09.08.2020 Ostatnia aktualizacja 12:41, 07.08.2020

Termomodernizacja kolejnych budynków już w tym roku

Autor:
Izabela Szwagierek (UM)
Opublikowano: 31 Sty 2020
Oceń:
2.3333333333333 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zgodnie z zapowiedziami, wkrótce w naszym mieście odbędzie się termomodernizacja pięciu budynków, między innymi placówek oświatowych. Dziś zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Krzysztof Myszka i skarbnik miasta, Ewa Pawełczyk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę gwarantującą dofinansowanie unijne.

Przypomnijmy, że pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego wynosi niemal 5,2 mln złotych. Dzisiaj Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta przy kontrasygnacie Ewe Pawełczyk, skarbnika miasta podpisali umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkami: Renatą Janik oraz Markiem Bogusławskim.
 
Termomodernizacja obejmie:

Przedszkole Publiczne nr 7 (ulica Zielna),
Szkołę Podstawową nr 9 (ulica Warszawska),
Zespół Placówek Oświatowych (ulica Zwycięzców),
Zespół Szkół Publicznych nr 4 (ulica Książęca),
Urząd Miasta.
 
Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi, które wyłonią wykonawców. Prace w placówkach oświatowych odbędą się najprawdopodobniej w okresie wakacyjnym.
 
W ramach termomodernizacji zaplanowano m.in. docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę centralnego ogrzewania. Na budynku Urzędu Miasta zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne.
 
Efektem inwestycji będzie nie tylko nowa, estetyczna elewacja budynków, ale przede wszystkim oszczędności na ich ogrzewaniu.

 

Komentarze

-1mieszkaniec32020-02-04 16:38#8
Dziękujemy Panie Marszałku :-)
Cytuj
+5kingula2020-02-02 16:12#7
Cytuję Jjjjanka:
Bobas jest święcie przekonany że zrobił strasznie dużo dla Skarżyska. Aż tyle że dziwi go czemu ludzie niezadowoleni. Wszystko co pojawia się w skarżysku a nawet nie miał w to żadnego wkładu, według niego i tak jego zasługa. Porażki to nie jego wina nawet takie gdzie ewidentnie jego. Może ma problem z odbiorem rzeczywistości i nie dopuszcza myśli jak wiele popsuł i nie dotrzymał gwarantowanych obietnic. Poza na człowieka sukcesu a tak na prawdę słabiak. Zwiększył zadłużenie, inwestycji obiecanych poważnych nie ma. Miasto w stanie upadku ekonomicznego i moralnego. Niegospodarność, rozrzutnosc, nepotyzm, lenistwo i dziadostwo.

A gdzie się podziewa pani poseł Marzena? Przecież całkiem niedawno tak mocno walczyła by mieszkańcom Skarżyska żyło się lepiej. Wszędzie było jej pełno, zwłaszcza PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU. Obecnie żadnej aktywności...widocznie po wyborach ma już mieszkańców mocno w...
Cytuj
-2ABC WBA2020-02-01 15:04#6
Cytuję Mieszkaniec:
Świetna informacja, jak widać Marszałek Bętkowski bardzo się stara, aby coś dla miasta zrobić.
No to środki finansowe już są...a teraz zabawmy się w zgadywankę, jakie firmy jak zawsze przedstawią "najlepszą" ofertę , na wykonanie tego zadania...
Według mnie są to...Freedom i Expol-bis ;)
A ktoś ma inne typy ???



To że PIS wspiera wielką wodę to nie od dziś wiadomo. I bynajmnie PIS nie wspiera miasta tylko..... no właśnie wystarczy popatrzeć :-)
Cytuj
+7Jjjjanka2020-02-01 14:03#5
Bobas jest święcie przekonany że zrobił strasznie dużo dla Skarżyska. Aż tyle że dziwi go czemu ludzie niezadowoleni. Wszystko co pojawia się w skarżysku a nawet nie miał w to żadnego wkładu, według niego i tak jego zasługa. Porażki to nie jego wina nawet takie gdzie ewidentnie jego. Może ma problem z odbiorem rzeczywistości i nie dopuszcza myśli jak wiele popsuł i nie dotrzymał gwarantowanych obietnic. Poza na człowieka sukcesu a tak na prawdę słabiak. Zwiększył zadłużenie, inwestycji obiecanych poważnych nie ma. Miasto w stanie upadku ekonomicznego i moralnego. Niegospodarność, rozrzutnosc, nepotyzm, lenistwo i dziadostwo.
Cytuj
+9plastyk2020-02-01 13:28#4
A ja mam apel do decydujących, aby nie zostawiali wolnej ręki w wyborze kolorystyki nowo remontowanych budynków ponieważ będziemy mieli więcej takicj pastelowych paskud jak SP 7 przy Zielnej .
Czy miejski architekt może okreslić jakie kolory lub zatwierdzić projekt?
Szkola na Zielnej jest paskudna, szpeci osiedle a do tego najszybciej będzie kwalifikowała się do remontu ponieważ n atych koloarch wszystko będzie widać.
Cytuj
-9poco2020-01-31 19:49#3
Ja bym nie ogrzewał wcale budynku,jak się człowiek rusza to i cieplej jest,dwa grzejniki co i elektryczny tez nie potrzebny w niektórych pokojach.
Cytuj
+21Mieszkaniec2020-01-31 18:12#2
Świetna informacja, jak widać Marszałek Bętkowski bardzo się stara, aby coś dla miasta zrobić.
No to środki finansowe już są...a teraz zabawmy się w zgadywankę, jakie firmy jak zawsze przedstawią "najlepszą" ofertę , na wykonanie tego zadania...
Według mnie są to...Freedom i Expol-bis ;)
A ktoś ma inne typy ???
Cytuj
+18Ciekawy 1112020-01-31 13:02#1
Kropla w morzu potrzeb. Starachowice dziś podpisały umowę na 41 milionów A my tylko na 5. Nasz manager tradycyjnie wysłał swojego zastępcę bo sam bawi się w Zakopanym w strzelanki jak dziecko. Po co zajmować się sprawami ważnymi jak można się bawić
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

XLII Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej w…

Opublikowano: 07.08.2020 11:15

Komentarzy: 9

Zakończył się II etap budowy ulicy Ponurego

Opublikowano: 06.08.2020 14:32

Komentarzy: 5

Środki na zakup busa dla Powiatowego Środowis…

Opublikowano: 06.08.2020 14:24

Komentarzy: 0

Zaczęło się od dymiącej rury wydechowej

Opublikowano: 06.08.2020 13:53

Komentarzy: 3

Ćwiczenia skarżyskich strażaków na terenie Na…

Opublikowano: 06.08.2020 11:05

Komentarzy: 0

Za co kochamy oleje tłoczone na zimno?

Opublikowano: 06.08.2020 10:10