28.09.2020 Ostatnia aktualizacja 19:52, 27.09.2020

Jesteśmy na 'indykatywnej'!

Autor:
wikary
Opublikowano: 01 Lut 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Dzisiaj Minister Rozwoju Regionalnego p. Elżbieta Bieńkowska podała do wiadomości informacje na temat zweryfikowanych list projektów do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Ze strony Ministerstwa Środowiska projekty te były poddane szczegółowej analizie, polegającej na weryfikacji elementów najważniejszych z punktu widzenia ochrony środowiska*.

Wśród projektów, które znalazły się na liście jest "nasz" projekt - "Budowa kanalizacji sanitarnej w Skarżysku-Kamiennej i Skarżysku Kościelnym" z kwotą projektu 102,31 mln PLN i dofinansowaniem na poziomie 60,23 mln PLN.

Instytucją odpowiedzialną za realizację projektu będzie MPWiK w Skarżysku-Kamiennej. Skarżyski projekt został zakwalifikowany obok dóch innych z  naszego województwa (wstępna lista zawierała 15 projektów z woj. świętokrzyskiego).

Warto podkreślić, że wpisanie ww. projektu to ogromny sukces. Do ostatnich chwil trwały bowiem intensywne konsultacje ws. projektów, a z innych mediów napływały sprzeczne informacje dot. kształtu listy.

To największy jednostkowy projekt inwestycyjny w historii naszego miasta, należy podkreślić i docenić ogromne zaagażowanie wszystkich osób, dzięki którym nabrał on realnych kształtów.

Od wczoraj Prezydent Wojcieszek przebywał w Warszawie, by na miejscu "doglądać" losów projektu. Jego ogromna determinacja, ale też zaagnażowanie się w promocję projektu i udzielenie wielowymiarowego wsparcia przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Krzysztofa Grzegorka i Posłankę Marzenę Okłę-Drewnowicz przyniosły doskonałe efekty.

Wiadomością dobrze rokującą na przyszłość jest również to, że - jak pokazała wspólpraca przy ww. projekcie - w Skarżysku można skupić się wokół celów i pracować ponad podzialami politycznymi.

KW

*Weryfikacja prowadzona była na podstawie kryteriów oceny projektów dla POIiŚ (w najbliższych dniach Komitet Monitorujący POIiŚ ma oficjalnie zatwierdzić te kryteria), na podstawie informacji uzyskanych od beneficjentów o stanie przygotowania projektów i bez żadnych preferencji dla któregokolwiek z regionów.

Weryfikacja listy poprzednio ogłoszonej przez byłą Minister Rozwoju Regionalnego p. Grażynę Gęsicką okazała się niezbędna z uwagi na:
- stosowanie preferencji dla niektórych regionów np. na 21 zawartych tzw. preumów 15 dotyczyło projektów z woj. świętokrzyskiego,
- obecność na liście projektów nie spełniających kryteriów, lub nie kwalifikujących się do wsparcia, umieszczanie na liście projektów na polecenia osób zajmujących kierownicze stanowiska poprzednim rządzie (rządzie PIS).

Obecnie zweryfikowana lista projektów z sektora środowiska zawiera projekty:
- które nie otrzymały dofinansowania w poprzednim okresie programowania (w latach 2004-2006) ze względu na wyczerpanie środków, ale przeszły wymagane prawem procedury z wynikiem pozytywnym - dotyczy 11 projektów z zakresu gospodarki wodościekowej i gospodarki odpadami;
- stanowiące kolejny etap realizowanych już projektów w latach 2004-2006 - 2 projekty;
- projekty duże (powyżej 25 mln euro), które są strategiczne z punktu widzenia rozwoju kraju - 35 projektów


pierwsin.png

 


Komentarze

0Monter2008-02-07 15:54#15
Pojawił się na portalu gazeta.pl ciekawy, ale tez jak dla mnie dosyć kontrowersyjny wywiad:

Nie zbudujemy w Polsce Irlandii
Dlaczego cały kraj ma być równo rozwinięty i równie zagęszczony? Dlaczego Polska wschodnia ma nie być bardziej pusta? - pyta Grzegorz Gorzelak

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75515,4898051.html

... jednak jeden fragment jest szczególnie interesujący:

Rozwój Polski wschodniej będzie punktowy - te układy lokalne wygrają, które z determinacją będą wzmacniały swój własny potencjał. A te, które będą czekać na mannę z Brukseli albo z Warszawy - jak np. Starachowice 'podczepione' pod poprzedni układ polityczny - szanse będą tracić.

Aż dziwne, że nie wspomniał o wspaniałej pracy na rzecz regionu, poprzez układy naszego Posła Gosiewskiego. Skończyło się tak że nic już zrobić nie może, bo układów nie ma w Rządzie, a w dodatku chodzą pogłoski (myślę że nieprawdziwe) o rzekomych próbach marginalizacji świętokrzyskiego przy podziale pieniędzy, właśnie za korzystne dla PiSu wyniki wyborcze...
Cytuj
0jarsok2008-02-04 21:36#14
Słowa Pisłudzkiego do dzisiaj powinny być aktualne :-)Zwracam się więc do Władz Miasta, aby o tym powiedzeniu przez cały czas trwania władzy pamiętały :-) by gdy przyjdą kolejne wybory nie powiedziały: cyt.szkoda, że was tylu nie miałem bo wszystko byłoby znacznie prostsze) kon.cyt :-) Jarosław Sokołowski
Cytuj
0zetka2008-02-04 08:33#13
Aby dojść do celu trzeba zrobić na początku pierwszy krok. I on został wykonany. I pewnie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ale nie wolno zapominać o tym, że wykonano dopiero pierwszy krok. Celem jest w tym wypadku kilkadziesiąt km kanalizacji, pozostało więc jeszcze aby pieniądze o których mówimy dotarły do Skarżyska, aby je skutecznie (kwalifikowalnie) wydać, a następnie akceptowalnie przez UE rozliczyć. Pracy starczy dla wielu tak jak i pracy jest przed wieloma. A to nie jedyny chociaż ogromny projekt jaki przed nami.
I nie ma co tracić energii na roztrząsanie kto zasłużył się więcej. Najwyżej wszyscy zasłużeni staną kiedy przyjdzie potrzeba do medali w dwóch albo więcej rzędach (kiedy Piłsudski na dorocznym zjeździe swoich żołnierzy zobaczył te tłumy nieprzebrane na sali podobno powiedział: szkoda, że was w 1918 tylu nie miałem bo wszystko byłoby znacznie prostsze).
Cytuj
0jarsok2008-02-04 01:17#12
Przyznam szczerze, że jestem pełen podziwu dla naszych Parlamentarzystów . Załatwili to co miało być załatwione .Udało się to co miało się udać :-)Sukces jest sukcesem, nie ważne kto zaczął, ważne kto skończył i jak skończył! Warto jednak przypomnieć, kto rozpoczął batalię o pieniądze z projektów . W tym celu odsyłam na stronę Pana Zdzisława Kobierskiego, gdzie znajduje sie pismo kierowane do Pani Minister Gęsickiej , wystosowane przez Stowarzyszenie Społeczne tu mieszkam, przypominam także spotkanie Stowarzyszenia tu mieszkam z władzami Sejmiku Wojewódzkiego, relacjonowane przez Tygodnik Skarżyski na temat skarżyskich projektów oraz TVP-program lokalny. Ktoś więc te działania rozpoczął, a ktoś inny je skończył.. Szanowni Parlamentarzyści w imieniu Stowarzyszenia Społecznego tu mieszkam wyrażam podziękowanie za doprowadzenie sprawy do szczęśliwego dla Skarżyska końca. Jarosław Sokołowski Prezes Stowarzyszenia Społecznego tu mieszkam.
Cytuj
0MacZ2008-02-03 19:54#11
Słowa SEKRETARZ STANU powiny pojawić się także przy sprawie długów szpitala i przygotowanego przez SEKRETARZA STANU planu restrukturyzacji. Nie mogę doszukać się akcentowania przez Pana Wojciecha funkcji SEKRETARZA STANU przy tamtych, kompromitujących SEKRETARZA STANU Krzysztofa Grzegorka doniesieniach.
Cytuj
0Monter2008-02-02 23:14#10
Radio Kielce podobno informowało w tym dniu że sukces osiągnięto m.in. dzięki pracy MOD i Posła Grzegorka.

Nie wnikając już w tą wojenkę ( :-) ), ogromnie cieszę się że mamy tą dotację, gratulacje dla wszystkich którzy mają wkład :-)
Cytuj
0Wojtek2008-02-02 18:31#9
I jeszcze jedno sprostowanie:
Pan Poseł Krzysztof Grzegorek jest SEKRETARZEM STANU w Ministerstwie, czyli w potocznej nomenklaturze - wiceministrem.
jest tam jeszcze czworo Podsekretarzy Stanu, ale to już szczebel niżej.
Cytuj
0Wojtek2008-02-02 18:19#8
Oooo!
To Pani Poseł Drewnowicz też przy tym pracowała??
To gratulacje!!

Proszę zapytać Prezydenta Wojcieszka, z którym to posłem był u ministra, który w ich obecności wpisał zadanie na listę!

A ci inni posłowie umawiali Pana Prezydenta, tyle tylko, że w nie w tym ministerstwie, co potrzeba, bo to nie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego typowało zadania do wpisania.
No ale o tym ci inni nie wiedzieli....

Panie Pośle Grzegorek!
Gratuluję skuteczności i załatwienia sprawy prawie niemożliwej!
A inni niech sie podczepiają pod swoje sukcesy...

To zadanie to wielka sprawa dla Miasta więc i Panu Prezydentowi gratuluję w sposób szczególny!

Ważne, że wygra na tym Skarżysko!!
Cytuj
0HAQ2008-02-02 11:55#7
Oczywiście zapomniałem dodać gratulacji !!! To naprawdę duży sukces.
Cytuj
0HAQ2008-02-02 11:52#6
Kilka razy widziałem w różnych miastach gdzie najpierw robiono nawierzchnię, a po pewnym czasie rozpoczynano budowę kanalizacji tylko, że bezwykopowo - ograniczając naruszenie nawierzchni do kilku punktów. Najlepiej jednak robić to 'po bożemu' czyli najpierw instalacje, potem nawierzchnia.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Hattrick Tomasza Bartosiaka. Pewne zwycięstw…

Opublikowano: 27.09.2020 19:13