04.04.2020 Ostatnia aktualizacja 16:53, 04.04.2020
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5

Czy zjazd z drogi ekspresowej na węźle Skarżysko Zachód jest bezpieczny?

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 25 Lut 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Niedawno oddany do użytku odcinek drogi ekspresowej w Skarżysku-Kamiennej cieszy kierowców. Podróżowanie w kierunku Radomia i Kielc znacznie skróciło czas przejazdu na tym odcinku oraz stało się bezpieczniejsze. Okazuje się, że jest jeden odcinek drogi, gdzie należy szczególnie uważać. Chodzi o zjazd z drogi ekspresowej na węźle Skarżysko Zachód oraz wyjazd w kierunku Radomia, gdzie brakuje barier energochłonnych.

Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwróciło się do nas kilku kierowców, którzy pytają z czego wynika brak barier energochłonnych w tym miejscu. O odpowiedź na  to pytanie poprosiliśmy przedstawicielkę zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (Oddział Kielce). Okazuje się, że ilość i lokalizacja barier drogowych jest zgodna z projektem i obowiązującymi przepisami w zakresie wymagań do stosowania barier (np. nachylenie i wysokość skarp, charakter odcinka).

- Bariery na łącznicach węzła zostały zamontowane od strony wyższych nasypów o ostrzejszym nachyleniu. Przed otwarciem skarżyskiego odcinka S7 przeprowadzony był audyt bezpieczeństwa, podczas którego nie stwierdzono uchybień w tym zakresie. Ponowny audyt bezpieczeństwa przeprowadzony zostanie ponownie w związku z zakończeniem całej inwestycji. Tego typu audyty zakładają również analizę poszczególnych fragmentów inwestycji także pod kątem ewentualnego zastosowania dodatkowych rozwiązań- informuje Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji  z GDDKiA.
 

Komentarze

-3Ph2020-02-27 17:34#23
Projektantem jest Pani Bojarowicz z Kielc znana jeszcze z okresu PRL więc czego oczekujecie.
Cytuj
+1mieszkaniec2020-02-27 16:14#22
Cytuję kierowca:
Inni niech pisza co chca a dla mnie to projektował i wykonywał patałach,trezeba być chorym żeby porobic wszędzie barierki nawet podwójne a fragmenty na zakretach opuscic ,nich mi ten projektant pokarze przepisy w jakich miejscach pisze że trzeba urwać barierki akurat tutaj!!!

Jak wszystkie drogi w mieście. Przypomnę skrzyżowanie JP2/Krakowska, 1go Maja, Paryska. I pewnie jeszcze kilka by się znalazło.
Cytuj
+9kierowca2020-02-27 09:04#21
Inni niech pisza co chca a dla mnie to projektował i wykonywał patałach,trezeba być chorym żeby porobic wszędzie barierki nawet podwójne a fragmenty na zakretach opuscic ,nich mi ten projektant pokarze przepisy w jakich miejscach pisze że trzeba urwać barierki akurat tutaj!!!
Cytuj
+11Kiepski kierowca2020-02-27 08:13#20
Cytuję Stan 4126:
A nie wystarczy dostosować prędkość? Czytam w komentarzach. Ano nie wystarczy. trochę deszczu lub śniegu plus odrobina mrozu i lądujemy w dole, który zaprojektowany był dla kierowców, jak pułapka na myszy. Myślenie projektanta równe zeru!!!

Ale tu nie ma błędu. Po kilku wypadkach powstanie potrzeba modernizacji a wtedy nowy projekt, nowy przetarg itd. Biznes ma się kręcić. Podobnie zresztą będzie z zakładaniem ekranów zamiast siatki.
Cytuj
+5Tom.2020-02-27 07:44#19
Powinno się zasypać ten dół,jeżeli nie bariery. Nawet przy 40km/h można wypaść z tego zakrętu. Przy mokrej nawierzchni,trochę piasku na asfalcie,gololeci,złapaniu kapcia od razu leci się w dół,a jest tam dosyć głęboko. Nie lepiej to zrobić teraz jak czekać żeby komuś się coś stało i wtedy szukać winnego. Wiem,wtedy będzie że kierowca nie dostosował prędkości do warunków
Cytuj
+2kierowca2020-02-27 07:05#18
Po obu stronach S7 przy węźle usypali dwa wielkie kopce ( chyba, że to na wzór kopca Kościuszki i kopca Wandy ), a tuż obok wybrali duży dół, pułapkę, do którego chcą wabić kierowców. Nazwać [edit] projektanta tego węzła to najmniej obraźliwe określenie.
Cytuj
+11Victor2020-02-26 21:00#17
Cytuję Kierowniczka:
A moze wystarczy dostosowac predkosc przy zjezdzie a nie pisac ze cos zrobili nie tak?? Niektorzy mysla chyba ze sa niesmiertelni... Jak bedziecie jezdzic nie uzywajac mozgo do myslenia to nawet bariery Was nie uratuja


Jaka prędkość. Wystarczy gołoledź i przy 10 km/h można tam się wpitolić na amen.
Cytuj
0Aidekk2020-02-26 15:37#16
Cytuję mac60:
az sie prosi aby dol pomiedzy zjazdem od Kielc a wiazdem na Radom zasypac.taki dol jest w tym miejscu calkowicie zbyteczny.

Ja bym to sprzedał, może postawią stację benzynową :D
Cytuj
-6scobel2020-02-26 15:35#15
jak sie po miescie nie umie jezdzic to daleko szukac.....??????
Cytuj
+1zen2020-02-26 15:29#14
Cytuję B.:
Cytuję Avi:
Super. Może wszystko jest zgodne z projektem. W projekcie może był mały rów, a wykonawca miał za dużo humusu i wypełnił nim trójkąt. Wtedy zamiast płytkiego rowu zrobił się głęboki. Podniesienie terenu w trójkącie nie jest już zgodne z projektem i może wymuszać bariery. Nie wiem czy w tym przypadku tak jest ale jest to prawdopodobne.

No na prawde gratuluję wypowiedzi chociaż nie bardzo rozumiem sens jak miał za dużo humusu wykonawca i wypełnił nim rów to jakim cudem stał się on głębszy naprawdę fascynujące komentarze i poziom intelektualny na poziomie Skarżyska

trzeba czytać ze zrozumieniem. Skarpa rowu z jednej strony jest przy poboczu. Natomiast z drugiej strony tzw. przeciwskarpa jest do terenu. Skoro teren się podniesie to rów jest głębszy. Proste?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Społeczność "Siódemki" organizuje …

Opublikowano: 04.04.2020 15:20