04.04.2020 Ostatnia aktualizacja 16:53, 04.04.2020
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5

Siedem osób z powiatu skarżyskiego zakażone koronawirusem. Jedna osoba nie żyje (uakt.)

Autor:
Starostwo Powiatowe
Opublikowano: 25 Mar 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim poinformował o tym, że wpłynęły wszystkie wyniki testów na obecność koronawirusa, przeprowadzonych u pacjentów i personelu oddziału neurologicznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Na podstawie przeprowadzonych badań zakażenie koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych wykazane zostało u 7 osób (5 pacjentów i 2 osób z personelu.)


Poniżej komunikat starostwa:

Z przykrością informujemy, że jeden Pacjent, u którego potwierdzono koronawirusa zmarł. Składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim.  Apelujemy o spokój i rozwagę. Prosimy również, aby ograniczyć wyjścia z domu i przestrzegać obowiązujących zaleceń.

Pierwsze cztery potwierdzone przypadki to pacjenci oddziału neurologii, kolejne dwa potwierdzone przypadki to pacjent i członek personelu.  Nie są jeszcze znane wyniki wszystkich próbek wysłanych ze skarżyskiej placówki. 

Zmarły to 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące – poinformowało w środę (25 marca) wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Był mieszkańcem powiatu starachowickiego.

Przypomnijmy.

Pielęgniarka, która jest mieszkanką powiatu szydłowieckiego, zaraziła się koronawirusem podczas pracy w szpitalu w... Grójcu. Jak się okazuje - nie powiadomiła swoich przełożonych w Skarżysku-Kamiennej, że pracuje jeszcze w innej placówce. O tym, że kobieta jest zatrudniona w szpitalu w Grójcu i została tam zakażona COVID-19 dyrekcja skarżyskiego szpitala miała dowiedzieć się wczoraj (od sanepidu).  Od razu podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu oddziału neurologicznego.
 
- Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o zaistniałej sytuacji, (...) od razu wszczęliśmy stosowne procedury. Oddział neurologiczny, wraz z przebywającymi na nim pacjentami i pracującym tam personelem został zamknięty. Nie mają prawa opuścić oddziału (pracownicy, którzy wczoraj do południa pracowali na neurologii, pozostaną tam do wyjaśnienia sytuacji - przyp. red.). Od tych wszystkich osób zostały pobrane już wymazy do badań. Dodatkowo do szpitala zgłosił się cały personel, który miał kontakt z tą pielęgniarką, czyli pełnił dyżur 16 i 17 marca - powiedział Radiu Kielce dyrektor skarżyskiego szpitala, Leszek Lepiarz.

Zakażona pielęgniarka mogła mieć w sumie kontakt z ponad 40 pracownikami szpitala i blisko 20 pacjentami przebywającymi na oddziale neurologicznym w lecznicy. Pobrane od nich próbki do badań wczoraj trafiły do kieleckiego laboratorium.





Komentarze

0Pal-licho2020-03-27 09:02#13
Cytuję Piguła:
Zero procedur na każdą decyzję oczekiwanie zero środków zabezpieczających panika strach i nagonka na pielęgniarkę [...] komentarze starosty szybsze niż info docierające do personelu strach dopadł zarządzających a to oni powinni zachować racjonalne myślenie i szybko podejmować decyzje informować zainteresowanych czyli personel.

Faktycznie, zarządzanie kryzysowe leży.
Nie dba się o personel medyczny i beztrosko podchodzi do procedur, słuchając wytycznych i zaleceń odgórnych jednocześnie wyłącza się racjonalne myślenie.
Może do naszego szpitala też powinna wkroczyć prokuratura, tak jak zrobiono to w przypadku szpitala w Grójcu.
Cytuj
+4Piguła2020-03-26 20:46#12
Zero procedur na każdą decyzję oczekiwanie zero środków zabezpieczających panika strach i nagonka na niewinną pielęgniarkę relację na spot...Skarżysko wiadomo przez kogo do tego komentarze starosty szybsze niż info docierające do personelu strach dopadł zarządzających a to oni powinni zachować racjonalne myślenie i szybko podejmować decyzje informować zainteresowanych czyli personel a nie prześcigać się w informacjach w internecie.
Cytuj
+2Nikt2020-03-26 15:56#11
Cytuję Ika:
Szanowni państwo! Pan dyrektor ani powiat nie wydali pracownikom szpitala zakazu pracy w innych placówkach w czasie obecnej sytuacji, więc pielęgniarka nie miała obowiązku ich o tym informować. O dodatnim wyniku testu natychmiast poinformowała swoich bezpośrednich przełożonych, którzy poinformowali pana dyrektora. Ten mógł sobie już tylko potwierdzić informację w sanepidzie. Pracując w ochronie zdrowia zarażamy się od tych wszystkich którzy tam leczą się, odwiedzają, pracują itp. Ale też od innych ludzi poza szpitalem, którzy nie stosują się do obecnych zaleceń rządu. Narażamy swoje zdrowie i życie, zapychamy dodatkową pracą braki personelu jakie są od lat. Przykra jest ta nagonka na pracowników ochrony zdrowia i przykre jest, że dyrektor podaje nieprawdziwe fakty co do naszej pielęgniarki. Jestem tym zniesmaczona,że tak wprowadza się w błąd mieszkańców naszego miasta. Zachowajmy spokój. Dziękuję jednocześnie wszystkim tym ludziom, którzy udzielili nam wsparcia, dzwonili do nas z zapytaniem czy nie trzeba nam w czymś pomóc, coś dostarczyć , abyśmy w tych 2 dniach zamknięcia na oddziale mogli dalej pracować i funkcjnowować. Pozdrowionka.Życzę wszystkim zdrowia i spokoju

