10.12.2019 Ostatnia aktualizacja 20:47, 09.12.2019

Będą podwyżki opłat za odbiór odpadów. Przyjęto uchwałę w tej sprawie

Autor:
MB Foto: M.Busiek
Opublikowano: 26 Lis 2019
Oceń:
3.4 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Od 1 stycznia 2020 roku za odbiór odpadów komunalnych w Skarżysku-Kamiennej zapłacimy znacznie więcej niż obecnie.  We wtorek Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej głosami radnych koalicyjnych przyjęła projekt uchwały w tej sprawie, przygotowany przez służby prezydenta (acz z pewną korektą). 

Nie minął rok od ostatniej podwyżki opłat za odbiór odpadów, a pod obrady Rady Skarżyska-Kamiennej trafił kolejny projekt, w którym założono podwyżki opłat za gospodarowanie odpadami przygotowany przez prezydenta.

Tym razem zakładał on, że od 1 stycznia 2020 roku  stawka opłat za odbiór odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny (czyli z podziałem na frakcje)za jedną osobę wyniesie 27,00 PLN / os. za miesiąc (podniesiona z 12,00 PLN/os./msc) - a stawka za odbiór odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny, gdy bioodpady stanowiące odpady komunalne są kompostowane w przydomowym kompostowniku, za jedną osobę wyniesie 26,00 PLN / os. za miesiąc.  W świetle zapisów projektu uchwały jeżeli odpady komunalne nie są zbierane w sposób selektywny, czyli z podziałem na frakcje, podwyższona stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyniesie aż 70, 00 PLN / os. za miesiąc (podniesiona z obecnych 24,00 PLN/os./msc, po poprawce przyjętej przez Radę ostatecznie wyniesie ona - 54,00 PLN. os. za miesiąc).

Uzasadnienie projektu uchwały brzmiało,: "Rada Miasta Skarżysko-Kamienna, kierując się zapisami art. 6k ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 2010) dokonuje wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustala stawkę takiej opłaty. Dokonano wyliczenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przeliczeniu na jednego mieszkańca, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. w Gminie Skarżysko-Kamienna, biorąc pod uwagę zapisy art. 6r ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 

Po burzliwej dyskusji (o niej więcej wkrótce) Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej głosami radnych koalicyjnych (przy stosunku głosów: 11 "za", 10 "przeciw") przyjęła projekt uchwały w tej sprawie, przygotowany przez służby prezydenta.


Komentarze

+3tsk2019-12-02 16:13#35
Odwolac natychmiast Prezydenta i rade Miejska ZBIERZMY SIE LUDZIE BO TAK DALEJ NIE MOZE BYC CO TO ZA PREZYDENT ULICE POROBIL NA KAMIENNEJ KOLO DOMKOW JEDNORODZINNYCH A TU FREZUJE DOLY NA ULICACH MILICY WSTYD W KIELCACH RADNI ODRZUCILI PODWYZKI I DALO SIE A TU TV DAMI ZLIKWIDOWAC BO NIE MOZNA PATRZEC NA TE WLADZE
Cytuj
+4Tina2019-12-02 13:46#34
to jest skandal,zeby w takiej malej miejscowosci wszystko drozalo ponad 220%,a inwestycji jak nie bylo tak nie ma,co to za wlodarze miasta,ktorzy biora pensje,premie,a nic nie robia,czas wreszcie na radykalne zmiany,prezydenta takiego,jak w Staachowicach,tam sa inwestycje,praca,co na to pan Prezydent,jego rada miasta ?????
Cytuj
-2boodbor2019-12-02 09:01#33
Cytuję Jak się czeszę:
Za LPG dziś płaciłem 2,35 zł. Ostatnio tankowałem 0,40 zł mniej.
A ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz, niech żyje nam Walodia Ilicz ... pomyliłem się!!!
Jarosław!!!Jarosław!!!!Jarosław!!!!
Wybaczcie?

