21.09.2020 Ostatnia aktualizacja 11:42, 21.09.2020

Z R.R. Donnelley o współpracy...

Autor:
wikary
Opublikowano: 20 Lut 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wczoraj  - 19 lutego 2008 roku, w zakładzie koncernu RR Donelley w Starachowicach odbyło się spotkanie mające na celu rozważenie i wytyczenie możliwych kierunków współpracy krajowego oddziału koncernu z regionalnymi środowiskami samorządowymi, biznesowymi i edukacyjnymi.

RR Donelley to największy na świecie koncern poligraficzny. Jego marka była znana wcześniej niż brand Coca Coli. Potencjał RRD równy jest łącznemu potencjałowi pięciu kolejnych największych koncernów tej branży w USA. Z kolei w Polsce zlokalizowana jest największa część europejskiego potencjału tego koncernu. Jednocześnie, jako ciekawostkę można podać, że właśnie w Starachowicach zamontowana jest i od niedawna pracuje największa maszyna poligraficzna na świecie. Nowoczesny przemysł i najnowsze technologie do niedawna mogliśmy oglądać jedynie w telewizji. Dziś firmy ze sfery najwyższych technologii są dosłownie za naszymi plecami, są w Starachowicach i Skarżysku. Są i zgłaszają swoje oczekiwania w stosunku do środowisk, w których funkcjonują.

W spotkaniu z przedstawicielami koncernu z Panem Janem Przepióra (Vice President of Manufacturing) na czele uczestniczyli między innymi: zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Zdzisław Kobierski - animator spotkania, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Skarżyskiego Zenon Nowakowski, przedstawiciele Centrum Kształcenia Praktycznego i Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej, radni, przedstawiciele stowarzyszeń społecznych.

RR Donelley zainteresowany jest współpracą wynikającą z planowanego rozwoju koncernu w naszym kraju, przede wszystkim poprzez tworzenie nowych miejsc pracy oraz przygotowaniem wyposażonej w specjalistyczne umiejętności kadry pracowników. Przedstawiciele koncernu przedstawili potrzeby w zakresie oczekiwanych kwalifikacji pracowników, odnieśli się też do potrzeb w zakresie kształcenia szkolnego i kursowego. CKP i PUP zadeklarowały podjęcie wielokierunkowych działań w celu dostosowania oferty edukacyjnej (szkolnej i pozaszkolnej).

Przedstawiono możliwości jakimi dysponują w tym zakresie oraz oczekiwania w stosunku do RRD, sygnalizujące działania, którymi koncern mógłby wesprzeć organizatorów procesu kształcenia oraz jego uczestników, czyli uczniów i kursantów. Omówiono też możliwości współpracy RRD z samorządem gminnym na polu promocji z jednej strony marki i potrzeb koncernu, a z drugiej strony wsparcia przez RRD organizacji imprez kulturalnych i sportowych o zasięgu krajowym planowanych w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas spotkania uzgodniono kontynuowanie systematycznych roboczych kontaktów.

KW

pierwsin.png


Komentarze

0Monter2008-02-20 23:02#5
A tak na marginesie, RRD w Krakowie przyjmuje każdą ilość osób kończących kierunek 'drukarz' (poligrafia), w Kraku jest chyba zawodówka czy technikum z klasą o takim profilu i rocznie wypuszcza na rynek... kilka osób... :-)
Cytuj
0Harnaś2008-02-20 22:36#4
Jako uczestnik kolejnego już spotkania z przedstawicielami zarządu koncernu RRD w Polsce, oraz bieżących roboczych kontaktów dostrzegam szansę dla naszej oświaty zawodowej, na kształcenie w nowych atrakcyjnych zawodach umożliwiających podjęcie pracy w kraju i za granicą. Jest to tym bardziej budujące, że wiele innych firm zgłasza podobne oczekiwania w stronę oświaty. To szansa dla wszystkich placówek kształcenia zawodowego na restrukturyzację oferty edukacyjnej. CKP reaguje na wszelkie tego typu sygnały z rynku pracy, pozyskuje partnerów biznesowo-przemysłowych dla edukacji zawodowej i doradztwa zawodowego. Dysponuje pokaźnym zasobem informacji zebranych od rożnych przedsiębiorstw, przydatnych do optymalizacji kierunków i poziomów kształcenia zawodowego. W wyniku dotychczasowych rozmów CKP przedstawiło RRD ofertę edukacji szkolnej i pozaszkolnej (wspólnie z PUP)możliwej, przy wzajemnej współpracy do udostępnienia uczniom i słuchaczom. Rozmowy robocze trwają, efekty końcowe opublikujemy. Obecnie rozpatrywane są wspólnie między innymi możliwości partnerskiego pozyskiwania środków EFS na ten cel. c.d.n
Cytuj
0zetka2008-02-20 22:32#3
Ideałem byłoby gdyby osiadło 10 (na początek). :-)
Ale gdyby przyszło coś do Skarżyska mniejszego nawet 10 razy od RRD też byłoby świetnie.
Cytuj
0aaarni2008-02-20 22:17#2
Pojawiają się w okolicach koncerny, ideałem by było by jeden z nich osiadł na stałe w Skarżysku.
Cytuj
0Monter2008-02-20 21:30#1
Miałem kontakt z RRD w Krakowie. Firma jest bardzo ceniona, zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników i dba o nich. Cieszył bym się gdyby zainstalowali swoją najmniejszą 'komórkę' u nas w mieście... :-)

A największą maszynę to planują zainstalować w Rosji, gdzie budują gigantyczną drukarnię (będzie tam drukowana praca dla EU i nie tylko...) ;-)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Poszukiwani sprawcy kradzieży sklepowej

Opublikowano: 21.09.2020 13:40

Komentarzy: 0

Dzień otwarty w Szkole Tańca Respect Dance ju…

Opublikowano: 21.09.2020 13:06

Komentarzy: 0

W Skarżysku powstanie Dzienny Dom Opieki Medy…

Opublikowano: 21.09.2020 11:58

Komentarzy: 0

Uwierzyła oszustom i straciła oszczędności

Opublikowano: 21.09.2020 10:15

Komentarzy: 0

Strażacy z powiatu skarżyskiego pielgrzymowal…

Opublikowano: 20.09.2020 19:33

Komentarzy: 0

XVI Suchedniowski Rajd Rowerowy

Opublikowano: 20.09.2020 19:12

Komentarzy: 0

„Jeszcze będzie wspaniale” - koncert w Muzeu…

Opublikowano: 19.09.2020 22:42

Komentarzy: 2

Trzybramkowe zwycięstwo Granatu z Neptunem Ko…

Opublikowano: 19.09.2020 21:11

Komentarzy: 0

"Charytatywne kółko dla Jaśka" - zb…

Opublikowano: 18.09.2020 20:39

Komentarzy: 4

#Sadzimy drzewa z Lasami Państwowymi, w Skarż…

Opublikowano: 18.09.2020 15:47

Komentarzy: 4

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne