25.05.2020 Ostatnia aktualizacja 18:39, 25.05.2020

Konferencja „Skutecznie przeciw przemocy” w ramach obchodów światowych dni „Białej wstążki”

Autor:
Z.B, Foto: K.B
Opublikowano: 05 Lis 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, 5 listopada, w Hotelu Promień, ul. Legionów 105 w Skarżysku-Kamiennej odbyła się konferencja zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej w ramach projektu pn. „Skutecznie przeciw przemocy” w związku z obchodami światowych dni „Białej wstążki”. 

Podczas konferencji została zaprezentowana tematyka przemocy w rodzinie na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej oraz skuteczność działań podejmowanych na rzecz osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele różnych instytucji zajmujących się pomocą społeczną, m.in. z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Urząd Miasta w  Skarżyska-Kamiennej reprezentowała Urszula Wiśniewska, członek zespołu interdyscyplinarnego  ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Skarżysku - Kamiennej, dyrektorzy przedszkoli i szkół, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkich gości przywitała Marzanna Łasek, dyrektor MOPS w Skarżysku-Kamiennej. 

Projekt„Skutecznie przeciw przemocy”stanowi kontynuację działań mających na celu poprawę jakości i zwiększenie dostępności usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy.  Głównym celem projektu „Skutecznie przeciw przemocy” jest wzrost skuteczności działań podejmowanych na rzecz kobiet dotkniętych lub zagrożonych problemem przemocy w rodzinie.

Wdrożenie działań projektu ma na celu edukację dla bezpieczeństwa wewnątrzrodzinnego, a także przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz wzrost umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, wzrost poczucia siły, bezpieczeństwa, własnej wartości, sprawstwa i kontroli nad własnym życiem, poprawę wiedzy na temat stosowanych metod wychowawczych i utrwalanie prawidłowych postaw rodzicielskich, wzrost motywacji do podejmowania zdecydowanych działań wobec osób podejrzewanych o stosowanie przemocy w rodzinie.

Konferencję poprowadziła przedstawicielka Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” –  Małgorzata Wincenciak.  Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej o przemocy w rodzinie mówiła pani Małgorzata Wincenciak. W drugiej części nastąpiła wymiana poglądów i doświadczeń, czyli dyskusja na każdy temat z obszaru przeciwdziałania przemocy, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy spotkania. 


Komentarze

+2Bida2019-11-06 10:30#1
Bardzo się dziwię, ze taką "konferencję" a raczej spotkanie z koleżankami i kolegami odbyło się w prywatnym lokalu. Nie można było zorganizować tego spotkania w MCK lub w UM?
Można sobie zadać pytanie:
- Ile kosztowało wynajęcie prywatnej sali?
Miejskie pieniądze z budżetu gminy nie służą do trwonienia lub wspomagania znajomych.
Może to spotkanie trzeba było zorganizować w Savoy-u lub Waldorf Astoria w New York?
Mam nadzieje, że tę nieśmiałą propozycję weźmie organizator pod uwagę. Taka "końrefencja" to przynajmniej ze dwa dni powinna trwać lub tydzień, ale New York'u, może w lesie w vegas, albo na Balli, ostatecznie w hotelu ze SPA np w Mikołajkach lub w Karpaczu.
Gdyby to organizowała jakaś inna instytucja UM, ale nie MOPS!!!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ został otwart…

Opublikowano: 25.05.2020 20:39

Komentarzy: 0

Wypadek na terenie zakładu produkującego masy…

Opublikowano: 25.05.2020 17:24

Komentarzy: 1

Ukradł samochód i wędki. Obficie „nałowił” za…

Opublikowano: 25.05.2020 12:18

Komentarzy: 0

Prezent dla bliskiej osoby - jak wybrać ten w…

Opublikowano: 25.05.2020 11:48

Komentarzy: 0

Zasłabł za kierownicą. Miał ponad 2 promile!

Opublikowano: 25.05.2020 10:18

Komentarzy: 0

Piąty uciekinier ze skarżyskiego aresztu zatr…

Opublikowano: 25.05.2020 10:01

Komentarzy: 0

Poszukiwany świadek zdarzenia drogowego na ul…

Opublikowano: 25.05.2020 09:06

Komentarzy: 0

Zapisy na letni obóz sportowo-wypoczynkowy w …

Opublikowano: 23.05.2020 19:26

Komentarzy: 0

W poniedziałek otwarcie węzła Skarżysko-Kamie…

Opublikowano: 22.05.2020 17:09

Komentarzy: 1

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 22.05.2020 16:39

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +