18.11.2019 Ostatnia aktualizacja 12:00, 18.11.2019

Konferencja „Skutecznie przeciw przemocy” w ramach obchodów światowych dni „Białej wstążki”

Autor:
Z.B, Foto: K.B
Opublikowano: 05 Lis 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, 5 listopada, w Hotelu Promień, ul. Legionów 105 w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej w ramach projektu pn. „Skutecznie przeciw przemocy” w związku z obchodami światowych dni „Białej wstążki”. 

Podczas konferencji została zaprezentowana tematyka przemocy w rodzinie na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej oraz skuteczność działań podejmowanych na rzecz osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele różnych instytucji zajmujących się pomocą społeczną, m.in. z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Urząd Miasta w  Skarżyska-Kamiennej reprezentowała Urszula Wiśniewska, członek zespołu interdyscyplinarnego  ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Skarżysku - Kamiennej, dyrektorzy przedszkoli i szkół, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkich gości przywitała Marzanna Łasek, dyrektor MOPS w Skarżysku-Kamiennej. 

Projekt„Skutecznie przeciw przemocy”stanowi kontynuację działań mających na celu poprawę jakości i zwiększenie dostępności usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy.  Głównym celem projektu „Skutecznie przeciw przemocy” jest wzrost skuteczności działań podejmowanych na rzecz kobiet dotkniętych lub zagrożonych problemem przemocy w rodzinie.

Wdrożenie działań projektu ma na celu edukację dla bezpieczeństwa wewnątrzrodzinnego, a także przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz wzrost umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, wzrost poczucia siły, bezpieczeństwa, własnej wartości, sprawstwa i kontroli nad własnym życiem, poprawę wiedzy na temat stosowanych metod wychowawczych i utrwalanie prawidłowych postaw rodzicielskich, wzrost motywacji do podejmowania zdecydowanych działań wobec osób podejrzewanych o stosowanie przemocy w rodzinie.

Konferencję poprowadziła przedstawicielka Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” –  Małgorzata Wincenciak.  Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej o przemocy w rodzinie mówiła pani Małgorzata Wincenciak. W drugiej części nastąpiła wymiana poglądów i doświadczeń, czyli dyskusja na każdy temat z obszaru przeciwdziałania przemocy, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy spotkania. 


Komentarze

+2Bida2019-11-06 10:30#1
Bardzo się dziwię, ze taką "konferencję" a raczej spotkanie z koleżankami i kolegami odbyło się w prywatnym lokalu. Nie można było zorganizować tego spotkania w MCK lub w UM?
Można sobie zadać pytanie:
- Ile kosztowało wynajęcie prywatnej sali?
Miejskie pieniądze z budżetu gminy nie służą do trwonienia lub wspomagania znajomych.
Może to spotkanie trzeba było zorganizować w Savoy-u lub Waldorf Astoria w New York?
Mam nadzieje, że tę nieśmiałą propozycję weźmie organizator pod uwagę. Taka "końrefencja" to przynajmniej ze dwa dni powinna trwać lub tydzień, ale New York'u, może w lesie w vegas, albo na Balli, ostatecznie w hotelu ze SPA np w Mikołajkach lub w Karpaczu.
Gdyby to organizowała jakaś inna instytucja UM, ale nie MOPS!!!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Byliśmy z wizytą studyjną na budowie drogi ek…

Opublikowano: 18.11.2019 13:00

Komentarzy: 0

Łowili tuńczyki na sklepowych półkach

Opublikowano: 18.11.2019 12:04

Komentarzy: 0

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i…

Opublikowano: 17.11.2019 22:28

Komentarzy: 0

Konfrontacje Amatorskich Widowisk Kabaretowyc…

Opublikowano: 17.11.2019 21:34

Komentarzy: 0

O działalności PSZOK raz jeszcze. Jest pierws…

Opublikowano: 17.11.2019 20:05

Komentarzy: 8

Trwa remont dworca PKP. Prace przy modernizac…

Opublikowano: 17.11.2019 18:00

Komentarzy: 4

Zespół Żywiołak wystąpił w Semaforze

Opublikowano: 17.11.2019 00:29

Komentarzy: 0

Doradcy metodyczni otrzymali powierzenia

Opublikowano: 17.11.2019 00:00

Komentarzy: 0

Obchody 30-lecia powstania Sanktuarium Matki …

Opublikowano: 16.11.2019 19:58

Komentarzy: 4

Remis Granatu w meczu z liderem

Opublikowano: 16.11.2019 17:04

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +