.05.2020 Ostatnia aktualizacja 18:39, 25.05.2020

Jak wysłać paczkę za granicę?

Autor:
Art. sponsorowany.
Opublikowano: 27 Wrz 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Chcesz wysłać paczkę do rodziny mieszkającej za granicą lub do swojego firmowego kontrahenta? Teraz można z powodzeniem nadawać tanie przesyłki zagraniczne zarówno do państw sąsiadujących, jak i tych położonych na innych kontynentach. Wysyłka paczki za granicę wiąże się jednak z koniecznością spełnienia konkretnych formalności celnych, w tym z opłaceniem cła.

Przesyłki kurierskie i pocztowe

Przesyłki można nadawać w różnych firmach kurierskich oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej. W drugim przypadku występuje jednak pewna niedogodność, gdyż wszystkie paczki trzeba samodzielnie dostarczyć do wybranej placówki. Z kolei kurierzy odbierają przesyłki w domach i w firmach klientów.

W sytuacji, kiedy zależy Ci na szybkim doręczeniu, możesz zamówić usługę ekspresową, ale nie wszyscy kurierzy realizują szybką dostawę do każdego kraju. W zależności od firmy paczka może być doręczona do adresata lub do placówki, z której odbierze ją samodzielnie. Tanie przesyłki zagraniczne mogą być też wysyłane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i z zadeklarowaną wartością (ubezpieczeniem), ale nie wszystkie kraje respektują takie zabezpieczenia. Paczek z zadeklarowaną wartością nie można wysyłać np. do Wielkiej Brytanii.

W zasadzie są dwa sposoby wysłania przesyłek kurierskich za granicę. Pierwszy polega na bezpośrednim nadaniu w wybranej firmie, a drugi zakłada skorzystanie z brokera kurierskiego. Sposób pierwszy może być czasami problematyczny, bo nie wszyscy kurierzy oferują swoje usługi klientom indywidualnym, a nawet jeśli mają takie oferty, to kwestią zaporową mogą być wysokie ceny nadań. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego, takiego jak Furgonetka.
 
Jak wysłać paczkę przez Furgonetkę?
 
Serwis Furgonetka.pl jak pośrednik pozwala przede wszystkim porównać ceny przesyłek w różnych firmach kurierskich, więc możesz łatwo wybrać tę ofertę, która będzie w konkretnym przypadku najkorzystniejsza. Nie trzeba podpisywać żadnych umów, istnieje możliwość nadania nawet jednej paczki, a kurier odbiera przesyłkę w wybranym przez Ciebie miejscu. Dodatkowo cała procedura nadawania za granicę jest bardzo podobna do sposobu nadania krajowego. Wystarczy tylko wypełnić formularz (podać dane adresata i odbiorcy), określić wagę oraz rozmiary przesyłki, wybrać przewoźnika i zapłacić za przesyłkę online, a później przekazać ją kurierowi. Do wyboru są firmy kurierskie GLS, DPD, UPS, FedEx i Meest. Pamiętaj tylko, że do przesyłek wysyłanych za granicę trzeba dołączać dokumenty celne i określić ich zawartość oraz wartość.

Nadaj paczkę za granicę za pośrednictwem serwisu https://furgonetka.pl/ – oszczędzaj czas i pieniądze.

______________________________Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ został otwart…

Opublikowano: 25.05.2020 20:39

Komentarzy: 0

Wypadek na terenie zakładu produkującego masy…

Opublikowano: 25.05.2020 17:24

Komentarzy: 1

Ukradł samochód i wędki. Obficie „nałowił” za…

Opublikowano: 25.05.2020 12:18

Komentarzy: 0

Prezent dla bliskiej osoby - jak wybrać ten w…

Opublikowano: 25.05.2020 11:48

Komentarzy: 0

Zasłabł za kierownicą. Miał ponad 2 promile!

Opublikowano: 25.05.2020 10:18

Komentarzy: 0

Piąty uciekinier ze skarżyskiego aresztu zatr…

Opublikowano: 25.05.2020 10:01

Komentarzy: 0

Poszukiwany świadek zdarzenia drogowego na ul…

Opublikowano: 25.05.2020 09:06

Komentarzy: 0

Zapisy na letni obóz sportowo-wypoczynkowy w …

Opublikowano: 23.05.2020 19:26

Komentarzy: 0

W poniedziałek otwarcie węzła Skarżysko-Kamie…

Opublikowano: 22.05.2020 17:09

Komentarzy: 1

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 22.05.2020 16:39

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +