19.01.2020 Ostatnia aktualizacja 17:55, 25.01.2020

Lasy Państwowe wspierają inwestycje drogowe w powiecie skarżyskim

Autor:
Z.B, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 10 Paź 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W czwartek, 10 października, w Nadleśnictwie Skarżysko przy ul. Wiejskiej 1 w Skarżysku-Kamiennej odbył się briefing prasowy dotyczący dofinansowania przez Nadleśnictwo inwestycji drogowych w powiecie skarżyskim.

W spotkaniu prasowym udział wzięli m.in. Anna Leżańska, wicestarosta Powiatu Skarżyskiego, Adam Ciok, członek Zarządu Powiatu,  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzej Matysiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Skarżysko Zbigniew Dąbrowski, Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej Marek Czyż  oraz Poseł Maria Zuba.

Lasy Państwowe partycypowały  w kosztach ul. Zagórskiej, w gminie Suchedniów kwotą 500 tys. złotych, partycypowały w kosztach ul. Słonecznej w gminie Suchedniów. 
Wśród dofinansowanych zadań jest inwestycja realizowana przez powiat skarżyski pn. „Budowa II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej" (dofinansowanie w kwocie 400 tys. złotych.)

- Od lat Lasy Państwowe partycypują w kosztach budowy dróg z których korzystają. Czują się współgospodarzami tych dróg. Ten akcent, który dzisiaj chcielibyśmy skierować w kierunku dyrektora Andrzeja Matusiaka, podziękowanie za ten dobry gest wykonywany dla naszych samorządów, uważamy za najbardziej stosowny. Nie jest to obowiązkiem, aby Lasy Państwowe wspierały samorządy. W ostatnich czterech latach dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu przekazała na teren naszego powiatu kilkaset tysięcy złotych - powiedziała Maria Zuba.
 
- W imieniu Zarządu Powiatu i Rady Powiatu bardzo dziękuje za wsparcie  naszej inwestycji przez Lasy Państwowe. Dobrze się złożyło, że przetarg został już ogłoszony, że te środki teraz się znalazły. Nie będzie to łatwe zadanie, żebyśmy cześć tych pieniędzy spożytkowali do końca roku, ale na szczęście jest to zadanie dwuletnie, więc myślę, że nie będzie problemu. Nie jest to pierwsza inwestycja wsparta przez Lasy Państwowe, dzięki temu możemy zrobić o wiele więcej dróg dla ludzi. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie dalej się tak dobrze układać – mówiła Anna Leżańska, wicestarosta skarżyski.

- W imieniu swoim, rady gminy Skarżysko Kościelne, moich mieszkańców dziękuje bardzo pani poseł Marii Zubie, Andrzejowi Matysiakowi, dyrektorowi Lasów Państwowych, Zbigniewowi Dąbrowskiemu za dofinansowanie ul. Pleśniówka, w wysokości 100 tys. złotych. Oprócz tego dostaliśmy na ten cel 70 procent wsparcia finansowego z Funduszy Dróg Samorządowych. To jest dla nas ogromne wsparcie, dzięki temu możemy realizować nie tylko ulicę Pleśniówkę w Majkowie, ale także Słoneczna w Grzybowej Górze i ulicę Leśną w Skarżysku Kościelnym, którą zaczynamy realizować – mówił Jacek Bryzik, wójt gminy Skarżysko Kościelne.

- Lasy Państwowe od czterech lat realizują inwestycje drogowe wspólnie z samorządami. Takie inwestycje i takie drogi, które są potrzebne dla lokalnych samorządów, czyli samorządów szczebla gminnego i powiatowego oraz przydatne są dla gospodarki leśnej, czyli dla poszczególnych nadleśnictw. Na terenie powiatu skarżyskiego, w poprzednich latach były realizowane inwestycje drogowe na terenie Nadleśnictwa Suchedniów, w roku bieżącym są realizowane inwestycje na terenie Nadleśnictwa Skarżysko. Środki zostaną przekazane do powiatu skarżyskiego i gminy Skarżysko Kościelne - powiedział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzej Matysiak.

Andrzej Matysiak podziękował władzom powiatowym i gminnym za współpracę i za możliwość realizacji wspólnych inwestycji dla dobra lokalnych mieszkańców.
Komentarze

+7leśnik2019-10-10 22:27#2
Przepraszam bardzo.Jaki jest udział posłanki w ty wszystkim?. Tylko lans na okoliczność wyborów. Ta pani potrafi podpiąć się pod wszystko. Lasy Państwowe w tym dofinansowaniu miały swój interes. Tylko i wyłącznie swój interes. Teraz mieszkańcy, np. takiej Pleśniówki, mogą sobie pyszczyć i pisać petycje o ograniczenie rozjeżdżania ich nowiutkiej drogi prze ciężkie i potężne ciągniki leśników. Teraz potężne ciągniki będą mogły okoliczny las wywieźć na legalu nowym asfaltem , choćby ten rozchodził się na boki a mieszkańcy będą mogli tylko zgrzytać zębami ze złości. No, chyba że posłanka ze zdjęcia wtedy ujmie się za nimi. Ta pani w tym dofinansowaniu nie miała żadnego udziału, żadnego. Tylko sprytnie wykorzystuje każdą okazję. Bez wcinania się w to wszystko posłanki leśnicy i tak sypnęliby kasą na te drogi, które posłużą ich potrzebą.
Cytuj
+9Andżej Buba2019-10-10 17:14#1
Poseł Zuba tam też ?? Istny kombajn Vistula co goli, {EDIT}, krawaty wiąże i zachodzi w ciąże :-)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Studniówki 2020: Zespół Szkół Transportowo-Me…

Opublikowano: 18.01.2020 23:03

Komentarzy: 0

Skarżyscy sędziowie na drugim miejscu w halow…

Opublikowano: 18.01.2020 18:05

Komentarzy: 0

Obchody 157. rocznicy Powstania Styczniowego …

Opublikowano: 18.01.2020 16:47

Komentarzy: 2

XXVII Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych …

Opublikowano: 18.01.2020 15:49

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy Rzeźby Dawid "Devis…

Opublikowano: 17.01.2020 20:20

Komentarzy: 0

Karatecy Akademii Holistycznej zdawali egzami…

Opublikowano: 17.01.2020 17:33

Komentarzy: 0

Chłopcy z "Trzynastki" mistrzami Sk…

Opublikowano: 17.01.2020 16:51

Komentarzy: 0

Prezydent RP Andrzej Duda z nieoficjalną wizy…

Opublikowano: 17.01.2020 11:43

Komentarzy: 12

Przejażdżkę taczką zakończył w celi

Opublikowano: 17.01.2020 11:30

Komentarzy: 0

Powiatowe Dęby 2020 - można już zgłaszać kand…

Opublikowano: 17.01.2020 11:23

Komentarzy: 4

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +