29.09.2020 Ostatnia aktualizacja 18:32, 28.09.2020

Skatepark na osiedlu Zachodnie w budowie

Autor:
MB Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 03 Sie 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Trwają prace przy budowie kompleksu rekreacyjnego na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej. Inwestycja miała zostać ukończona pod koniec września br., ale będzie oddana później. Wartość inwestycji polegającej na zagospodarowaniu terenu po byłej jednostce wojskowej na osiedlu Zachodnie to  ponad 8 mln 750 tys. PLN (z czego 75% pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020).

Inwestycja jest elementem większego projektu pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”.  Na osiedlu Zachodnie powstaje pierwszy w Skarżysku-Kamiennej z prawdziwego zdarzenia skatepark. Wybudowano już  świetlicę środowiskową, powstał już tor do jazdy ekstremalnej na rowerach, rolkach, hulajnogach i innych pojazdach (pumptrack).  Na torze zbudowany został  tzw "cradle",  czyli konstrukcja o kształcie połowy sfery, który służy do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej (jedyny taki obiekt w naszym kraju).  

Na przestrzeni rekreacyjnej powstanie jeszcze (obecnie w budowie):  skatepark, który zajmie powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i będzie składał się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl, kompleks boulderowy, czyli kompleks kamieni bulderowych, przewidzianych do wspinania bez użycia asekuracji linowej, plac zabaw, stacja do naprawy rowerów mini trybuny, plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i zjeżdżalnią dla najmłodszych  oraz  parkingi i drogi dojazdowe.

Przez dłuższy okres czasu na placu budowy nie działo się nic, ale przedstawiciele miasta (m.in. na łamach naszego portalu) zapewniali, że inwestycja zostanie kończona pod koniec września. Teraz wiadomo, że oddanie inwestycji się opóźni (według obecnych zapowiedzi - o miesiąc). I rzeczywiście - można na to chyba liczyć, bo na placu budowy dzieje się sporo...

 

Komentarze

-3Mieszkaniec2020-08-06 13:50#18
Kto doprowadzil do tak durnej inwestycji za prawie 9 milionow zl. Az tak zle zainwestowanych pieniedzy juz dawno nie bylo? A co z okolica przydworcowa?? Za te pieniadze mozna byloby wykonac piekny pasarz w strone ulicy Sokolej z elementami zieleni I wykonac przy dworcu swiatla dla przechodnich. Kazde centrum miasta ma swiatla przez ktore mozna bezpiecznie przejc na druga strone ulicy, a w skarzysku trzeba przebiegac szybko bo z ulicy Sokolej jada samochody z nadmierna predkoscia nie zwracajac uwagi na pieszych.DRAMAT I WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!
O czym Ty piszesz!!!
Chodzę tam codziennie na Manhattan i z powrotem. Jak staję przed przejściem zawsze zatrzymują się samochody. Tak też jest na całej Sokolej. A, że lokalny the Bill trafi się od czasu do czasu, to normalne.
Ale to wina Tuska więc nie przeżywaj tak tego.
Pewnego dnia the Bill moze sie nie zatrzymac tobie gdy bedziesz przechodzic I moze byc za pozno wtedy tez powiesz ze to normane?

Człowieku, jak Ty tak myślisz to nie chodź do kościoła, bo ci serce dzwonu na głowę spadnie!
Nie chodź też do lasu bez kasku bo tam wiewiór szyszkę lub żołędzia na głowę Ci zrzuci i dziura w głowie gotowa. :-)
[quote name="Mieszaniec"][quote name="Mieszaniec"][quote name="Mieszkaniec"]Kto doprowadzil do tak durnej inwestycji za prawie 9 milionow zl. Az tak zle zainwestowanych pieniedzy juz dawno nie bylo? A co z okolica przydworcowa?? Za te pieniadze mozna byloby wykonac piekny pasarz w strone ulicy Sokolej z elementami zieleni I wykonac przy dworcu swiatla dla przechodnich. Kazde centrum miasta ma swiatla przez ktore mozna bezpiecznie przejc na druga strone ulicy, a w skarzysku trzeba przebiegac szybko bo z ulicy Sokolej jada samochody z nadmierna predkoscia

Człowieku, jak Ty tak myślisz to nie chodź do kościoła, bo ci serce dzwonu na głowę spadnie!


