10.12.2019 Ostatnia aktualizacja 20:47, 09.12.2019

Zakłady Mesko z rządowym wsparciem 400 milionów

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 27 Lis 2019
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę w skarżyskich Zakładach Mesko przy ulicy Ekonomii została podpisana umowa pomiędzy Skarbem Państwa i Polską Grupą Zbrojeniową, która zakłada dokapitalizowanie zakładów na kwotę 400 mln złotych. Umowę podpisali premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PGZ Witold Słowik. W spotkaniu uczestniczył minister obrony Mariusz Błaszczak.

Podpisana w środę umowa pozwoli na realizację projektów inwestycyjnych związanych z wytwarzaniem prochów,amunicji oraz rakiet w zakładach Mesko w Skarżysku i oddziale w Pionkach. 

- Dziś pokazujemy jakie są nasze cele w zapewnieniu bezpieczeństwa dla polskiej armii i Polski. Polska była doświadczona ogromnie przez naszą historię i wiemy doskonale, że musimy sami potrafić wyprodukować broń, musimy sami mieć silny przemysł obronny i silną armię, a nie ma silnej armii bez silnego polskiego przemysłu obronnego. Dzisiejsza umowa na 430 milionów złotych, która pozwala nam z powrotem produkować nowoczesną amunicję jest przełomową umową, jedną z najważniejszych w ostatnich wielu latach. To pokazuje nasze ogromne przywiązanie do idei silnej polskiej armii do sprawności polskiej armii, ale również do armii, która jest w jakimś zakresie samowystarczalna do przemysłu zbrojeniowego, który jest konkurencyjny. Można powiedzieć, że wymyślamy na nowo proch, bo już kiedyś w Polsce była produkcja, dzisiaj wracamy z taką produkcją- mówił premier Mateusz Morawiecki

Minister obrony Mariusz Błaszczak podkreślał, że Mesko to silna marka i zakłady o bogatej historii, szeroko osadzona w naszej historii

-To firma, która produkuje bardzo nowoczesny sprzęt na wyposażenie Wojska Polskiego, które jest coraz liczniejsze i modernizowane. Dziś ważna chwila, podpisanie umowy, która przywraca zdolności produkcyjne odnośnie prochu, która wzmocnia moce produkcyjne zakładów Mesko. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszego kraju. To bardzo ważne, gdyż Wojsko Polskie powinno być wyposażane zawsze wtedy, kiedy jest to możliwe w sprzęt pochodzący z polskiej zbrojeniówki. To jest fundament bezpieczeństwa Państwa Polskiego. Bardzo cieszę się, że nasz rząd doprowadza stopniowo do tego, że odtwarzamy zdolności polskiego przemysłu zbrojeniowego jak również odtwarzamy potencjał Wojska Polskiego- mówił minister.

Prezes PGZ Witold Słowik dziękował rządowi za podniesienie kapitału akcyjnego PGZ o kwotę 400 mln złotych.

- Dzięki tym środkom w uzupełnieniu o środki własne zakładu Mesko w wysokości 36 milionów złotych możemy realizować inwestycje, która w pierwszym rzędzie polegają na przywróceniu kompetencji produkcji prochów wielobazowych, ale nie tylko na ten projekt, który będzie realizowany w zakładach Mesko będą przeznaczone te środki. Posłużą one także na zwiększenie produkcji amunicji małokalibrowej, modernizacji linii technologicznej produkcji rakiet skarżyskich zakładach, a w zakładach w Pionkach będą służyć również unowocześnieniu produkcji amunicji wielkokalibrowej- mówił Witold Słowik, prezes PGZ.


