25.10.2020 Ostatnia aktualizacja 17:02, 25.10.2020

XII Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 17 Paź 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W sobotę, 17 października, odbył się XII Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego.  Organizatorem memoriału było Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej oraz Urząd Miasta Skarżyska - Kamiennej. 

Celem imprezy było uczczenie pamięci Krzysztofa Wolińskiego, znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich oraz popularyzacja biegania oraz zdrowego stylu życia. 

Honorowy patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz prezydent Skarżyska - Kamiennej Konrad Kronig. Sponsorzy imprezy : Urząd Miasta Skarżysko - Kamienna, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Skarżysku - Kamiennej, Firma Wtórpol, Firma Batmar, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie oddział w Skarżysku - Kamiennej. 

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie odbyły się biegi dzieci i młodzieży. Bieg Open odbył się z limitem uczestników. W XII edycji Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego udział wzięło 128 osób.

W kategorii Open wśród mężczyzn najlepszy okazał się Aleksander Dragan z KKL Kielce, który pokonał trasę w czasie 0:32:01, drugi był Sylwester Lepierz  (LKB Rudnik) - 00:32:28, , na trzecim miejscu bieg zakończył Damian Noga (KP PSP Staszów) - 00:32:53. 

W kategorii kobiet jako pierwsza do mety dobiegła Sabina Jarząbek  (KKL Kielce)  00:36:15 , druga była Justyna Korytkowska (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) - 0:36:50, trzecia Lidia Czarnecka  (Bliżyn,  Czarnecki Run Team)- 00:38:51.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu skarżyskiego został Rafał Czarnecki  z Bliżyna, drugi był Damian Bernat (Bliżyn), trzeci Kamil Czarnecki ze Skarżyska - Kamiennej. czwarte miejsce zajął Jacek Gębski (Bliżyn), piąte Przemysław Wełpa (Skarżysko).

Najlepszą zawodniczką z powiatu skarżyskiego okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna, druga była Barbara Przeworska  (Łączna), trzecie miejsce zajęła Anna Ordyńska  ze Skarżyska - Kamiennej, piąte Marta Gębska z Bliżyna. 

Wynik OPEN

Kobiety:
1. Sabina Jarząbek (KKL Kielce)
2. Justyna Korytkowska (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża
3. Lidia Czarnecka (Czarnecki Run Team)
4. Małgorzata Czarnota (UJK Kielce)
5. Klaudia Szmigiel (Woźniak Running Team)

Mężczyźni
1.Aleksander Dragan (KKL Kielce)
2.Sylwester Lepiarz (LKS Rudnik)
3. Damian Noga (KP PSP Staszów)
4.Rafał Gontarczyk (Team Never Give Up)
5. Rafał Pogorzelski (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża

Klasyfikacja Mieszkańcy Powiatu Skarżyskiego

Kobiety
1. Lidia Czarnecka (Bliżyn, Czarnecki Run Team)
2. Basia Przeworska (Łączna, Czarnecki Run Team)
3. Anna Ordyńska (Skarżysko, ŁAP Team Skarżysko)
4. Małgorzata Janeczko (Skarżysko, Lucky Run Club)
5. Marta Gębska (Bliżyn, Czarnecki Run Team)

Mężczyźni

1. Rafał Czarnecki (Bliżyn, Czarnecki Run Tem)
2. Damian Barnat (Bliżyn, Czarnecki Run Tem)
3. Kamil Czarnecki (Skarżysko, Czarnecki Run Tem)
4. Jacek Gębski (Bliżyn Czarnecki Run Tem)
5. Przemyslaw Wełpa (Skarżysko, Czarnecki Run Tem)



Wyniki XII Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego - OPEN 





Komentarze

+14Hartman2020-10-20 14:58#15
Pan Krzysztof Woliński pracował i biegał na Borze. Tam też organizował biegi przełajowe. Ale że krynio nie lubi Boru to nie pozwala żeby tam odbywała się ta impreza. A było by to z pożytkiem dla wszystkich. Pamięć trenera uczczona by była w lasach po których biegał a miasto nie byłoby sparaliżowane zakazami. No ale animozje jak zwykle ważniejsze.
Cytuj
+8trataratata2020-10-19 17:42#14
Cytuję emeryt:
Cytuję wert:
Nie każdy się tym fascynuje....niech sobie biegają ale niech nie blokują głównej ulicy w mieście..przecież jest gdzie biegać!!!
Durnota zezwalć na blokowanie ulicy w mieście....jeszcze w dobie pandemii :sigh:

Pandemia jest w tv, nie mieszaj czegoś czego nie ma.

A skąd ty takie rzeczy wiesz?byłeś oststnio w szpitalu czy na pogotowiu?rozmawiałeś kogo wożą?cos taki wszystkowiedzący jak inne sadzeniaki z wyższych sfer?
Cytuj
+18Adek2020-10-19 14:05#13
Dzisiejsi "biegacze" to w większości snobi. Jak widzę "trenujących" biegających, po ścieżce wokół zalewu Rejów to śmiać mi się chce. Tak się złożyło, że razem ze śp. Krzyśkiem Wolińskim zaczynaliśmy przygodę biegania w TZN-nie pod okiem p. Cabaja. Nam to sprawiało przyjemność i biegaliśmy po leśnych ścieżkach, nie zależało nam żeby ktoś nas oglądał i podziwiał nas i nasze stroje - mieliśmy zwykłe trampki i wytarte dresy. Pozdrawiam prawdziwych pasjonatów biegania, ja już niestety nie biegam.
Cytuj
+13Imię2020-10-18 23:14#12
Cytuję Fan biegania:
Wczoraj w Gdyni były mistrzostwa świata w półmaratonie. Trasa była wytyczona przez ścisłe centrum miasta, które zostało wyłączone z ruchu przez ponad 2 dni. Nikt nie protestował, bo to promocja miasta. Zachęcam do obejrzenia listy zawodników, skąd do nas przyjeżdżają. U nas ruch wstrzymany na 1,5 h i robicie problem. Może czas wysiąść z samochodu???

