10.12.2019 Ostatnia aktualizacja 20:47, 09.12.2019

Drogowcy modernizują część nawierzchni na al. Piłsudskiego i ul. Norwida

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 02 Gru 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Na alei Piłsudskiego i ulicy Norwida w Skarżysku-Kamiennej trwają prace związane z modernizacją części nawierzchni, które mają zakończyć się jeszcze dzisiaj. Prace wykonuje firma Budimex S.A.

Przeprowadzenie modernizacji nawierzchni możliwe jest dzięki porozumieniu, które udało się wypracować między powiatem i Budimex S.A w lipcu br.  Porozumienie zakłada, że - w zamian za korzystanie z dróg powiatowych podczas budowy S7 - po zakończeniu budowy odcinka drogi ekspresowej spółka (oprócz wykonania 70m wjazdów w al. Piłsudskiego) wykona dodatkowo modernizację nawierzchni ok. 900 m południowej jezdni al. Piłsudskiego (do skrzyżowania z ul. Krasińskiego). W ramach prac modernizowana jest część nawierzchni ulicy Norwida (od alei Piłsudskiego do ulicy Prusa).  

Modernizacja nawierzchni polega na wykonaniu frezowania starej i ułożeniu nowej nawierzchni.  Prace rozpoczęły się w niedzielę, a mają zakończyć się w poniedziałek.

    

Komentarze

+5Un2019-12-04 13:28#11
Ulicy Tysiąclecia do ulicy Sokolej nie robią narazie bo planują tam zrobić spacerniak, wiecie, kostka, ławeczki i 45 stopni w lecie, natomiast al. Piłsudskiego do świateł nie robią bo planują ją poszerzyć i zrobić 4 pasy jak to ma miejsce wyżej, aż do samej Towarowej, czyli wiadukt również.Plany może i całkiem dobre i lepiej zaczekać niż robić dwa razy, natomiast kiedy to wszystko zrobią to inna kwestia. Bo narazie tylko planują i planują. Pewnie jakoś przed wyborami następnymi, nie?
Cytuj
+7Ksiądz Robak2019-12-04 10:36#10
Poprawili w miarę i tak przyzwoitą nawierzchnię, bez dziur i wybojów...typowa " robota głupiego" Nie można było poprawić odcinka od Tysiąclecia w dół koło "Mickiewicza" i "Ruchu" do skrzyżowania. Tamtędy też jeździły "patelnie" z masą bitumiczną a droga tragedia. Byłem świadkiem jak starszy pan jadąc rowerem właśnie w dół koło " Mickiewicza" stracił panowanie na tych górotworach i się wywrócił. Nie obyło się bez karetki bo człowiek zakrwawiony, rozcięty łuk brwiowy, mocno poobijany. No cóż zawsze łatwiej naprawić coś czego nie trzeba naprawiać i to tylko na jednym pasie. Teraz tylko czekamy na fotki K.K w walcu drogowym z podpisem " To ja dla Was własnymi rękami"
Cytuj
+7Simonka2019-12-03 22:21#9
Kiedy naprawiona zostanie ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Tysiąclecia do Niepodległości ? To jakaś katastrofa. Tam nie da się hamować, koła nie mają przyczepności przez procesy górotwórcze, które tam zachodzą. A co z ul. Tysiąclecia ? Po remoncie nawierzchni na pewno odciążyła by ul. Żeromskiego i Niepodległości w stronę dworca, ale w obecnym stanie ludzie boją się tamtędy jeździć.
Cytuj
+7Mieszkaniec2019-12-03 12:23#8
Ułożenie asfaltu tylko z jednej strony to chyba jakaś kpina. Tak samo długość 1 km...co to jest ? Ktoś zapomniał, że ciężarówki z budowy jeździły , aż z betoniarni koło ciepłowni na ulicy Ekonomii !!! Rozjeżdżały pół miasta a naprawili cząstkę. Ale pan starosta ma się czym chwalić... niebywały sukces...a od skrzyżowania Tysiąclecia i Piłsudskiego do Niepodległości takie wyboje, że koła prawie odpadają !!!
Cytuj
+10rctoja2019-12-03 08:38#7
łał, w jeden dzień? Czyli jednak da się coś zrobić/poprawić szybko i sprawnie.
Cytuj
+14Kari2019-12-02 23:37#6
Asfalt jest brakuje jeszcze tylko zdjęcia naszego wodza w tle z okrzykiem Mamy To i foteczka na fb.
Cytuj
+7JennaJameson2019-12-02 21:42#5
Te ciężarówki z masą trochę porozjeżdżały nam różne drogi w mieście, ale w sumie to był chyba niezły deal dla Powiatu. Resztę zrobi się przed wyborami.
Cytuj
+10Zuzek2019-12-02 15:55#4
Był do położenia 1km, więc wybrano jak widać
Cytuj
+5Zenek12019-12-02 13:52#3
Jedna tylko strona? A co druga nie jeździli?
Cytuj
+6Un2019-12-02 12:47#2
Ale to co, że niby mam rozumieć, że będzie zrobiona tylko jedna cześć drogi, a druga zostanie taka dziurawa? Przez ile kolejnych lat?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Finał Współzawodnictwa Sportowego o Puchar St…

Opublikowano: 09.12.2019 19:10