05.04.2020 Ostatnia aktualizacja 08:21, 05.04.2020
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5

Otwarto oferty w kolejnym przetargu "śmieciowym". Czeka nas unieważnienie przetargu, czy... kolejna podwyżka opłaty "śmieciowej"?

Autor:
MB
Opublikowano: 18 Lut 2020
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Fatalne wieści dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. W poniedziałek otwarto oferty w ogłoszonym w ub. miesiącu przez miasto przetargu na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Skarżysko-Kamienna od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy. Wszystkie złożone oferty znacznie przekraczają pulę środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie miasta (a dodajmy, że ww. pula wyliczana była w oparciu o stawek obowiązujących od 1 stycznia br., a które obecnie i tak są już jednymi z najwyższych w Polsce). Do podpisania umowy z najtańszym oferentem brakuje w budżecie miasta prawie... 4 mln PLN! Czeka nas kolejny przetarg, czy... kolejna podwyżka opłat za śmieci?

Przypomnijmy - w styczniu miasto ogłosiło przetarg na świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Skarżysko-Kamienna i ich zagospodarowanie. Miasto chciało wybrać firmę, która obsługiwałaby gminę w ww. zakresie przez 15 miesięcy, na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 12 mln PLN (przy stawce 27 złotych za odbiór odpadów segregowanych).

W poniedziałek otwarto oferty złożone w przetargu. Swoje oferty złożyły w nim trzy firmy (przedstawiamy kwoty jedynie za zamówienie podstawowe): Remondis Sp. z o.o. o/ Ostrowiec Św. - 33 mln PLN, Konsorcjum Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „FART-BIS” z Kielc 20,6 mln PLN i  MS-EKO Sp. z o.o. z Warszawy 15,9 mln PLN.

Więcej informacji wkrótce.

***

Przypomnimy - w lipcu ub. roku miasto unieważniło już jeden przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców (ponieważ wszystkie złożone oferty znacznie przewyższały kwotę, którą skarżyski samorząd pobiera w ramach opłat za śmieci od mieszkańców). Wówczas w przetargu również wpłynęły trzy oferty, ale na znacznie niższe kwoty - ponad 8 mln 750 tys. PLN, ponad 11 mln 360 tys. PLN i ponad 14 mln PLN. Wówczas miasto na śmieci miało zabezpieczone w budżecie (według stawek sprzed styczniowych podwyżek opłat) kwotę 5 mln 200 tys. PLN.
 
 

Komentarze

+1Zuzaanna2020-02-20 15:59#29
Proponuję od jutra przynosić śmieci do UM, pod drzwi Kroniga.
Cytuj
+2mieszkaniec2020-02-20 13:04#28
stawki na śmieci koniecznie trzeba obniżyć na najbliższej sesji są bardzo wysokie
Cytuj
+3szybki2020-02-20 08:56#27
Ludzie róbcie remonty domów i gromadżcie zapasy na kolejne lata bo jak najniższa krajowa kaczyńskiego będzie 4 tys to nie tylko za śmieci trzeba bedzie zapłacić 200zł od ososoby ale za wymianę kranu 1000 - Firmy mają duże koszty i brak pracowników.
Będzie tylko gorzej, chyba że chińdusów zaczną zwozić bo Ukraińcy już się skończyli a kaczor przestanie nakładac kolejne podatki
Cytuj
0bezogródek2020-02-20 08:30#26
Przecież ludziom dzięki programom socjalnym PiS żyje się więcej i mają więcej pieniędzy w portfelu.Ceny w miejscu nie stoją tylko kształtuje je rynek i do tego służą przetargi.Rząd rozdaje pieniądze,a ceny wszystkiego rosną,za rok dwa będzie jeszcze drożej już tylko drożej będzie.
Cytuj
+6Przedłużacz2020-02-20 07:30#25
Ja czegoś nie rozumiem a taka profesjonalna prezentacja była, precyzyjne wyliczenia pana "eksperta" z UM i co??? Gość niedoszacował min. 4 000 0000. No to widać jakie ma pojęcie w temacie. Trza było wróżkę zatrudnić.
Cytuj
+2Cam2020-02-19 15:14#24
Proponuje aby mieszkańcy wspólnie i w porozumieniu podrzucili po woreczku różnego rodzaju śmieci pod gabinet pana prezydenta
Cytuj
+1onzesko2020-02-19 14:35#23
Cytuję Do Onzesko:
Na które wysypisko wywozi Kościelne ? Ilu mieszkańców ma ta gmina ? Ile śmieci wywożą gdzie odbiór jest nielimitowany a na wysypisku płaci się od tony ? Jaka firma odbiera odpady ? Jaką kwotę dała w przetargu ? Ilu pracowników zatrudnia ? Jakie ma koszty własne ?

To już chyba za dużo ode mnie wymagasz...jeśli masz pytania wystąp do Gminy Skarżysko Kościelne w sprawie o udostępnienie informacji publicznej...
Cytuj
+5sas2020-02-19 13:49#22
Meldunek nie ma znaczenia. Płaci się od liczby osób zamieszkujących. To dwie różne rzeczy więc proszę nie mylić. Co do wysokości opłat i jakości pracy urzędnika / urzędników w tym zakresie - ciężko znaleźć wystarczająco obelżywe słowa, które mogłyby określić ich zachowanie.
Cytuj
0Olgierd2020-02-19 11:34#21
Pewnie to dla Was żadne pocieszenie ale ja płacę za śmieci segregowane 33,86 od osoby co przy 4 osobowej rodzinie jest w tym momencie jednym z większych stałych wydatków (gmina Góra Kalwaria).
Cytuj
+13Wiesiu2020-02-19 09:06#20
Cytuję handzia55:
Deklaracje śmieciowe mogą stać się narzędziem do ustalenia rzeczywistej liczby stałych mieszkańców Skarżyska.Albo płacisz za wszystkie osoby zameldowane w twoim mieszkaniu albo wymeldowujesz tych, których już dawno nie ma w Skarżysku. Urząd Miasta może to zrobić bez większej fatygi.

Owszem UM może tak zrobić, ale to nie rozwiązuje problemu (osoby, nie mieszkające z rodzicami dawno zostały wymeldowane, w ramach oszczędności).
Poza tym nadal pozostaje problem wysokich stawek za odbiór śmieci. Małżeństwo tj. dwuosobowe gospodarstwo domowe mimo segregowania odpadów, co miesiąc płaci 54 zł. O zgrozo. nigdzie w województwie tyle się nie płaci za selektywny odbiór odpadów komunalnych!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Zobacz w jakich godzinach funkcjonują najwięk…

Opublikowano: 05.04.2020 10:04