14.08.2020 Ostatnia aktualizacja 17:37, 13.08.2020

Nowy odcinek ekspresowej "siódemki" oficjalnie otwarty!

Autor:
MB,GDDKiA Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 18 Gru 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę po godzinie 15 w Skarżysku-Kamiennej na kilka miesięcy przed terminem kontraktowym udostępniona została droga ekspresowa S7 między granicą województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego, a Skarżyskiem-Kamienną. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex SA, a nadzór prowadzi BBC Best Building Consultans. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, marszałek województwa Andrzej Bętkowski, parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej, przedstawiciele GDDKiA oraz wykonawcy inwestycji z firmy Budimex SA.

Dzięki nowej drodze znacznie skrócony zostanie czas podróżowania między Warszawą, Kielcami i Krakowem. Poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego i komfort życia mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Dzięki wybudowaniu skarżyskiego odcinka drogi S7 zniknął ostatni jednojezdniowy fragment między granicą województwa świętokrzyskiego i małopolskiego a Warszawą, a cała droga na długości 200 km od granic Małopolski w kierunku stolicy Państwa ma parametry dwujezdniowej trasy ekspresowej. To oznacza, że na terenie województwa świętokrzyskiego droga nr S7 jest już ekspresowa na całej długości.

Zgodnie z podpisaną umową, inwestycja na odcinku drogi ekspresowej S7 granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego – Skarżysko-Kamienna powinna być zrealizowana do maja 2020 roku, ale wykonawca Budimex SA już na początku br. złożył deklarację, że dołoży starań, ciąg główny było udostępniony kierowcom jeszcze do końca 2019. W czwartek ta obietnica została spełniona.

Dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 7,6 km oraz węzeł Skarżysko-Kamienna Zachód otwarte zostały na prawie pięć miesięcy przed terminem kontraktowym, dodatkowo jeszcze przed świętami czyli przed okresem wzmożonego ruchu na drogach. Zgodnie z umową pozostałe prace - w obrębie węzła Skarżysko-Kamienna Północ i dróg dojazdowych realizowane będą do maja 2020.

Po przełożeniu ruchu na udostępniony przed terminem umownym ciągu głównego S7 od granicy województwa mazowieckiego/świętokrzyskiego – Skarżysko-Kamienna mieszkańcy miasta i przyległych miejscowości wjadą na drogę ekspresową na nowym węźle Skarżysko-Kamienna Zachód. Pozostanie możliwość skomunikowania poprzez istniejący węzeł Skarżysko-Kamienna, który zmieni nazwę na Skarżysko-Kamienna Południe. Możliwe będzie także połączenie z węzłem Szydłowiec Południe drogami dojazdowymi. Skierowanie ruchu na ciąg główny S7 i odciążenie dawnej drogi nr 7 od ruchu tranzytowego pozwoli ma wykonanie prac w obrębie aktualnie nieczynnego obecnie węzła Skarżysko-Kamienna Północ, który zgodnie z zapisami kontraktu będzie udostępniony w maju 2020. Zgodnie z umową kontynuowane będą również roboty na drogach dojazdowych oraz prace związane z ruchem lokalnym.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu to blisko 344,4 mln złotych, wartość dofinansowania w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko to około 156,9 mln złotych.



Komentarze

+4Ijhjnvjjn2019-12-20 12:07#35
Konrad Dyzma czuwa :)
Cytuj
0You2019-12-20 09:57#34
Cytuję mieszkaniec:
wszystko ok tylko ludzie z pogorzałego i książęcego niemają busów bo niema połczenia ze stara siódemka przecierz dzici z tych osiedli dojeżdzją do szkól i rodzice do pracy atak nie ma jak zróbcie coś