Jest takie powiedzenie: "ni z gruszki ni z pietruszki" Gościu może coś na temat napiszesz? bo takie kawałki już się przejadły, nie jesteś trendy
Cytuj
-2Jak się czeszę2019-11-29 19:40#32
Za LPG dziś płaciłem 2,35 zł. Ostatnio tankowałem 0,40 zł mniej.
A ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz, niech żyje nam Walodia Ilicz ... pomyliłem się!!!
Jarosław!!!Jarosław!!!!Jarosław!!!!
Wybaczcie?
Cytuj
+11Kasiaatfghh2019-11-29 13:59#31
Cytuję Bodbor:
Kto może zarządzić referendum w sprawie odwołania prezydenta i rady miejskiej ?


Obawiam się że układ oszustów, pasożytów, wyłudzaczy, cwaniaków i cichodajek "prezesów" i "dyrektorów" przy korytach jest zbyt silny. Miasto jest strasznie patologiczne i chore. Niestety będziecie płacić na ich bale i standard życia czy wam się podoba czy nie. Zapewniam że aż zrywaja z was boki :)))
Cytuj
+10Bodbor2019-11-29 13:16#30
Kto może zarządzić referendum w sprawie odwołania prezydenta i rady miejskiej ?
Cytuj
+14Swetr2019-11-29 12:05#29
Ludzie zbierzmy się i pokażmy że to My mamy prawo decydować.
Cytuj
+16Samorządowiec Stulec2019-11-29 09:34#28
Po tych głosowaniach widać, gdzie radni sprzyjający prezydentowi mają Wasze głosy i Was. Tu trzeba działać na rzecz zmian, bo dłużej tak nie może być. Takiej stagnacji w mieście, takiego kociołka, sponsorowajnej propagandy pseudo sukcesu nie było w tym mieście od dziesięcioleci. Odwiedzając to miasto płakać się chce.
Popatrzcie tylko na Starachowice, jak się rozwijają, a i nawet na Kielce.
W Kielcach udało się Radnym odrzucić podwyżki. Czemu...?

I na końcu moja konkluzja.
Jak coś jest zepsute to wymienia się towar na nowy, bo na reklamację jest już dawno za późno.
Cytuj
+16Jolantyna2019-11-28 11:02#27
No cóż .... jakie rządy mamy w mieście widać po śmieciach , coraz gorzej się dzieje w wielu dziedzinach naszego życi a, może czas się zastanowić poważnie i coś z tym zrobić !!!!
Cytuj
+28Wyborca niestety K.K2019-11-27 21:48#26
Jak widać ludzie pozbawieni "moralnego kręgosłupa" przegłosowali dramatycznie niekorzystną dla mieszkańców Skarżyska uchwałę śmieciową, kierując się "troską" o swoje posady lub swoich członków rodzin, które dostali w spółkach i instytucjach zarządzanych (choć chyba za poważne to słowo) przez jaśnie panującego Podróżnika. Ale myślę, że nie powinniście być zadowoleni z tego powodu...
Panowie Radni z opozycji, jesteście wykształceni, pracujecie na odpowiedzialnych stanowiskach, na codzień macie doczynienia z przepisami. Więc wiedzie dobrze, że wprowadzenie takiej uchwały może wstrzymać Wojewoda na czas sprawdzenia czy nie narusza ona obowiązujących przepisów, co za tym idzie nie może na ten czas być opublikowana w dzienniku urzędowym Wojewody, uchwałę zgodnie ze swoimi kompetencjami może też sprawdzić Regionalna Izba Obrachunkowa, no i najważniejsze referendum w sprawie odwołania władz miasta. Pomysł jak najbardziej realny do zrealizowania czego przykładem jest ostatnio Bałtów, gdzie w wyniku referendum odwołano całą Radę Gminy, mimo, że frekwencja na wyborach była jedna z najwyższych w kraju.Da się...da tylko trzeba się do tego zabrać, a właśnie teraz Panowie Radni opozycyjni dostaliście "miecz do ręki". Może trzeba zdjąć to brzemię z Podróżnika i pozwolić, aby miał czas na wyjazdy, zwiedzanie, a nie musiał "męczyć" się miastem...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Finał Współzawodnictwa Sportowego o Puchar St…

Opublikowano: 09.12.2019 19:10