07.07.2020 Ostatnia aktualizacja 18:49, 07.07.2020

Samorządowcy z powiatu przed obliczem Matki Bożej Ostrobramskiej

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 28 Maj 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W czwartek, 28 maja, przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego  wzięli udział we Mszy św. w intencji Samorządowców, która odprawiona została w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

Wśród obecnych podczas mszy były poczty sztandarowe powiatu skarżyskiego oraz miasta i gminy Suchedniów. W nabożeństwie udział wzięli m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski,  radni powiatowi Roman Wojcieszek, Mieczysław Bak, radni rady miasta Krzysztof Randla i Arkadiusz Bogucki, sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz,  przewodniczący Rady Miejskiej w Suchedniowie Krzysztof Adamiec, wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, wójt gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik, wójt gminy Łączna Romuald Kowaliński, sekretarz miasta Skarżyska Barnard Antos.

Msze w intencji samorządowców w powiecie skarżyskim odbywają się od kilku lat, są organizowane w okolicy dnia Samorządu Terytorialnego, który przypada na 27 maja. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej ks. prał. Jerzy Karbownik oraz starosta skarżyski zapraszają wszystkich samorządowców z powiatu skarżyskiego do wspólnej modlitwy w intencji samorządowców i mieszkańców powiatu. 

"W tym roku szczególnie chcemy zawierzyć siebie i mieszkańców naszej Malej Ojczyzny Patronce Matce Miłosierdzia” - czytamy w zaproszeniu kustosza Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej ks. Jerzego Karbownika, marszałka Andrzeja Bętkowskiego i starosty Artura Berusa.

Witam przedstawicieli samorządów na czele z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, witam wszystkich z wielkim szacunkiem, kłaniam się pocztom sztandarowym reprezentującym powiat i miasto Suchedniów. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Pragniemy modlić się, aby Pan Bóg wam błogosławił. Matka Najświętsza ma was w swej opiece, byście mogli dobrze i owocnie służyć mieszkańcom naszego regionu – podkreślał ks. dr Jerzy Karbownik



Komentarze

+2samsięrządzę2020-05-31 14:04#14
Zaproszenia widać nie do wszystkich dotarły. Mało nas , mało nas do dojenia suwerena i oby było jeszcze mniej. Św. Pamięci SMOLEŃ BOGDAN mówił : za czterdzieści lat to Mnie kurka nikt nie przeprosił . A mnie to też kurka nikt nie zaprosił .
Cytuj
+7tylko uderzyć2020-05-30 10:53#13
Cytuję Władza:
To są wszystko pisiory. A ten z koscielnego to od początku był i jest ich sługą. Wszędzie już zdanie o nim jest wyrobione. Wydaje się tylko miły i grzeczny.dramat kto go zna to wie.

Ale ból,ale boli,brak klasy piszącego.No cóż,samemu się nic nie zrobiło ,to dalej popyszczyć na Wójta.Panie Wójcie,nie ma się co przejmować i robić swoje.
Cytuj
+18gocs2020-05-30 08:56#12
Janosik obronił gminę przed psl. Dziś kąsają. Zazdroszczą że wójt razem ze starostą lada moment będzie robił inwestycje wartą ponad 6 milionów. To jak jakby w mieście robili za 60 milion patrząc na dziesięciokrotnie większy budżet. psl już pokazało co potrafi. dziękujemy
Cytuj
-15Diabły2020-05-30 06:32#11
Stoją niby się modlą na pokaz a diabła mają za skórą!!!!
Cytuj
+17Mieszkaniec2020-05-29 21:57#10
Chamstwo wypisuje głupoty i tryska jadem. Ten człowiek powinien być prezydentem miasta. U niego śmieci 9 zł -gdzie taniej ? Dba o mieszkańców. To mądry człowiek. Takich to że świecą szukać.
Cytuj
0Mieszkaniec2020-05-29 18:54#9
A gdzie słynny Grzesio? Nie robił zdjęć? Nie pojechał jak zawsze na ciekawą wycieczkę z szefuniem?!!!
Cytuj
+21Mieszkaniec2020-05-29 18:08#8
Ile śmieci kosztują w mieście? Po ile podatki ? Warto zamieszkać w Skarżysku?
Cytuj
-18Władza2020-05-29 12:44#7
To są wszystko pisiory. A ten z koscielnego to od początku był i jest ich sługą. Wszędzie już zdanie o nim jest wyrobione. Wydaje się tylko miły i grzeczny.dramat kto go zna to wie.
Cytuj
-2Bezogrodek2020-05-29 12:06#6
No cóż żarty to wlodarz jest. Nie ma kryć. Gdzie się nie pojawi to michy puste dookoła.
Cytuj
+29mieszkaniec2020-05-29 11:49#5
Święto Samorządu Terytorialnego. Wszyscy potrafili się zorganizować i pojawić a w tym czasie prezydent- bobas z rozwianą grzywą w cabrio ze swoim wickiem w cabrio ,,lata po mieście".
Dramat
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Oświadczenia majątkowe za 2019: Władze powiat…

Opublikowano: 07.07.2020 17:50