09.08.2020 Ostatnia aktualizacja 12:41, 07.08.2020

45 tysięcy maseczek ochronnych trafi do mieszkańców Skarżyska

Autor:
ISz (UM), MB, Fot. Z.B
Opublikowano: 10 Kwi 2020
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
45 tysięcy maseczek ochronnych trafi do mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Będą to maseczki wielokrotnego użytku, nadające się do prania.

Od 16 kwietnia na terenie Polski wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Będą się musiały do niego zastosować wszystkie osoby, opuszczające domy. Nie będzie trzeba nosić specjalistycznej maseczki ochronnej. Wystarczy zakryć nos i usta chustą lub szalikiem.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców w gminie Skarżysko-Kamienna podjęto decyzję o zakupie 45 tysięcy maseczek ochronnych, wielokrotnego użytku. Ich dystrybucja rozpocznie się po Świętach Wielkanocnych, a każdy mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej maskę dostanie bezpośrednio do domu.  

Pamiętajmy, że szczyt zachorowań dopiero przed nami, w związku z czym każdy z nas powinien w miarę możliwości pozostawać w domu.


Komentarze

0wesołek2020-04-15 14:40#25
przynajmniej prezydent coś robi dla miasta w przeciwieństwie do wojta kościelnego Bryzika.Tam to wogole sie nie pracuje.nie zalatwisz nic bo tam pracuje sie co drugi dzien .urzedniki rozkladają rece jak sie pojdzie.tam to jest dopiero samowolka.niech zyje wolnośc i swoboda w gminie u Byzika!!!!!
Cytuj
+5obserwator uważny2020-04-14 14:42#24
Jak czytam ten jad, narzekanie i biadolenie to chce mi się najzwyczajniej wymiotować. Wypisywanie swoich "mądrości", że to nie prezydent daje tylko z naszych podatków, że niech da z "zagrabionych...". Ludzie ogarnijcie się. Oczywiście, że to z Naszych podatków. Jednak czy jest to zadanie miasta ? Nie, cała ta sytuacja jest nie normalna. Szpitale mają środki ochrony dzięki ludziom dobrej woli, gminy kupują maseczki, łóżka do szpitali i respiratory... A ja się pytam, gdzie w tym wszystkim jest państwo ?! Prezydent podjął, moim zdaniem słuszną decyzję aby zrobić to czego nie zrobił nasz rząd. Wydał nakaz noszenia maseczek i niech obywatele się martwią. Samorządy przez nieodpowiedzialne decyzje rządzących są w dramatycznej sytuacji. Do tego dochodzi ogromny kryzys i co za tym idzie mniejsze wpływy z podatków. Ponadto każdy tego typu wydatek jak maseczki spowoduję, że na coś zabraknie. Pan Kroning nie jest moim faworytem, ale czy już zapomnieliście jak ludzie nie mieli wypłat w terminie. Mówicie, że jest nepotyzm. Jest, ale czy poprzednio było lepiej. Popatrzcie co się dzieje w spółkach skarbu państwa, w samorządach rządzonych przez PiS... Każdy ma prawo do krytyki, ale niech to będzie coś konstruktywnego. I szanujmy się, bo w tej trudnej sytuacji naprawdę nie jest nam potrzebna ta wylewająca się wszem i wobec nienawiść.
Cytuj
-2Lex2020-04-14 07:43#23
cena jednej maski ok. 4złx45000 = 180 000 zł + koperty + dołączony lans = ok 200 000 zł. Pozytywny efekt dla mieszkańców żaden. Może należało te pieniądze przeznaczyć na pomoc dla szpitala. A poza tym czy to pakowanie masek jest napewno bezpieczne, czy ci ludzie byli przebadani? I jeszcze jedno pytanie czy roznoszenie przez młodzież gazetek z prymitywną propagandą pana Kreninga jest bezpieczniejsze od wyborów korespondencyjnych ?
Cytuj
0May2020-04-13 19:02#22
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję polin:
Jedna maseczka na gospodarstwo domowe??

Nie. 45 000 sztuk . Dla każdego zameldowanego.

A ci co mają kabriolety pewnie dostaną podwójnie :)
Cytuj
+1Urzedniczka2020-04-13 15:55#21
Cytuję bezogródek:
Ja uważam,że w naszym mieście całkiem dobrze radzimy sobie z sytuacją.Wyznawcy pis-u narzekają na obecne władze bez względu na to co zrobią i tak źle i tak nie dobrze.Ich wiarygodność przy tym spada do zera, zwłaszcza po czasach rządów BMW - zadłużenie miasta sięgało sufitu ,a inwestycji rozwojowych ZERO(no chyba że fontanna).

A co zrobil Bobas ? pozatrudnial tylko swoich znajomkow w urzędzie i jednostkach podleglych i nic nic pozatym wiec go tak nie wychwalaj bo naprawde oprocz zatrudniania po znajomosci i wszech panujacego lansu nic nie robi
Cytuj
0bezogródek2020-04-13 10:12#20
Ja uważam,że w naszym mieście całkiem dobrze radzimy sobie z sytuacją.Wyznawcy pis-u narzekają na obecne władze bez względu na to co zrobią i tak źle i tak nie dobrze.Ich wiarygodność przy tym spada do zera, zwłaszcza po czasach rządów BMW - zadłużenie miasta sięgało sufitu ,a inwestycji rozwojowych ZERO(no chyba że fontanna).
Cytuj
0Miesxkaniec2020-04-12 08:03#19
A co wójt że Skarżyska Kościelnego śpi. Za mało urzędników, żeby podpowiedzieli.
Cytuj
+6JennaJameson2020-04-11 20:45#18
Prezydent nie ma swoich pieniędzy, ma PUBLICZNE, tak więc te maseczki dostaną ludzie ze swoich pieniędzy, tych np. z zagrabionych z niebotycznie wysokiego podatku od wywozu śmieci. Generalnie wszystko na pokaz.

Jestem też ciekawa jakości, parametrów tej maseczki (a po praniu może zmienić się struktura i pogorszyć parametry). Wyglądają na najprostsze i w zasadzie to mogą narobić więcej problemów ludziom niż pomóc. Rozumiem ze bobas bierze odpowiedzialność na siebie.
Profesjonalnie, każdą maskę używa się od 30 do 60 minut i utylizacja.
Cytuj
+6Mieszkaniec2020-04-11 18:30#17
Cytuję Zosia123:
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję polin:
Jedna maseczka na gospodarstwo domowe??

Nie. 45 000 sztuk . Dla każdego zameldowanego.

Przy śmieciach mówił coś o 35 tysiącach mieszkańców, teraz 45 tys., to 10 tysięcy maseczek gdzie wyśle?


Proste. 45 000 jest zameldowanych. Prawdopodobnie teraz jest blisko tej liczby, bo pewnie wiele osób powróciło z wygnania w aktualnej sytuacji.
Cytuj
+1bezogródek2020-04-11 17:43#16
Bardzo dobra inicjatywa tylko pogratulować.Dzięki.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

XLII Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej w…

Opublikowano: 07.08.2020 11:15

Komentarzy: 9

Zakończył się II etap budowy ulicy Ponurego

Opublikowano: 06.08.2020 14:32

Komentarzy: 5

Środki na zakup busa dla Powiatowego Środowis…

Opublikowano: 06.08.2020 14:24

Komentarzy: 0

Zaczęło się od dymiącej rury wydechowej

Opublikowano: 06.08.2020 13:53

Komentarzy: 3

Ćwiczenia skarżyskich strażaków na terenie Na…

Opublikowano: 06.08.2020 11:05

Komentarzy: 0

Za co kochamy oleje tłoczone na zimno?

Opublikowano: 06.08.2020 10:10