25.05.2020 Ostatnia aktualizacja 18:39, 25.05.2020

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Skarżyskim (stan na 27.03)

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 27 Mar 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Przedstawiamy sytuację  epidemiologiczną w powiecie skarżyskim (stan na dzień 27.03.2020, na godzinę 10.00). U pięć osób potwierdzono zakażenie koronawirusem . W powyższej statystyce uwzględnione są wyłącznie osoby z terenu powiatu skarżyskiego.
  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w powiecie skarżyskim - 5
  • Liczba osób objętych kwarantanną domową – 354
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 47
  • Liczba osób objętych kwarantanną zamkniętą – 11


Komentarze

0ksionc2020-03-28 11:57#18
Cytuję jato:
a nasz menager lokalny pojawia się w pracy czy tak jak pokazuje w mediach zamknął sie u siebie w domu i w rękawiczkach "pracuje" - nie powinien być w urzedzie i koordynować sytuację w mieście??

Jeśli siedzi w domu i pracuje w rękawiczkach to na bank ma kwarantannę albo sam jest już chory. A czy coś by to zmieniło jakby przyjechał do urzędu? Czy jest w urzędzie czy w domu to i tak są takie same efekty...
Cytuj
+1Stachu_Jones2020-03-28 08:51#17
Cytuję Robcio:
Podejście do problemu koronawirusa w Naszym mieście, żenujące...Szpital powinien być cały objęty kwarantanną po całej sytuacji z jedną z Pań pielęgniarek. Bo wiadomo, że ona nie siedziała zamknięta na jednym oddziale, więc jest ryzyko, że inne osoby na pozostałych oddziałach mogły się zarazić. Niestety niechęć dyrekcji do wykonania testów co najmniej całemu personelowi dosyć zastanawiająca.
W mediach słychać o zbiórkach pieniędzy na szpital w Skarżysku-Kamiennej, aby go wyposażyć w niezbędny sprzęt dla personelu typu maski, rękawiczki, kombinezony. To szlachetny cel, ale chciałbym zapytać ile dołoży się do tej zbiórki dyrektor Lepiarz, ze swoje pensji, która wynosi prawie 18 000 jak wynika z oświadczenia majątkowego, w tym trudnym okresie może odda z połowę na ratowanie życia ludzkiego i doposażenie podległego mu personelu...

Widocznie dyrektor wciąż zarabia za mało...a swoją drogą kto daje zgodę na takie zarobki (kolega starosta?), za 8 czy 10 tys/mc nie by nie pracował? To samo jest w każdej spółce miejskiej np. kolega Kroniga prezes z wodociągów zarobił wg swojego oswiadczenia w 2018 roku ponad 220 000 zł. To są nasze podatników pieniadze, które ktoś marnotrawi na wynagrodzenia, na które ci ludzie nie zasługują!
Cytuj
+1greenpace2020-03-27 18:51#16
W kauflandzie pieczywo zapakowane w opkaowania. Bravo. Tak powino już zostać po epidemi.
A Lidl i reszta ? Czy nadal ludzie bez rękawiczek pieczywo macają :sigh:
Cytuj
+12Robcio2020-03-27 17:32#15
Podejście do problemu koronawirusa w Naszym mieście, żenujące...Szpital powinien być cały objęty kwarantanną po całej sytuacji z jedną z Pań pielęgniarek. Bo wiadomo, że ona nie siedziała zamknięta na jednym oddziale, więc jest ryzyko, że inne osoby na pozostałych oddziałach mogły się zarazić. Niestety niechęć dyrekcji do wykonania testów co najmniej całemu personelowi dosyć zastanawiająca.
W mediach słychać o zbiórkach pieniędzy na szpital w Skarżysku-Kamiennej, aby go wyposażyć w niezbędny sprzęt dla personelu typu maski, rękawiczki, kombinezony. To szlachetny cel, ale chciałbym zapytać ile dołoży się do tej zbiórki dyrektor Lepiarz, ze swoje pensji, która wynosi prawie 18 000 jak wynika z oświadczenia majątkowego, w tym trudnym okresie może odda z połowę na ratowanie życia ludzkiego i doposażenie podległego mu personelu...
Cytuj
+4mieszkaniec2020-03-26 15:58#14
Cytuję Pytanie:
Czy ktoś z władz miasta miał ostatnio kontakt z Adamem Jarubasem?

No jeden co , , pracuje" w domu ( czym chwali sie na facabooku) i jego z-ca, który zakopał się w domu.
Cytuj
+2Pal-licho2020-03-26 11:06#13
Jaka jest różnica między kwarantanną domową a nadzorem epidemiologicznym? Czy nadzoruje się (i jak?) ludzi, którzy nie są w kwarantannie domowej, pomimo zarządzeń premiera i ministra zdrowia, żeby siedzieć w domu w tzw. kwarantannie narodowej?
Czym się różni kwarantanna domowa od kwarantanny zamkniętej? Przecież kwarantanna to jest zamknięcie w domu i nie opuszczanie go. Czy na tzw. zamkniętej są osoby hospitalizowane w szpitalach jednoimiennych (zakaźnych)?
Po co te rozróżnienia - aż 3 rodzaje kwarantanny/ nadzoru - w statystyce?
Cytuj
-11Adek2020-03-26 10:40#12
Cytuję @:
A jak wygląda w naszym szpitalu sytuacja odnośnie środków ochrony dla pracowników służby zdrowia? Czy tak jak w całej Polsce? Te 2 mld co poszły na TVP byłyby jak znalazł!

Bozia rozum Ci odjęła?
Cytuj
+19Vera y2020-03-25 19:42#11
Super się narzeka, na rząd na lekarzy i tylko my sami jesteśmy super prawda?
Cytuj
-2@2020-03-25 15:06#10
A jak wygląda w naszym szpitalu sytuacja odnośnie środków ochrony dla pracowników służby zdrowia? Czy tak jak w całej Polsce? Te 2 mld co poszły na TVP byłyby jak znalazł!
Cytuj
+13Hartman2020-03-25 13:18#9
Wymazy od pracowników pobrano 24 marca ok godz 17 i ... na tym koniec. Z tego co wiem o 9 rano 25 marca próbki były jeszcze w Skarżysku. Przez 16 godzin nie miał kto ich zawieźć do Kielc. Kartonowe państwo.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ został otwart…

Opublikowano: 25.05.2020 20:39

Komentarzy: 0

Wypadek na terenie zakładu produkującego masy…

Opublikowano: 25.05.2020 17:24

Komentarzy: 1

Ukradł samochód i wędki. Obficie „nałowił” za…

Opublikowano: 25.05.2020 12:18

Komentarzy: 0

Prezent dla bliskiej osoby - jak wybrać ten w…

Opublikowano: 25.05.2020 11:48

Komentarzy: 0

Zasłabł za kierownicą. Miał ponad 2 promile!

Opublikowano: 25.05.2020 10:18