A to jednak ty jestes ten the Bill haaaahahaaaa
Cytuj
+1Mieszkaniec2020-08-06 12:37#17
name="Mieszkaniec"]Kto doprowadzil do tak durnej inwestycji za prawie 9 milionow zl. Az tak zle zainwestowanych pieniedzy juz dawno nie bylo? A co z okolica przydworcowa?? Za te pieniadze mozna byloby wykonac piekny pasarz w strone ulicy Sokolej z elementami zieleni I wykonac przy dworcu swiatla dla przechodnich. Kazde centrum miasta ma swiatla przez ktore mozna bezpiecznie przejc na druga strone ulicy, a w skarzysku trzeba przebiegac szybko bo z ulicy Sokolej jada samochody z nadmierna predkoscia nie zwracajac uwagi na pieszych.DRAMAT I WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!
O czym Ty piszesz!!!
Chodzę tam codziennie na Manhattan i z powrotem. Jak staję przed przejściem zawsze zatrzymują się samochody. Tak też jest na całej Sokolej. A, że lokalny the Bill trafi się od czasu do czasu, to normalne.
Ale to wina Tuska więc nie przeżywaj tak tego.
Pewnego dnia the Bill moze sie nie zatrzymac tobie gdy bedziesz przechodzic I moze byc za pozno wtedy tez powiesz ze to normane?

Człowieku, jak Ty tak myślisz to nie chodź do kościoła, bo ci serce dzwonu na głowę spadnie!
Nie chodź też do lasu bez kasku bo tam wiewiór szyszkę lub żołędzia na głowę Ci zrzuci i dziura w głowie gotowa. :-)
A to jednak ty jestes ten the Bill haaaahahaaaa
Cytuj
0Mieszaniec2020-08-05 22:02#16
Cytuję Mieszaniec:
Cytuję Mieszkaniec:
Kto doprowadzil do tak durnej inwestycji za prawie 9 milionow zl. Az tak zle zainwestowanych pieniedzy juz dawno nie bylo? A co z okolica przydworcowa?? Za te pieniadze mozna byloby wykonac piekny pasarz w strone ulicy Sokolej z elementami zieleni I wykonac przy dworcu swiatla dla przechodnich. Kazde centrum miasta ma swiatla przez ktore mozna bezpiecznie przejc na druga strone ulicy, a w skarzysku trzeba przebiegac szybko bo z ulicy Sokolej jada samochody z nadmierna predkoscia nie zwracajac uwagi na pieszych.DRAMAT I WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!

O czym Ty piszesz!!!
Chodzę tam codziennie na Manhattan i z powrotem. Jak staję przed przejściem zawsze zatrzymują się samochody. Tak też jest na całej Sokolej. A, że lokalny the Bill trafi się od czasu do czasu, to normalne.
Ale to wina Tuska więc nie przeżywaj tak tego.

Pewnego dnia the Bill moze sie nie zatrzymac tobie gdy bedziesz przechodzic I moze byc za pozno wtedy tez powiesz ze to normane?

Człowieku, jak Ty tak myślisz to nie chodź do kościoła, bo ci serce dzwonu na głowę spadnie!
Nie chodź też do lasu bez kasku bo tam wiewiór szyszkę lub żołędzia na głowę Ci zrzuci i dziura w głowie gotowa. :-)
Cytuj
+1Darkus2020-08-05 19:12#15
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję pokorna:
Bardzo dorba inwestycja. Szczególnie w kontekście ostatniego ogłoszenia Berusa o połączeniu przez Bliżyn z Green Vello. Czy planowane jest połączenie (remont) traktu Mulatanka tak aby połączyć park ze ścieżką dokoła Rejowa ?

Cytuję faan:
Lokalizacja - po byku !

Wałkowane wielokrotnie nie tylko tutaj - albo tam na terenach "zapuszczonych" albo brak dofinansowania z UE.


Zgoda. Zachodnie to teren wymagajacy rewitalizacji i na to przenaczone, dedykowane były środki finansowe, czyli dofinansowanie z UE. Na rewtalizację, a nie na modernizację np. Przydworcowego.

Pomysł z połaczeniem scieżką rowerową tego obiektu z Rejowem bardzo dobry. To pownien byc nastepny krok, wraz z remontem ulicy Sportowej, która jest w tragicznym stanie.

Tam, z tego co wiem, zalew Bzin jest planowany, no chyba, że multanka będzie drogą wzdłuż zalewu.
Cytuj
0bezogródek2020-08-05 11:42#14
Super inwestycja dzieciaki znajdą kolejne fajne miejsce do zabawy.Oczywiście zwolennikom zawsze słusznej i lepiej wiedzącej partii to przeszkadza.Swoją drogą powierzchnia cmentarzyska jest tak ogromna ,wartościowego terenu.Powinno się kremować zwłoki ,żeby zajmować jak najmniej miejsca.
Cytuj
+1Mieszkaniec2020-08-05 09:54#13
Cytuję Mieszaniec:
Cytuję Mieszkaniec:
Kto doprowadzil do tak durnej inwestycji za prawie 9 milionow zl. Az tak zle zainwestowanych pieniedzy juz dawno nie bylo? A co z okolica przydworcowa?? Za te pieniadze mozna byloby wykonac piekny pasarz w strone ulicy Sokolej z elementami zieleni I wykonac przy dworcu swiatla dla przechodnich. Kazde centrum miasta ma swiatla przez ktore mozna bezpiecznie przejc na druga strone ulicy, a w skarzysku trzeba przebiegac szybko bo z ulicy Sokolej jada samochody z nadmierna predkoscia nie zwracajac uwagi na pieszych.DRAMAT I WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!

O czym Ty piszesz!!!
Chodzę tam codziennie na Manhattan i z powrotem. Jak staję przed przejściem zawsze zatrzymują się samochody. Tak też jest na całej Sokolej. A, że lokalny the Bill trafi się od czasu do czasu, to normalne.
Ale to wina Tuska więc nie przeżywaj tak tego.

Cytuję Mieszaniec:
Cytuję Mieszkaniec:
Kto doprowadzil do tak durnej inwestycji za prawie 9 milionow zl. Az tak zle zainwestowanych pieniedzy juz dawno nie bylo? A co z okolica przydworcowa?? Za te pieniadze mozna byloby wykonac piekny pasarz w strone ulicy Sokolej z elementami zieleni I wykonac przy dworcu swiatla dla przechodnich. Kazde centrum miasta ma swiatla przez ktore mozna bezpiecznie przejc na druga strone ulicy, a w skarzysku trzeba przebiegac szybko bo z ulicy Sokolej jada samochody z nadmierna predkoscia nie zwracajac uwagi na pieszych.DRAMAT I WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!

O czym Ty piszesz!!!
Chodzę tam codziennie na Manhattan i z powrotem. Jak staję przed przejściem zawsze zatrzymują się samochody. Tak też jest na całej Sokolej. A, że lokalny the Bill trafi się od czasu do czasu, to normalne.
Ale to wina Tuska więc nie przeżywaj tak tego.

Pewnego dnia the Bill moze sie nie zatrzymac tobie gdy bedziesz przechodzic I moze byc za pozno wtedy tez powiesz ze to normane?
Cytuj
+4Walercia2020-08-05 09:29#12
Cytuję no to jazda !:
Krzyki, hałasy, stukot deskorolek i nieparlamentarne wyrażenia a za ogrodzeniem ceremonia pogrzebowa i ludzie pogrążeni w żałobie.

Ludzie w żałobie to bywają na cmentarzu tylko czasami (podczas pogrzebu i potem na wszystkich świętych). To ciekawe, że tak się martwisz krzykami i żeby zmarli mieli święty spokój i ciszę, ale nic nie wspomniałeś/łaś o ludziach mieszkających tuż obok, którzy w domach, których okna wychodzą na cmentarz (albo w przydomowych ogródkach) robią zabawę, imieniny, grille itp. ich krzyki rozumiem, że nie przeszkadzają.
Cytuj
+1Mieszaniec2020-08-04 17:17#11
Cytuję Mieszkaniec:
Kto doprowadzil do tak durnej inwestycji za prawie 9 milionow zl. Az tak zle zainwestowanych pieniedzy juz dawno nie bylo? A co z okolica przydworcowa?? Za te pieniadze mozna byloby wykonac piekny pasarz w strone ulicy Sokolej z elementami zieleni I wykonac przy dworcu swiatla dla przechodnich. Kazde centrum miasta ma swiatla przez ktore mozna bezpiecznie przejc na druga strone ulicy, a w skarzysku trzeba przebiegac szybko bo z ulicy Sokolej jada samochody z nadmierna predkoscia nie zwracajac uwagi na pieszych.DRAMAT I WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!

O czym Ty piszesz!!!
Chodzę tam codziennie na Manhattan i z powrotem. Jak staję przed przejściem zawsze zatrzymują się samochody. Tak też jest na całej Sokolej. A, że lokalny the Bill trafi się od czasu do czasu, to normalne.
Ale to wina Tuska więc nie przeżywaj tak tego.
Cytuj
+7no to jazda !2020-08-04 14:57#10
Krzyki, hałasy, stukot deskorolek i nieparlamentarne wyrażenia a za ogrodzeniem ceremonia pogrzebowa i ludzie pogrążeni w żałobie.
Cytuj
+5zi2020-08-04 13:27#9
Cytuję faan:
Lokalizacja - po byku !
- jak się weselić i beztrosko bawić, gdy obok spoczywają bardzo bliscy dla mieszkańców dzieci, rodzice, dziadkowie, siostry i bracia. Dyskoteki brakuje do tego bałaganu.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pierwsze mecze Pucharu Ligi ATP za nami

Opublikowano: 28.09.2020 20:32