Winni się tlumaczą i pasjonaci pracują ile mogą wg Hipokratesa czy Eskulapa jak zwal tak zwał.Nie róbcie z igly widły bo kasjerki sprzataczki bezrobotni na zleceniach czy innych śmieciówkach slysza co dziennie-nie pasuhe to wynocha.
Cytuj
+6scobel2020-03-26 11:54#10
zaraz..zaraz chwilka... a naco poszla kasa ze sprzedazy dzialek m/inymi pod mc donalda ... na pensyjki???... wszelkie niepotrzebne operacje wstrzymac a pieniadze przekazac na leczenie...bo chyba nie tak jak Kidawa-blonska.. wazniejsza jest konstytucja jak zycie ludzkie
Cytuj
+14Ika2020-03-26 10:42#9
Szanowni państwo! Pan dyrektor ani powiat nie wydali pracownikom szpitala zakazu pracy w innych placówkach w czasie obecnej sytuacji, więc pielęgniarka nie miała obowiązku ich o tym informować. O dodatnim wyniku testu natychmiast poinformowała swoich bezpośrednich przełożonych, którzy poinformowali pana dyrektora. Ten mógł sobie już tylko potwierdzić informację w sanepidzie. Pracując w ochronie zdrowia zarażamy się od tych wszystkich którzy tam leczą się, odwiedzają, pracują itp. Ale też od innych ludzi poza szpitalem, którzy nie stosują się do obecnych zaleceń rządu. Narażamy swoje zdrowie i życie, zapychamy dodatkową pracą braki personelu jakie są od lat. Przykra jest ta nagonka na pracowników ochrony zdrowia i przykre jest, że dyrektor podaje nieprawdziwe fakty co do naszej pielęgniarki. Jestem tym zniesmaczona,że tak wprowadza się w błąd mieszkańców naszego miasta. Zachowajmy spokój. Dziękuję jednocześnie wszystkim tym ludziom, którzy udzielili nam wsparcia, dzwonili do nas z zapytaniem czy nie trzeba nam w czymś pomóc, coś dostarczyć , abyśmy w tych 2 dniach zamknięcia na oddziale mogli dalej pracować i funkcjnowować. Pozdrowionka.Życzę wszystkim zdrowia i spokoju
Cytuj
+14bezogródek2020-03-26 09:05#8
Naszym szpitalem zarządza powiat i to on odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie i zaopatrzenie.Wszyscy dyrektorzy wiedzieli wcześniej o sytuacji jaka ma miejsce i gromadzili odpowiednie środki i materiały.Przy skali kilku zarażeń brak środków zastanawia mnie nad niedopełnieniem obowiązków przez dyrektora i zarząd powiatu.Ta epidemia nie trwa od tygodnia!
Cytuj
-3grisza2020-03-26 08:43#7
[quote name="młoda"]Mieszkam naprzeciwko Kauflandu i to co codziennie obserwuję jest porażające mieszkańcy w wieku powyżej 70 lat codziennie stają przed otwarciem sklepu tak by być pierwszymi, mimo ograniczenia wchodzenia do sklepu określonej liczby kupujących dziś jest kolejka na dworze. Cieszmy się bo emeryci i renciści w Skarżysku-Kamiennej to chyba najzdrowsza grupa społeczeństwa. Do tej pory okupywali przychodnie kościoły a teraz sklepy. Nic sobie nie robią z obwiązującego zakazu. Bardzo Ładny przykład dają młodszym. Żenada myślą tylko o jedzeniu. Trzeba coś z tym zrobić możne policja powinna rano podjeżdżać pod Kaufland to możne by ich to trochę wystraszyło i zdyscyplinowało. A w koło mnóstwo małych sklepików gdzie można zrobić zakupy. To że nie dbają o swoje zdrowie to jeno ale narażają pozostałych to drugie. I gdzie ta postawa chrześcijańska u osób starszych " szanuj bliźniego jak siebie samego"??????????
Może gdybyś tak "młoda" zamiast "codziennie obserwować" i wypisywać potem głupoty, zaproponowała któremuś z tych "powyżej 70 lat" że zrobisz mu zakupy to może by nie musiał tam stać?. Pomyśl o tym.
Cytuj
0co vid2020-03-26 08:13#6
ci co kradną od lat niech zwracają obróconą gotówkę
Cytuj
+18młoda2020-03-26 07:46#5
Mieszkam naprzeciwko Kauflandu i to co codziennie obserwuję jest porażające mieszkańcy w wieku powyżej 70 lat codziennie stają przed otwarciem sklepu tak by być pierwszymi, mimo ograniczenia wchodzenia do sklepu określonej liczby kupujących dziś jest kolejka na dworze. Cieszmy się bo emeryci i renciści w Skarżysku-Kamiennej to chyba najzdrowsza grupa społeczeństwa. Do tej pory okupywali przychodnie kościoły a teraz sklepy. Nic sobie nie robią z obwiązującego zakazu. Bardzo Ładny przykład dają młodszym. Żenada myślą tylko o jedzeniu. Trzeba coś z tym zrobić możne policja powinna rano podjeżdżać pod Kaufland to możne by ich to trochę wystraszyło i zdyscyplinowało. A w koło mnóstwo małych sklepików gdzie można zrobić zakupy. To że nie dbają o swoje zdrowie to jeno ale narażają pozostałych to drugie. I gdzie ta postawa chrześcijańska u osób starszych " szanuj bliźniego jak siebie samego"??????????
Cytuj
-2Marcia2020-03-26 07:17#4
Czy szpital w Skarżysku to szpital zakaźny i personel medyczny zaraził się od 80 latka przyjętego z podejrzeniem koronawirusa? Czy pacjenta szpitala przyjętego z powodu innych chorób personel medyczny zaraził wirusem ?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Społeczność "Siódemki" organizuje …

Opublikowano: 04.04.2020 15:20

Komentarzy: 0

Pożar kuchni przy ulicy Kossaka. Ewakuowano 2…

Opublikowano: 04.04.2020 12:50

Komentarzy: 0

Wielkanoc z Leliwą. Kompletny catering na świ…

Opublikowano: 03.04.2020 20:15

Komentarzy: 1

Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz w…

Opublikowano: 03.04.2020 17:17

Komentarzy: 6

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 03.04.2020 15:12

Komentarzy: 4

Łóżka rehabilitacyjne i wózki inwalidzkie od …

Opublikowano: 03.04.2020 14:26

Komentarzy: 1

ŚZPS zakończył rozgrywki 3 i 4 ligi siatkówki

Opublikowano: 03.04.2020 13:28

Komentarzy: 0

Muzeum Orła Białego organizuje licytację na r…

Opublikowano: 03.04.2020 13:14

Komentarzy: 0

Nie będą gasić pożarów traw i nieużytków z po…

Opublikowano: 03.04.2020 12:51

Komentarzy: 1

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 02.04.2020 15:35