Komentarze

+2JennaJameson2019-12-01 22:18#18
Premier i Prezes PHO powinien jeszcze wyjaśnić jak obliczyli ten 50mln cud 9-cio miesięczny... :D. 400mln? W tą firmę od lat wielu tłoczy takie pieniądze i co?... :D
Cytuj
+9piotruś2019-12-01 16:06#17
Zastanówcie się co wy wypisujecie. Kondycja finansowa przedsiębiorstw w Skarżysku nie wynika z braku rządowego dofinansowania, ale złego zarządzania tymi przedsiębiorstwami. Młodych wykształconych nikt do zarządzania nie dopuszcza, więc wyjeżdżają z miasta, a Ci co na stołkach od lat patrzą tylko co dla znajomków zorganizować. "Taki solidny mur, że żadną siłą go nie przebije". Nic tylko czekanie żeby coś z publicznych pieniędzy kapnęło, a gdzie zarządzanie majątkiem i marketing? To tak jakby rolnik chciał utrzymywać się tylko z dopłat, a nie ze sprzedaży produktów. Życzę powodzenia.
Cytuj
+2Taka prawda2019-12-01 11:27#16
Powinni potem pojechać do skarżyskiego szpitala i zobaczyć w jakich warunkach są leczeni chorzy, te 400 000 000 zł mogłoby ratować życie i zdrowie ludzi, ale ten rząd jak widać ma inne priorytety.
Cytuj
+2Ksiądz Robak2019-11-30 14:58#15
...a gdzie Kondzik, nie załapał się na wspólne zdjęcie z rączkami złożonymi w koszyczek wielkanocny. Pewnie pojechał teraz do Albanii na fermę dżdżownic kalifornijskich.
Cytuj
+5Rydzyk2019-11-28 19:54#14
Beata Szydło w Skarzysku 9.06.2018" wyeliminowalismy praktycznie ubóstwo wsród dzieci" tymczasem PÓŁ MILOINA dzieci] zyje w skrajnym ubóstwie, zródło Raport o biedzie 2019 szlachetna paczka.!!!!!!
Cytuj
+4Rydzyk2019-11-28 19:39#13
Wzrost cen, wzrost akcyzy na alkohol i papierosy, wzrost akcyzy na paliwa, od 2015 roku zadłuzenie szpitali wzrosło o bagatela 3 miliardy złotych, od 2015 roku nie wybudowano ani 1 kilometra autostrady, emewrytura srednia w 2030 roku bedzie wynosiła ogromna kwote 1000 zł... juz człowieku wiesz skąd biorą pieniadze?? do tego przyzwolenie na działania faszystowskie tak jak w 30 latach poprzedniego stulecia... człowieku otwórz oczy, wzrost cen wynosi 25% tak nieoficjalnie podaje ZUS w badanich dla PiS
Cytuj
+3Rydzyk2019-11-28 19:38#12
Wzrost cen, wzrost akcyzy na alkohol i papierosy, wzrost akcyzy na paliwa, od 2015 roku zadłuzenie szpitali wzrosło o bagatela 3 miliardy złotych, od 2015 roku nie wybudowano ani 1 kilometra autostrady, emerytura srednia w 2030 roku bedzie wynosiła ogromna kwote 1000 zł... juz człowieku wiesz skąd biorą pieniadze?? do tego przyzwolenie na działania faszystowskie tak jak w 30 latach poprzedniego stulecia... człowieku otwórz oczy, wzrost cen wynosi 25% tak nieoficjalnie podaje ZUS w badanich dla PiS
Cytuj
+6Otto2019-11-28 13:11#11
Cytuję Rem:
Ciekawe, czy choć 1000 ludzi pracuje w Mesko?

Z tego co mówią pracownicy pracuje około 2500 osób.
Cytuj
+16Rem2019-11-28 12:02#10
Cytuję bezogródek:
Nareszcie,spowoduje to wzrost zatrudnienia i produkcji w zakładzie.Szkoda że przez tyle lat niszczono ten zakład.Obecny rząd pokazuje niedowiarkom ,że można,a totalni zastanawiają się jak to jest możliwe?jak oni tak potrafią.Totalni tylko przez podwyżki dla ludzi potrafią zabierać pieniążki.


A ludzie dalej się łudzą, czekają z nadzieją na lepsze jutro już 30 lat!!!
Myślisz, że Morawiecki i Błaszczak to pierwsi co obiecują ludziom "lepsze jutro" ? Bez liku było w Mesko tych polityków i obiecaczy. Byli wszyscy prezydenci, premierzy i co z tego? Był nawet sp L. Kaczyński? Też obiecywał złote góry. Zakłady Mesko jak się zwijały tak się zwijają. Ogrzeją się tacy w świetle reflektorów, fleszy i pojadą do Warszawy. Misiewicz też tu przyjeżdżał. A ile obiecywał!!!!! Co po nim zostało w Mesko niech pracownicy zakładu sami powiedzą.
Morawiecki przyjechał, może jakaś ziemia kościelna jest do kupienia po okazyjnej cenie? Kupi na siostrę, bo po co wpisywać do oświadczenia majątkowego te hektary.
Umiesz liczyć, licz na siebie!!l
Cytuj
-17bezogródek2019-11-28 09:36#9
Nareszcie,spowoduje to wzrost zatrudnienia i produkcji w zakładzie.Szkoda że przez tyle lat niszczono ten zakład.Obecny rząd pokazuje niedowiarkom ,że można,a totalni zastanawiają się jak to jest możliwe?jak oni tak potrafią.Totalni tylko przez podwyżki dla ludzi potrafią zabierać pieniążki.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Finał Współzawodnictwa Sportowego o Puchar St…

Opublikowano: 09.12.2019 19:10