No to dopiero teraz do Was dotarło, że tak może być?
Pytaj tych od przecinania wstęgi, co masz robić.
Masz jakiś problem, to wal do partii. Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi.. Towarzysz Artur na pewno pomoże.
Cytuj
+3Belfegor2019-12-20 07:39#33
Może ktoś napisać, co tam robi Stiopa? Kogo reprezentuje oprócz PiS?
Może został głównym energetykiem kraju, albo prezesuje w jakiejś spółce skarbu państwa?
Ciekawe, czy oficjele premie wzięli za te budowę, bo im się to po prostu należy!!!
Cytuj
+1ca.on2019-12-20 05:39#32
Jestem zaskoczony, że do jakże ważnej dla prawidłowego funkcjonowania świeżutkiej nawierzchni autostrady czynności rytualnego pokropku zaproszono zwykłego koloratkowego, a nie conajmniej jakiegoś biskupa lub kardynała.
Toż oni znacznie więcej inkasują, a co za tym idzie gwarantują wyższą jakość usługi i dłuższy okres bezawaryjnego użytkowania "poświęconej" drogi niż jakiś tam podrzędny klecha z lokalnej parafii.
Cytuj
+3daro2019-12-20 00:17#31
Kabaret... brakuje tylko Rydzyka...
Cytuj
+6JennaJameson2019-12-19 21:07#30
Cytuję Ciekawy 111:
Na zdjęciach widać jak członek Zarządu Powiatu wykonuje zdjęcia dla prezydenckiego portalu. Ciekawe czy tak można

A można i zapytać więcej, jakie ma kompetencje taki młodzieniec żeby być Członkiem Zarządu? :D
W godzinach pracy służbowej robił tam materiał bo prowadzi biznes-portal i darmową gazetkę dla prezydenta bobasa. Można też zapytać dlaczego w tych godzinach też kolportuje tą gazetkę...? :D

Ale bagno.
Cytuj
-7onzesko2019-12-19 20:57#29
Cytuję @:
Wolne sądy!!!
Wolne sądy!!!

Człowieku..."lecz się na nogi, bo na głowę już za późno !!!".
Cytuj
+6rfg2019-12-19 19:23#28
Uwaga!!
Ostrzegam wszystkich jadących z Kielc nowa S7 i skręcających na wysokości Castoramy.
Brak jest tam osłony energochłonnej na zakręcie zjazdu w kierunku ronda. W przypadku wystąpienia śliskości i zbyt dużej prędkości, można wpaść tam w kilkumetrowy dół.
To wygląda bardzo niebezpiecznie.
Cytuj
+7baryton2019-12-19 18:41#27
Ludzie poczytajcie prawdę, kto był za wariantem czerwonym, a kto za zielonym S7:
http://skarzysko24.pl/wiadomosci/samorzad-i-ngo-s/1502-relacja-wznowiona-sesja-rady-miasta-z-dn-30-08-2007.html
http://skarzysko24.pl/wiadomosci/samorzad-i-ngo-s/1503-radni-wybrali-kolor-zielony.html

Andrzej Betkowski na sesji RM dnia 30.08.2007 wypowiedział sie za czerwonym, a M. Okła-Drewnowicz i K. Kronig za zielonym - można odsłuchać.

A teraz Ci co byli za czerwonym (Bętkowski) otwierają wariant zielny S 7 - to chory kraj. Czyżby amnezja - paranoja
Cytuj
+11mixx2019-12-19 18:09#26
Na zdjeciach nie widać Ekoterrorysty od motyli z Pracowni na rzecz wszystkich Istot. Przez niego musielismy tyle czekać na obwodnicę miasta. Musze przyznać, że warto było walczyć o ten wariant zielony trasy S7, a walka była trudna i długa, a szeroka dyskusja toczyła się własnie na tym portalu. Może warto sobie poczytac i przypomnieć kto był za tym wariantem a kto przeciw. Zuba pamięć ma krótką, ale my wiemy że była przeciw, więc co robiła na otwarciu tej niechcianej trasy.... żenujące
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Przyznano dwa Stypendia Sportowe Starosty Ska…

Opublikowano: 13.08.2020 13:09