Promocja miasta? Byłeś, widziałeś, rozmawiałeś z mieszkańcami?
Takie dyrdymały opowiadają te typki z rejowa, promocja skarżyska, znakomitości odwiedzają miasto, tv, radio, gazeta, prestiż.
Pogadaj z tymi gdańszczanami to gwarantuję ci, że w 90% usłyszysz zupełnie coś innego niż przeczytałeś w notce prasowej.
U nas też każdy zadowolony pod warunkiem, że to nie dzieje się pod jego domem.

Bieganie w lesie, po asfaltowych drogach pożarowych nie wyklucza promocji miasta. A nawet ją rozszerza. Bo co te tuzy światowego biegania zobaczą na Rejowie? Kawałek terenu. Ale jak by to zorganizować w którymś lesie to zobaczą jakie mamy piękne tereny, zabytki i inne walory. A medale i popijawę zrobić na Rejowie. I wilk syty i owca cała.
Tu masz centrum gdzie jak ktoś nie ma samochodu to wsiądzie w autobus na drugim przystanku i gdzieś tam dojedzie. A na Rejowie? Widziałeś ile tu starszych ludzi mieszka? Kilińskiego jest przez 2 dni odcięta od komunikacji. I tu nie ma przystanku co 500 metrów jak u Ciebie w centrum. Najbliższy przystanek to Zachodnie. Sprawdź na mapie ile to jest kilometrów.
Więc nie chrzań mi tu o jakiejś promocji miasta tylko następnym razem zorganizuj to pod swoim blokiem czy domem a ja zapytam twoich sąsiadów jak było, ok?

Pozdrawiam.
Cytuj
+17Raz dwa trzy2020-10-18 10:37#11
Trener Woliński nie organizował zawodów na asfaltach tylko w lasach... Skoro organizujecie biegi jego imienia to róbcie to tak, żeby się w grobie nie obracał. Tropem wilczym był w lesie i było dobrze dla wszystkich. PS. Gdzie Pani Jola W.? Nikt jej nie zaprosił?
Cytuj
-6Fan biegania2020-10-18 09:47#10
Wczoraj w Gdyni były mistrzostwa świata w półmaratonie. Trasa była wytyczona przez ścisłe centrum miasta, które zostało wyłączone z ruchu przez ponad 2 dni. Nikt nie protestował, bo to promocja miasta. Zachęcam do obejrzenia listy zawodników, skąd do nas przyjeżdżają. U nas ruch wstrzymany na 1,5 h i robicie problem. Może czas wysiąść z samochodu???
Cytuj
+16HeszkeWMeszke2020-10-18 08:45#9
Oby Wam to sprinterzy covidem nie wyszło bo łóżek mało a mniej respiratorów. Na mostkach trzeba było bieganie zorganizować a nie w mieście główna ulice zamykać bez informacji ,ale wyjdzie Wam to bokiem ELOOOOOO
Cytuj
+18Imię2020-10-18 08:37#8
Biegacze mnie zminusowaki, haha.

Skoro i tak robicie to dla siebie to czemu nie biegacie po lesie, jest tyle pięknych dróg przeciwpożarowych, no i wśród natury, tlen, itd.
Zamiast tego wybieracie zanieczyszczone centrum jak wczoraj lub trasę wzdłuż S7 jak w sierpniu.
Lubicie zapach spalin? To w garażach podziemnych biegajcie
Cytuj
-12Co vid2020-10-18 08:19#7
Wert - jak zrobią memoriał ,ktorego bedziesz patronem to pobiegniemy rzeką - spływaj
Cytuj
-27emeryt2020-10-18 08:02#6
Cytuję wert:
Nie każdy się tym fascynuje....niech sobie biegają ale niech nie blokują głównej ulicy w mieście..przecież jest gdzie biegać!!!
Durnota zezwalć na blokowanie ulicy w mieście....jeszcze w dobie pandemii :sigh:

Pandemia jest w tv, nie mieszaj czegoś czego nie ma.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

W Skarżysku odbył się protest kobiet

Opublikowano: 25.10.2020 18:02

Komentarzy: 1

14 medali Skarżyskiego Klubu Sportów Walki na…

Opublikowano: 25.10.2020 11:36

Komentarzy: 0

Błażej Miller zapewnił zwycięstwo Granatowi w…

Opublikowano: 24.10.2020 16:16

Komentarzy: 0

Ulice Dzielna i Hubala do przebudowy

Opublikowano: 22.10.2020 14:48

Komentarzy: 6

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 1

Zakupy w czasie Black Friday - co wiedzieć?

Opublikowano: 22.10.2020 08:38

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 9

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 23

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19