03.07.2020 Ostatnia aktualizacja 20:57, 03.07.2020

Motocyklista w szpitalu, czy doszło do potrącenia ?

Autor:
Z.B, Foto: Ł.G
Opublikowano: 02 Cze 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, po godzinie 16.00, na ulicy Legionów w Skarżysku – Kamiennej doszło zdarzenia, w którym ucierpiał motocyklista. Świadkowie zdarzenia byli przekonani, że doszło do potrącenia motocyklisty, rzeczywistość okazała się inna.

- Motocyklista jechał ul. Legionów, w kierunku ronda „Solidarności” z naprzeciwka jechał samochód osobowy BMW, kierujący chciał skręcić w lewo do sklepu wymuszając pierwszeństwo na motocykliście, ten nie chcąc uderzyć w auto gwałtownie odbił kierownicą, wjechał na krawężnik, upadł na chodnik doznając obrażeń ciała. 31 – letni kierowca BMW myśląc, że nic się nie stało pojechał dalej. Jego tożsamość została szybko ustalona, zostało mu zabrane prawo jazdy, Będziemy ustalać czy jest winny. Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala na badania – powiedział asp. Jarosław Gwóźdź, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej.

Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku – Kamiennej.



Komentarze

0Pawełke2020-06-07 12:19#8
31 – letni kierowca BMW myśląc, że nic się nie stało pojechał dalej.


To kierowca motocykla miał 31 lat A kierowca BMW 18- 19 był świeżo po zdaniu prawa jazdy które mu od razy zabrano. Wiem bo znam dobrze sprawe.
Cytuj
+1On2020-06-06 01:10#7
Przy predkosci 100km/h bylby przynajnniej polamany jak nie trup.

Gdyby nie uniknal uderzenia z BMW to nawet przy 40km/h bylby polamany, bo albo uderzyl w bok i wylecial przez kierownice albo uderzyl by w szybe czolowa. W kazdym badz razie ratowal sie zapewne odruchowo skrecajac.



Jezdze na motocyklu juz od 17 lat. Mialem setki podobnych sytuacji, na szczescie zawsze wychodzilem calo. Niestety koledzy nie zawsze mieli szczescie. Przy predkoci ok 60km/h moto moze sunac nawe 40m nim sie zatrzyma. Wiem z tego co widzialem. Na moje oko nie jechal wiecej niz 50-60km/h (patrzac gdzie sa slady uderzenia a gdzie stoi moto)


To czy BMW skrecalo z predkoscia 5 czy 10km/h nie ma znaczenia gdy robi to bezposrednio przed kolami pojazdu z przeciwka. To jest klasyczne wymuszenie pierwszenstwa . A to ze kierowcy sie udalo ominac auto, zadzialalo ja jego korzysc bo co innego zlapac kraweznik a co innego wbic sie w auto.

Kolejna sprawa. Do zdarzenia doszlo przed lukiem (tym ostrym) gdzie widocznosc jest duza. Zagapienie kierowcy? Patrzyl na sklep? Nie wiem. Wazne ze nikt nie zginal bo takich przypadkow sa setki, jak nie tysiace dziennie.


Motocyk to nie auto. Tu nie skreca sie tak jak autem. Robiac manewr w prawo potrzeba kilkunastu metrow aby zrobic manewr w lewo przy nieduzej predkoci. Powyzej 100km/h trzeba juz kilkudziesieciu metrow.

Pozdrawiam.
Cytuj
-1laik?2020-06-05 11:10#6
No dobra 1,5sek to mało ale i dużo bo jest jeszcze pytanie z jaką prędkością poruszał się motocyklista ? 1,5 przy 40/h dużo , a przy 100-140 to mało. nie żebym optował za jednym czy drugim . BMW przy skręcie to 10-15/h i wcześniejszy kierunkowskaz ? Resztę posuwania po asfalcie i chodniku to też uprzejmie proszę przeliczyć prędkość przez drogę szorowania i czas. Łuk od strony kościoła do mostu da się pokonać w mniej niż 1sek. zaręczam. Pozdrawiam.
Cytuj
-1On2020-06-04 18:21#5
Uderzenie bylo 35 m od sklepu ABC, sa slady gdzie motocykl uderzyl w kraweznik. Reszte drogi moto i kierowca przelecieli po asfalcie i chodniku.



Proponuje najpierw sprawdzic cos nim sie napisze. Np przeliczyc predkosc przez droge (miejsce w ktorym BMW wymusilo pierwszenstwo i miejsce gdzie nastapilo uderzenie.motocykla w kraweznik)

Jak policzycie to wam wyjdzie ze kierowca mial 1.5sek od.momentu wymuszenia do uderzenia. Troche malo zeby 100m przejechac.
Cytuj
-2laik?2020-06-04 10:27#4
BRAWO ZOSIA. Jak widać na zdjęciach, po słupach oświetleniowych (cirka co ok. 50m ) to moto. balansował jakieś 50-100 od sklepu zanim upadł .Druga wersja to taka, że beemwica jechała lewą stroną bo myślała, że to dwupasmówka a moto. się na moście przestraszyło i upadło,i to by było OK. Logika jest najważniejsza. Pozdrawiam.
Cytuj
0sabatok2020-06-03 19:51#3
Cytuję On:
Wymusil pierwszenstwo na wysokosci sklepu... motocyklista chcac uniknac zderzenia z autem BMW zjechal na kraweznik i stracil panowanie nad motocyklem, przez co doszlo do upadku. A zatrzymal sie tak jak widac na zdjeciach - kilkanascie metrow dalej.
Podobno wszystko nagrala kamera przy rondzie.
Na szczesie nie bylo duzej predkosci bo bylby trup.


Rozumiem, że Zosi nie chodziło gdzie zatrzymał się motocyklista... w ogóle nie chodzi o kierowcę motocykla, tylko o gościa z BMW.
Przecież napisane jest, że : z naprzeciwka jechał samochód osobowy BMW, kierujący chciał skręcić w lewo do sklepu wymuszając pierwszeństwo na motocykliście, [...] . 31 – letni kierowca BMW myśląc, że nic się nie stało pojechał dalej.
Cytuj
+1On2020-06-03 13:47#2
Wymusil pierwszenstwo na wysokosci sklepu... motocyklista chcac uniknac zderzenia z autem BMW zjechal na kraweznik i stracil panowanie nad motocyklem, przez co doszlo do upadku. A zatrzymal sie tak jak widac na zdjeciach - kilkanascie metrow dalej.

Podobno wszystko nagrala kamera przy rondzie.

Na szczesie nie bylo duzej predkosci bo bylby trup.
Cytuj
-1ZosiaSamosia2020-06-03 10:37#1
Panie aspirancie jak to możliwe, że " jechał samochód osobowy BMW, kierujący chciał skręcić w lewo do sklepu wymuszając pierwszeństwo na motocykliście, [...] ten upadł na chodnik doznając obrażeń ciała. 31 – letni kierowca BMW myśląc, że nic się nie stało pojechał dalej." ... ..... to w końcu nie zaparkował pod tym sklepem, do którego skręcał? ... Chciał skręcić w lewo na moście?..... Pan w te tłumaczenia uwierzył? Jeśli nie, to po co taką wersję podawać do publicznej wiadomości, wystarczy ograniczyć info do zdarzenia na drodze i ustalania jak było naprawdę.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

11 lipca Wielkie Otwarcie PSB Mrówka Mat-Bud …

Opublikowano: 03.07.2020 18:04