29.09.2020 Ostatnia aktualizacja 10:13, 29.09.2020

W "Piątce" będzie platforma dla niepełnosprawnych. Powiat przekazał miastu blisko 50 tys. zł

Autor:
MB
Opublikowano: 11 Sie 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, 11 sierpnia, w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyło się podpisanie umowy w sprawie przekazania, pozyskanych przez Powiat Skarżyski środków finansowych z PFRON, Gminie Skarżysko-Kamienna z przeznaczeniem na zakup i montaż platformy schodowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej.

Powiat Skarżyski przekazał gminie Skarżysko-Kamienna blisko 50 tys. zł na zakup i montaż platformy schodowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej. Przekazane środki powiat pozyskał z PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, obszar B czyli likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania. We wtorek, 11 sierpnia umowę w sprawie przekazania gminie kwoty 49.316,85 zł podpisali wicestarosta Anna Leżańska, zastępca prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka oraz członek zarządu Katarzyna Bilska.
 
- Miasto zawnioskowało do nas, że chce wykonać przy Szkole Podstawowej nr 5 montaż i zakup platformy dla osób niepełnosprawnych. Udało się pozyskać dofinansowanie, miasto również w ramach swoich środków zabezpieczyło około 120 tysięcy, 50 tysięcy przekazał PFRON – mówiła Anna Leżańska, wicestarosta skarżyski.

- Miasto będzie projekt realizować, my będziemy projekt nadzorować, bo tylko jako powiat mogliśmy złożyć wniosek. To jest kolejny krok, by poprawić osobom niepełnosprawnym byt, żeby dostosować też szkoły. Mamy dzieci niepełnosprawne, jest to możliwość, że te szkoły będą mogły przyjmować uczniów niepełnosprawnych w swoje szeregi – zaznaczała Anna Leżańska.

- Cieszę się bardzo, że po raz pierwszy w szkole, znajdzie się montaż takiej platformy dla osób niepełnosprawnych i mam nadzieję, że dalsze kroki i powiatu i gminy będą szły w tym celu, żeby te szkoły dostosowywać dla każdego dziecka, żeby te dzieci nie miały żadnych przeszkód w uczęszczaniu do naszych placówek – mówiła wicestarosta skarżyski.

- Bardzo dziękujemy za współpracę przy realizacji tego projektu, to jest kolejny etap, w którym gmina Skarżysko – Kamienna dostosowuje obiekt użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uznaliśmy, że Szkoła Podstawowa nr 5 czyli Zespół Placówek Oświatowych nr 4 na tym etapie będzie się najbardziej nadawała do dostosowanie jej do potrzeb uczniów niepełnosprawnych i pierwszym etapem tego projektu jest montaż platformy schodowej. Przewidujemy również modernizację podjazdu, parkingu i przestrzeni, która znajduje się przed szkołą – powiedział Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta Skarżysko – Kamienna.

- W przyszłym roku, również dzięki uprzejmości powiatu będziemy się starali składać wnioski o kolejne środki finansowe na dofinansowanie obiektów użyteczności obiektów publicznej na potrzeby osób niepełnosprawnych – zaznaczał zastępca prezydenta.

Wicestarosta Anna Leżańska przekazując władzom gmin umowę podkreśliła, iż ma nadzieję, że będzie to wzorcowy projekt pokazujący jak można w szkołach usprawnić funkcjonowanie dzieciom niepełnosprawnym ruchowo. Natomiast członek zarządu Katarzyna Bilska zapewniła, że powiat również będzie przygotowywał się do przystosowania swoich placówek do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Łączny koszt projektu wynosi 170 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że będzie to taki wzorzec na to, by pokazać jak można usprawnić w szkołach poruszanie się dzieci niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że inne szkoły też pójdą we wzór i wezmą przykład z tej placówki. Dziękuję PFRON za przekazane środki, jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy pomóc tym osobom niepełnosprawnym – mówił Anna Leżańska.

- Ja również chciałbym podziękować panu staroście, zarządowi powiatu, za to, że dokonał wielu starań aby te środki pozyskać i przekazać gminie – zaznaczał Krzysztof Myszka.
 


Komentarze

-4handzia552020-08-12 22:18#2
A czy do tej szkoły chodzą niepełnosprawne dzieci ? Może to tylko sztuka dla sztuki żeby pokazać, że coś się robi.
Cytuj
+4bezogródek2020-08-12 09:35#1
Bardzo dobra kolejna już decyzja i fajnie ,że wreszcie coś się robi dla osób najbardziej potrzebujących pomocy ,którzy bez nas sobie nie poradzą w życiu.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Muzyczne zaproszenie na koncert Fundacji „Daj…

Opublikowano: 29.09.2020 12:13

Komentarzy: 0

Pierwsze mecze Pucharu Ligi ATP za nami

Opublikowano: 28.09.2020 20:32

Komentarzy: 0

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Pol…

Opublikowano: 28.09.2020 19:12

Komentarzy: 0

Oliwia Fornal złotą medalistką Mistrzostw Po…

Opublikowano: 28.09.2020 17:49

Komentarzy: 0

Ratownicy z JRG Skarżysko przyszli z pomocą u…

Opublikowano: 28.09.2020 17:19

Komentarzy: 1

Planowane inwestycje powiatowe z zabezpieczen…

Opublikowano: 28.09.2020 11:40

Komentarzy: 0

Hattrick Tomasza Bartosiaka. Pewne zwycięstw…

Opublikowano: 27.09.2020 19:13

Komentarzy: 1

XXV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojen…

Opublikowano: 26.09.2020 14:07

Komentarzy: 10

Rozpoczął się Piknik Archeologiczny "Pra…

Opublikowano: 25.09.2020 18:42

Komentarzy: 2

Włamywacz w spódnicy

Opublikowano: 25.09.2020 12:45

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne